dziewczynka z ksiazeczką edukacyjną
©shangarey/Fotolia.com

Modne zabawki dla dziewczynek to te, które imitują bobasy. Chłopcy uwielbiają klocki, które obecnie dostępne są w rozmaitych wariantach konstrukcyjnych. 

Wspieranie rozwoju dziecka na każdym etapie powinno być niezależne od mody. Ważne jest, by oprócz hitów i nowości ze sklepowych półek każdy maluch miał w swoim pokoju grę edukacyjną, planszówkę, piłkę i pluszowego misia.

Modne zabawki dla dziewczynek – żywe lalki, księżniczki i interaktywne domki

Większość dziewczynek w wieku od 2. do 6. lat marzy o lalce. Niektóre chcą mieć imitacje malutkich dzieci, inne wolą fantazjować i marzyć razem z ulubionymi księżniczkami prosto z bajkowych animacji. Lalki z zestawem akcesoriów, mówiące, śmiejące się i płaczące to często prezentowy strzał w dziesiątkę. Plastikowe lub gumowe przyjaciółki potrafią zakomunikować, kiedy są głodne czy śpiące.

 

Decydując się na zakup lalki Barbie, można wybierać spośród jej kilkudziesięciu wariantów. Obecnie produkowane są lalki o różnym wzroście, kolorze włosów, oczu oraz skóry. Można kupić Barbie księżniczkę, stewardessę, a nawet farmerkę. Niezmiennie można dokupować akcesoria dla lalek. Hitem na rynku zabawek dla dzieci jest interaktywny domek dla lalek, w którym można m.in. włączyć lub zgasić światło komendą głosową.

Modne zabawki dla chłopców – Lego i minifigurki

Zestaw lego, który najpierw trzeba samodzielnie złożyć, postępując zgodnie z załączoną instrukcją, to marzenie niejednego chłopca. Budowanie i konstruowanie to wielka frajda dla najmłodszych. Regularnie na rynku pojawiają się zestawy tematyczne dotyczące np. jednego lub kilku bohaterów bajek.

 

Koncerny produkujące animowane seriale dla dzieci na bieżąco przygotowują malutkie figurki przedstawiające bohaterów serii dla najmłodszych. Można je kolekcjonować i wzbogacać o akcesoria. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że firmy produkujące maleńkie figurki personalizują je w taki sposób, by każde dziecko mogło odnaleźć cząstkę siebie w znanej postaci. Ostatnio Lego wprowadziło na rynek ludzika poruszającego się na wózku inwalidzkim.

 

Oprócz Lego i Barbie, doskonałymi i niezawodnymi prezentami zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek są kolorowanki, instrumenty muzyczne oraz gry planszowe.