Woreczek z lawendą
© Africa Studio/Fotolia.com
Styl życia

DIY – skarbonka z butelki i zapachowy woreczek

Ozdoby do domu stanowią dekorację ale mogą być także funkcjonalne. Wykonane własnoręcznie świeczniki, pojemniki na przyprawy, ozdoby z magnesów na lodówkę czy obrazki lub świąteczne stroiki cieszą oko a przede wszystkim są niedrogie.

Ozdoby do domu stanowią dekorację ale mogą być także funkcjonalne. Wykonane własnoręcznie świeczniki, pojemniki na przyprawy, ozdoby z magnesów na lodówkę czy obrazki lub świąteczne stroiki cieszą oko a przede wszystkim są niedrogie.

Ozdoby do domu – jak zrobić świnkę skarbonkę z butelki

Do wykonania świnki skarbonki potrzebna jest jedynie butelka, nożyczki, nożyk, plastelina, 4 dodatkowe (oprócz tej na butelce) nakrętki, lakier do paznokci lub farba w sprayu, flamaster i taśma bezbarwna.

 

Butelkę po np. wodzie mineralnej 1,5 l przetnij w zagłębieniu około 20-30 cm od zakrętki. Nakrętki wypełnij plasteliną i przyklej w taki sposób, aby tworzyły nóżki. U góry zrób nacięcie, przez które będzie można wrzucać monety. Na nakrętce, która jest „noskiem” skarbonki narysuj dwie kropki, aby świnka miała ryjek. Namaluj jej oczy. Z pozostałej niewykorzystanej części butelki wytnij uszy – w kształcie listków. Natnij butelkę w miejscu, gdzie należy je zamontować na szerokość każdego z nich i włóż delikatnie w taki sposób, aby wystawały ponad butelkę. Odetnij denko – około 2 cm szerokości – i przymocuj jako tył skarbonki. Sklej taśmą bezbarwną. Możesz pomalować skarbonkę np. farbą w sprayu lub lakierem do paznokci w kwiaty, kropki etc.

Ozdoby do domu – lawendowy woreczek do szafy

Pachnące woreczki do szafy wykonuje się w bardzo prosty sposób. Przygotuj następujące rzeczy: niepotrzebną bluzkę lub inną część garderoby, ważne, aby materiał z którego jest wykonana był cienki i naturalny, lawendę (można ją kupić za około 4 zł w sklepie zielarskim), igłę, nitkę, cienką tasiemkę lub sznurek i nożyczki. Ze skrawków starych materiałów lub niepotrzebnej bluzki wytnij prostokąt o wymiarach 15x30 cm, złóż go na pół lewą stroną i zszyj dwa boki. Przewróć na prawą stronę, wsyp do środka lawendę zostawiając nieco miejsca u góry, zawiń górne brzegi w taki sposób, aby ukryć wszelkie strzępienia, zwiąż mocno woreczek sznurkiem lub tasiemką. Zawieś w szafie.

 

Ozdoby do domu ręcznie robione to ciekawa alternatywa dla dostępnych w sklepach bibelotów.

 

Lampion z koronką
© Anna_ok/Fotolia.com
Styl życia
Lampiony ogrodowe – stylowe ozdoby, które możesz zrobić sam
Lampiony i latarenki ogrodowe potrafią przemienić każdy ogród w magiczne miejsce. Choć na rynku dostępne są różnego rodzaju lampiony metalowe i drewniane, indywidualny charakter najlepiej oddadzą te zrobione samodzielnie. Wystarczy wykorzystać szklanki, słoiki i puszki – z różnymi dodatkami, np. kamyczkami lub kolorowym piaskiem.

