Co zrobić z osobami, które nie kibicują?
© Syda Productions/Adobe Stock
Dom

Kibic vs pozostali domownicy - jak rozegrać harmonogram oglądania telewizji, jeśli nie wszyscy kibicują?

Co zrobić z osobami, które nie kibicują?
© Syda Productions/Adobe Stock

Mundial, zwłaszcza jeśli gra polska reprezentacja, nawet z nie-kibica tworzy na kilka tygodni nie tylko miłośnika, ale też znawcę piłki nożnej. Mimo wszystko nie każdy chce oglądać wszystkie mecze, a przecież w programie telewizyjnym zajmują one całe popołudnie.

 

W trakcie takich wydarzeń jak mistrzostwa świata powiedzenie “kto ma pilot, ten ma władzę” zyskuje na znaczeniu. Wszyscy członkowie rodziny są oczywiście w tym czasie bardziej wyrozumiali, ale przychodzi moment, kiedy kończy się największa cierpliwość. Co zrobić?

Strefa kibica vs strefa seriali

Zamiast toczyć bój o pilot najlepiej urządzić w domu dwie strefy telewizyjne. Oczywiście trudno, aby oglądający grę zachowywali spokój i nie zagłuszali pozostałych, ale w trakcie Mundialu pozostali domownicy są bardziej wyrozumiali. Idealnie, jeśli w każdej strefie jest telewizor - jeden na mundial, drugi na serial. Niekiedy naprawdę jedynym wyjściem jest zakup drugiego telewizora do domu - jeśli i tak planowaliście taki zakup, teraz jest najlepsza do tego okazja. W sklepach ze sprzętem RTV jest mnóstwo mundialowych promocji. Można również, z okazji mistrzostw, pożyczyć lub uruchomić zapomniany rzutnik i wten sposób zorganizować naprawdę profesjonalne oglądanie dla siebie i znajomych.

 

Jeśli jednak niepotrzebne nam ekstra wydatki, a mamy wielu znajomych, lepiej podzielić się organizacją i zaplanować wieczory z piłką tak, aby codziennie odbywały się u kogo innego. Kilka godzin ciszy zdecydowanie poprawia nastrój pozostałych domowników. Jeśli jednak skończą się pomysły lokalowe, zawsze zostaje opcja pubu lub miejskiej strefy kibica.

Jeden telewizor - jak ustalić plan dnia?

Plan jest jeden, jeśli gra reprezentacja Polski - liczą się tylko biało czerwoni. Jeśli jednak posiadamy w domu jeden telewizor i wyjątkowo upartego nie-kibica, przy innych meczach czasem trzeba ustąpić. Dobrze już wcześniej rozpocząć negocjacje. Harmonogram rozgrywek dostępny jest jest w Internecie, łącznie z tabelami - konieczna może okazać się rodzinna narada. Czasem warto zrezygnować z oglądania mniej interesujących spotkań i zadowolić się późniejszym skrótem.

 

Dla prawdziwego kibica nie ma oczywiście sytuacji beznadziejnych. Zawsze pozostaje mu opcja obejrzenia meczu na ekranie komputera lub w telefonie komórkowym. Jeśli współlokatorom wyjątkowo przeszkadza hałas, polecamy skorzystać ze słuchawek.

Więcej na temat porady psychologiczne
Przeładuj

"Hotel Paradise": Kto odpadł za szybko? Klaudia El Dursi zdradza, kogo jest jej najbardziej szkoda

zobacz 01:10