Nocne niebo rozjaśnione fajerwerkami.
© sunset man/Adobe Stock

Przesądy sylwestrowe – jak zapewnić sobie szczęście na Nowy Rok?

Nocne niebo rozjaśnione fajerwerkami.
© sunset man/Adobe Stock

Przesądy Sylwestrowe pomogą nam pożegnać się z przeszłością i zapewnią powodzenie w nowym roku. Choć nie wszyscy w nie wierzą, zawsze warto dopomóc szczęściu. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze przesądy sylwestrowe i noworoczne.

Przesądy sylwestrowe - jak zapewnić sobie szczęście na Nowy Rok?

Najważniejszym etapem pożegnania dotychczasowego roku jest domknięcie starych spraw. Jeśli chcemy pozbyć się dotychczasowych problemów, warto zrobić to jeszcze przed nowym rokiem. W Sylwestra należy spisać listę zmartwień i niepowodzeń z minionego roku, a następnie spalić je przed północą. Ta tradycja ma pomóc nam uporać się z dotychczasowymi problemami i wejść w nowy rok z czystą kartą.

To również dobry moment, aby pozbyć się z naszego otoczenia przedmiotów, które wiążą się z przykrymi wspomnieniami lub trzymają nasze myśli w przeszłości. Przejście ze starego roku w nowy to czas, by uporządkować nasze myśli, uczucia, przestrzeń i zdefiniować cele na nowy rok. Pamiętaj jednak, aby pod żadnym pozorem nie sprzątać 31 grudnia, podobno w ten sposób możemy pozbyć się szczęścia z naszego domu.

Przesądy noworoczne - czego nie robić w pierwszy dzień nowego roku?

W pierwszy dzień nowego roku powinniśmy być uważni i zwracać uwagę na szczegóły. Istnieję również pewne czynności, których nie powinniśmy wykonywać w ten szczególny dzień.

Najpopularniejsze przesądy na Nowy Rok:

  • Jeśli nie jesteś w związku, pierwsze imię jakie usłyszysz tego dnia będzie imieniem Twojego przyszłego partnera bądź Twojej przyszłej partnerki.
  • Jak spędzisz pierwszy dzień roku, tak będzie wyglądał cały rok.
  • Jeśli chcesz mieć szczęście w nadchodzącym roku, 1 stycznia koniecznie zjedź danie z kapustą.
  • Noworoczne śniadanie powinno się podawać na okrągłych talerzach, które symbolizują zamknięcie pewnego etapu i powracający roczny cykl.
  • Tuż po wybiciu północy trzeba jak najszybciej otworzyć na oścież drzwi lub okno - pozwoli to na pozbycie się duchów przeszłości i zaproszenie do domu dobrych zmian.
  • Jeśli cierpisz na braki finansowe, koniecznie musisz mieć w portfelu łuskę z karpia oraz gotówkę.
  • Dużo szczęścia na nowy rok zwiastuje pukający do drzwi mężczyzna z blond włosami, w kolei kobieta zwiastuje kłopoty.

 

 

Więcej na temat Sylwester nowy rok
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51