Jaki prezent na komunię dla chłopca?
© Dariusz Kopestynski/Adobe Stock

Sprawdzone pomysły na komunijny prezent dla chłopca

Jaki prezent na komunię dla chłopca?
© Dariusz Kopestynski/Adobe Stock

Maj jest miesiącem komunii i wytężonych rozmyślań wszystkich zaproszonych gości odnośnie tego, jaki prezent podarować dziecku. Podczas gdy dziewczynka zawsze ucieszy się z biżuterii, co sprawdzi się w przypadku chłopca? Jakie są najmodniejsze prezenty w tym roku? Oto kilka wskazówek.

 

Prezent komunijny dla chrześniaka lub syna znajomych potrafi spędzić sen z powiek. Dlatego warto już wcześniej zastanowić się nad gadżetami dla chłopców, które są warte zakupu. Każdy ośmiolatek ma już marzenia i z pewnością listę prezentów, które chciałby otrzymać. Co w takim razie jest modne w tym roku?

Sprzęt sportowy na komunię

Sprzęt sportowy sprawdza się zawsze, zwłaszcza jeśli posiadamy wiedzę odnośnie ulubionej aktywności sportowej dziecka. Wystarczy porozmawiać z rodzicami lub najbliższą rodziną, aby wiedzieć czym interesuje się chłopiec. A pomysły? Z mody nigdy nie wyjdą rowery - kiedyś każdy chciał otrzymać składak, później kolarzówkę lub rower górski. Obecnie wybór rowerów jest naprawdę duży - dobrze wcześniej skonsultować chęć zakupu z rodzicami, którzy podpowiedzą co wybrać. Dobrą opcją jest też rodzinna składka - dobry rower, który posłuży chłopcu przez kilka lat, może kosztować parę tysięcy złotych, a taki wydatek jest znacznym obciążeniem dla budżetu. Dlatego wspólne prezenty są niekiedy najlepszym rozwiązaniem.

 

Inne zakupy, nad którymi warto się zastanowić to rolki, hulajnoga czy deskorolka (tradycyjna lub elektryczna). W miastach jest coraz więcej placów zabaw i skate parków, które mają zachęcić nastolatków do aktywności fizycznej. Czasem zakup modnego gadżetu sportowego może być bodźcem nawet dla tych chłopców, którzy nie są fanami sportu, ale lubią być “na topie” w towarzystwie rówieśników.

Elektroniczne gadżety

Chyba nie ma ośmiolatka, który nie zna się na najnowszych i najmodniejszych gadżetach elektronicznych. To zawsze dobre rozwiązanie na podarunek. Jeśli planujemy większy wydatek, warto zastanowić się nad laptopem ze wszystkimi aplikacjami, z których korzysta z młodzież - zarówno do zabawy, jak i do nauki. Komputery są drogie, ale można złożyć się na prezent w kilka osób i dać dziecku coś, czego będzie używać jeszcze przez kilka kolejnych lat.

 

Jeśli nasz chrześniak ma już własny laptop, można zapytać rodziców, co sądzą o zakupie np. smartfona. Nie jest najlepszym pomysłem, aby o takim zakupie decydować samodzielnie, ponieważ posiadanie telefonu wiąże się nie tylko z rozrywką, ale także z koniecznymi wydatkami np. opłacaniem abonamentu czy zakupem kart z doładowaniem. Nie każdy rodzic życzy sobie ponadto, aby syn miał własną komórkę w tym wieku.

 

Chłopcy ucieszą się oczywiście z tabletu lub konsoli do gry. W modzie są też słuchawki (np. bezprzewodowe) czy urządzenia do odtwarzania muzyki lub mini głośniki. Zamiast tradycyjnego zegarka można zdecydować się na smartwatch - elektroniczny zegarek z wieloma funkcjami dodatkowymi, który na pewno pozwoli zaimponować kolegom.

Czy warto kupować medalik?

Pamiątki związane z religią zawsze warto kupować, chociaż jest to prezent, który najczęściej pozostawiany jest dla rodziców i rodziców chrzestnych. Trzeba zdawać sobie sprawę, że dziecko, mimo iż przejęte danym dniem, jest często jest zbyt małe, aby zdawać sobie sprawę czego dokładnie dotyczy przyjęty właśnie sakrament. Z pewnością jednak są to upominki doceniane po latach. Kupując medalik, łańcuszek czy inną pamiątkę u jubilera, warto pamiętać o okolicznościowym grawerze. Napis z datą i wspomnianą okazją może stanowić piękną pamiątkę, do której chłopiec jako nastolatek czy student będzie wracał. Do upominku można dołączyć album ze zdjęciami zrobionymi podczas wspólnych podróży czy spotkań, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Pieniądze

Koperta z pieniędzmi jest oczywiście uniwersalnym podarunkiem, zwłaszcza jeśli nie mamy pomysłu czym obdarować chłopca lub nie znamy jego upodobań. Zostawiając mu pieniądze np. z pamiątkową kartą, dajemy możliwość przeznaczenia ich na to, co sam będzie chciał zakupić. Warto wcześniej zapytać rodziców na co ośmiolatek odkłada kieszonkowe - być może będziemy mogli wspomóc jego starania. Jeśli chcemy dać dziecku większą kwotę, dobrze poinformować o tym wcześniej rodziców, którzy tak naprawdę będą pilnować, na co chłopiec wyda oszczędności. Po drugie nie powinniśmy ich też stawiać w niekomfortowej sytuacji i obowiązku rewanżu w przyszłości.

 

Pamiętajmy, że pieniądze nie są najważniejsze, chociaż dziecko z pewnością ucieszy się z tego upominku i skrzętnie zliczy zawartość otrzymanych kopert. W przyszłości nasz chrześniak nie będzie jednak pamiętał sumy, którą od nas dostał, ale to, że pojawiliśmy się na tej ważnej dla niego uroczystości. Dlatego w przypadku gotówki należy wręczyć kwotę, którą uważamy za stosowną, ale która jednocześnie nie obciąży naszego budżetu.

Więcej na temat prezenty opieka nad dzieckiem
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52