przystawki na Sylwestra dla dzieci
©ChristArt/Fotolia.com

Bal sylwestrowy dla dzieci – jak sprawić, by był niezapomniany? Rodzinne wyjazdy sylwestrowe

przystawki na Sylwestra dla dzieci
©ChristArt/Fotolia.com

Niezapomnianego sylwestra dla dzieci można zorganizować w domu. Najważniejsze jest udekorowanie pokoju na kolorowo oraz zapewnienie atrakcji w postaci zabaw tanecznych lub konkursów. Propozycją jest również rodzinny wyjazd sylwestrowy w góry lub nad jeziora.

Sylwester powinien być niepowtarzalną i wyjątkową nocą, nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych. Rodzice z małymi dziećmi mogą zdecydować się na wyjazd w góry w rodzinnej atmosferze lub zorganizowanie swoim pociechom niezapomnianego balu sylwestrowego.

Bal sylwestrowy dla dzieci w domu

Noc sylwestrowa jest czasem dobrej zabawy również dla dzieci. Zorganizowanie wyjątkowego balu sylwestrowego swoim pociechom jest niemałym wyzwaniem dla każdego rodzica. Urządzenie dzieciom ciekawej imprezy, w trakcie której nie będą się nudziły, umożliwi dobrą zabawę dorosłym bez konieczności wynajmowania opiekunek czy angażowania dziadków do zajęcia się maluchami. Ważnym elementem, który sprawi, że bal sylwestrowy pozostanie na długo w pamięci dzieci jest wystrój pokoju, czyli sali balowej. Należy kierować się zasadą – im bardziej kolorowo, tym lepiej. Obowiązkowymi dekoracjami są wielobarwne balony, wstążki oraz różnokolorowe lampki choinkowe wyposażone w opcję migotania. Wrażenie na dzieciach zrobi pokój z sufitem usłanym balonami z helem. Do przygotowania sali balowej warto zaangażować również dzieci. Mogą one wykonać przy pomocy rodziców łańcuchy z papierowych kółek i wycinanek, które powiesi się wzdłuż sali, pod sufitem. Doskonałą propozycją jest tematyczna impreza sylwestrowa oraz bal przebierańców. Motywem przewodnim może być np. ulubiony bohater z bajki lub książki czy kraina zwierząt. Organizując sylwestra dla dziewczynek, warto zdecydować się na bal w świecie wróżek lub księżniczek. Każdemu chłopcu natomiast spodoba się pomysł przebrania za superbohatera. Kolejnym ważnym elementem na domowym balu sylwestrowym dla dzieci jest muzyka. Należy wybrać ulubione utwory maluchów, które sprawią, że będą one tańczyły i śpiewały, dobrze się bawiąc. Ważne jest zapewnienie dzieciom wielu atrakcji w formie zabaw i gier. Doskonałą propozycją są domowe podchody, zabawy taneczne, poszukiwanie skarbów oraz konkursy z nagrodami. Obowiązkowym elementem udanej imprezy sylwestrowej są smaczne i kolorowe przekąski – domowej roboty babeczki, kolorowe i fantazyjne kanapki, owocowe szaszłyki oraz galaretki.

Sylwester z dziećmi, czyli rodzinny wyjazd

Rodzinny wyjazd sylwestrowy to pomysł na wspaniałą zabawę, a jednocześnie wypoczynek w gronie najbliższych. Popularnym kierunkiem wyjazdów są polskie góry – Tatry, Sudety, Beskidy lub Bieszczady. Noc sylwestrowa w zimowej scenerii z widokiem na ośnieżone szczyty górskie zapewni wyjątkowe przeżycia małym i dorosłym członkom rodziny. Maluchy z pewnością ucieszą się z możliwości zabaw na śniegu, takich jak lepienie bałwanów czy rodzinna bitwa na śnieżki. Niezapomnianą atrakcją będzie kulig, a następnie kontynuowanie imprezy w przytulnym domku z kominkiem ze smacznymi przekąskami. Często wybieranym regionem na sylwestrowy wyjazd są również Mazury i pobyt w hotelu położonym w malowniczym miejscu nad jeziorem. Wiele hoteli oferuje rodzinne pakiety sylwestrowe organizując bale pełne atrakcji, np. warsztaty z udziałem profesjonalnych animatorek zabaw, karaoke, zabawy taneczne z konkursami, sesje zdjęciowe itp. Liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe mają w swojej ofercie imprezy sylwestrowe dla dzieci z zapewnieniem profesjonalnej opieki. W programie balu sylwestrowego pojawiają się różne zabawy, gry i konkursy, które sprawią, że maluch nie będzie się nudził, a rodzice mogą spędzić sylwestra we dwoje lub w gronie przyjaciół.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17