Niemowlę na rękach mamy
© Halfpoint/Fotolia.com

Picie szałwii w okresie karmienia piersią

Niemowlę na rękach mamy
© Halfpoint/Fotolia.com

Szałwia ma właściwości gojące, odkażające oraz słabe działanie przeciwgrzybiczne, jednak oprócz tego wpływa na produkcję mleka. Karmiące matki powinny zrezygnować z picia szałwii, ponieważ hamuje ona wytwarzanie mleka. W odpowiednich ilościach herbata z szałwii pomoże w odstawieniu dziecka od piersi.

 

Jako że szałwia hamuje laktację, w karmieniu piersią jest zielem niepożądanym. Zbyt mała ilość pokarmu sprawia, że dziecko musi być dokarmiane butelką albo karmione wyłącznie mlekiem niepochodzącym od matki. Napar z szałwii przydaje się przeważnie gdy odstawia się dziecko od piersi. Dzięki właściwościom zmniejszającym wytwarzanie mleka szałwia łagodzi, a nawet zapobiega zapaleniom piersi i związanemu z tym bólowi.

 

Napar z szałwii pity regularnie po 2 szklanki dziennie wygasza produkcję mleka. Dzięki temu można uniknąć nawału mleka, zapalenia piersi i bólu. Szałwia a karmienie piersią – ten dylemat nie jest tak duży, jeśli napary ziołowe stosujemy z głową, znając ich właściwości i przeciwwskazania do picia w pewnych stanach, np. ciąży czy w okresie karmienia piersią.


Więcej na temat opieka nad dzieckiem zioła
Przeładuj

Gorąca bitwa Patryka i Karola w "The Voice of Poland"! Jurorzy nie wytrzymali...

zobacz 01:48