DIY - co zrobić z korka po winie?
© laplateresca/Adobe Stock
Dom

DIY - co zrobić z korka po winie?

DIY - co zrobić z korka po winie?
© laplateresca/Adobe Stock

Własnoręcznie wykonane dekoracje to doskonały sposób na ocieplenie każdego wnętrza. A gdyby tak wykorzystać w tym celu korki po winie? Takie rozwiązanie ma same zalety - jest pyszne (wino!), tanie i ekologiczne. Sprawdź, co można zrobić z korka po winie.

Drugie życie korka

Korek jest wdzięcznym materiałem doskonale nadającym do obróbki ręcznej, a dekoracje z jego użyciem doskonale prezentują się w każdym wnętrzu. Nie musisz od razu kupować całej rolki korka żeby cieszyć się jego cudownymi właściwościami. Do wykonania ozdób DIY wystarczą ci… korki po winie.

Tablica ścienna z charakterem

Tablica ścienna wykonana z korków po winie to hit wystroju wnętrz. Świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu i może przybrać dowolną formę, a różnorodnie oznaczenia producentów nadadzą jej charakteru. Do jej wykonania potrzebny będzie klej (najlepiej gorący), korki po winie i wstążka lub sznurek, dzięki którym powiesisz swoją tablicę na ścianie.

Podstawka pod naczynie lub kubek

Technika wykonania korkowej podstawki nie różni się wiele od tej używanej do stworzenia tablicy ściennej. Sklej korki w dowolny sposób, tworząc podstawkę takiej wielkości, jaka jest ci potrzebna.

 

Wskazówka: możesz pomalować zewnętrzne krawędzie korka farbą (np. do ścian) tworząc własną, kolorową kolekcję podstawek.

Ramka na zdjęcia

Jeśli znudziły ci się twoje stare ramki na zdjęcia, z łatwością możesz wykonać nowe. Wybierz dowolną ramkę i wyczyść jej powierzchnię, następnie za pomocą kleju (najlepiej gorącego) przyklej do niej korki tworząc dowolną kompozycję.

 

Wskazówka: wykorzystując korki w różnych kształtach (np. pocięte wzdłuż i wszerz) stworzysz kompozycję o oryginalnej strukturze.

Dekoracja ścienna

Korek jest modnym materiałem wystroju wnętrz, nie tylko tych wykończonych w stylu prowansalskim. Jeśli marzy Ci się korkowa dekoracja ścienna, możesz z łatwością wykonać ją własnoręcznie. Przygotuj klej (najlepiej gorący), kolorowe wstążki (jeśli chcesz powiesić swoje dzieło na ścianie) i duże ilości korka. Ułóż z korków dowolny kształt np. serce i sklej je ze sobą. Do ostatnich korków przyklej wstążkę.

 

Wskazówka: korki możesz pociąć wzdłuż lub wszerz, by stworzyć bardziej płaską dekorację.

Znaczniki do kwiatów

Masz dużo roślin w domu i nie zawsze pamiętasz jak się nazywają? Znaczniki do kwiatów wykonane z korka to rozwiązanie dla Ciebie. Wystarczy marker, długie wykałaczki i korki po winie.

 

Wskazówka: do znaczników najlepiej sprawdzą się korki niezadrukowane lub zadrukowane w małym stopniu, marker będzie na nich lepiej widoczny. Obok nazwy rośliny możesz dopisać wskazówki dotyczące jej pielęgnacji.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17