Dwie dziewczynki oglądają plecaki na kółkach w sklepie
©Kzenon/Fotolia

Plecaki szkolne na kółkach dla dziewczyn i chłopców w pierwszej klasie podstawówki

Dwie dziewczynki oglądają plecaki na kółkach w sklepie
©Kzenon/Fotolia

Tornistry na kółkach ułatwiają dzieciom noszenie ciężkich książek. Plecaki, oprócz kółek, wyposażone są w teleskopową rączkę do trzymania.

 

Plecak dla ucznia klasy pierwszej powinien ważyć maksymalnie 2 kilogramy. Niestety dzieci bardzo często dźwigają tornistry o 2-3 kilogramy cięższe niż przewiduje norma.

Co musi zmieścić plecak szkolny?

Dzieci noszą w plecaku podręczniki i zeszyty do edukacji wczesnoszkolnej, religii oraz języka angielskiego. Ponadto w wyprawce znajduje się piórnik, blok rysunkowy i techniczny, farby, kredki, plastelina, wycinanki i pędzle oraz pudełko ze śniadaniem.

Lekki plecak szkolny na kółkach

Tornistry na kółkach to dobre rozwiązanie, gdy książki dziecka są zdecydowanie za ciężkie. Plecaki od spodu mają kółka, a u góry plastikową, wyciąganą rączkę, ułatwiającą ciągnięcie po ziemi. Tornistry są usztywniane na tylnej ścianie. Mieszczą zeszyty i książki formatu A4. Niektóre z modeli wyposażone są w szelki nośne (około 4 centymetrowej szerokości).

Rozmiary i ceny tornistrów na kółkach

Plecak szkolny na kółkach można dostać w 4 rozmiarach. O pojemności: 28, 31, 34 i 36 litrów. Pierwszoklasistom proponuje się modele mniejsze czyli 28 lub 31 litrów. Tornistry na kółkach z reguły są o 50-80 złotych droższe od zwykłych. Cena plecaka zależy od pojemności, np. za rozmiar M (28 litrów) płaci się około 60-80 złotych. Koszt rozmiaru XXL (36 litrów) wynosi około 170-200 złotych.

Tornistry na kółkach dla dziewczyn i chłopców

Dziewczynki wybierają częściej plecaki w kolorach różu, fioletu i czerwieni. Chłopcy z kolei zwykle wolą niebieski, zielony lub czarny. Tornistry na kółkach zrobione są z nieprzemakalnych materiałów, często z odblaskowymi naszywkami z przodu. Dekoracją plecaków są najczęściej postaci z bajek, znani piosenkarze lub aktorzy albo kolorowe wzory, paski lub kropki.

Więcej na temat opieka nad dzieckiem
Przeładuj

Blanka Lipińska pilnuje Barona na planie "The Voice of Poland"?! Zobaczcie, co na to Baron!

zobacz 00:39