Lampiony i latarenki ogrodowe potrafią przemienić każdy ogród w magiczne miejsce. Choć na rynku dostępne są różnego rodzaju lampiony metalowe i drewniane, indywidualny charakter najlepiej oddadzą te zrobione samodzielnie. Wystarczy wykorzystać szklanki, słoiki i puszki – z różnymi dodatkami, np. kamyczkami lub kolorowym piaskiem.   Lampiony ogrodowe możesz ustawić wzdłuż ścieżki lub postawić w altance czy na stoliku ogrodowym. Te mniejsze i lżejsze po zamontowaniu rączek z powodzeniem powiesisz pod balkonem albo na gałęziach drzew. Lampion ze szklanki i płótna Szklanka i płótno to najprostszy sposób na przygotowanie lampionu. W dodatku wykorzystany pojemnik wcale nie musi na zawsze pełnić funkcji latarenki ogrodowej – płótno nie jest przyklejane, a jedynie przywiązywane. Jest to idealny pomysł na szybkie stworzenie przytulnego nastroju w altance .   Potrzebujesz: szklanki, płótna (np. juty), naturalnego sznurka.   Owiń szklankę płótnem i owiń je sznurkiem. Wstaw do środka świeczkę - podgrzewacz. Lampion ze szklanki i koronki Koronka kojarzy się z romantycznym nastrojem – lampion przy jej użyciu pozwoli taki stworzyć nawet w ogrodzie. Taką latarenkę możesz postawić na stoliku ogrodowym .   Przygotuj: starą firankę lub serwetkę, szklankę, nożyczki, pistolet na gorący klej, bezbarwny lakier do paznokci.   Ze starej firanki wytnij dopasowany do szklanki pasek materiału. Krawędzie koronki posmaruj bezbarwnym lakierem do paznokci , aby się nie strzępiła ani nie pruła. Owiń koronkę dookoła szklanki i przytwierdź za pomocą kleju na gorąco. Wstaw do środka podgrzewacz lub świeczkę. Lampion ze słoika jak kubełek na drucie Samodzielnie zrobiony szklany lampion ze słoika możesz udekorować na różne sposoby. Popularne jest malowanie na pojemniku wzorów za pomocą farby ,...

©Inge Knol/Fotolia
Styl życia
Jak zrobić lampion na roraty ze słoika lub plastikowej butelki
Chodzenie na roraty z lampionem to popularny, zwłaszcza wśród dzieci, zwyczaj adwentowy. Lampion można wykonać samodzielnie z plastikowej butelki lub słoika oraz kolorowej folii witrażowej. Bezpiecznym źródłem światła wewnątrz lampionu może być niewielka latarka.

Chodzenie na roraty z lampionem to popularny, zwłaszcza wśród dzieci, zwyczaj adwentowy. Lampion można wykonać samodzielnie z plastikowej butelki lub słoika oraz kolorowej folii witrażowej. Bezpiecznym źródłem światła wewnątrz lampionu może być niewielka latarka.   Roraty to pierwsza msza poranna odprawiana w Kościele Katolickim w okresie adwentu. Jest to msza wotywna ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odprawia się ją o wschodzie słońca (na ogół o godz. 6.00 lub 7.00), a także ponownie wieczorem. Tradycją jest, że wierni przychodzą na roraty ze świecami i lampionami, które rozświetlają panujący w kościele mrok. Światło świec jest symbolem dobrej nowiny o zbliżającym się nadejściu Jezusa – Światłości świata Skorzystaj z Leroy Merlin promocje i kup lampiony przed dom, które idealnie ozdobią ogródek i oświetlą drogę do domu. Własnoręczny lampion na roraty z butelki PET Żeby zrobić ciekawy lampion, dobrze jest zaplanować wcześniej, jakie wzory znajdą się na nim i jak będą one ułożone. Można wcześniej naszkicować lampion na kartce.   Obecnie lampiony roratne zamiast świecy częściej mają w środku latarkę lub lampkę na baterie . Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie, zwłaszcza dla dzieci. Wykonany z tektury lampion może bowiem łatwo zająć się od ognia i doprowadzić do poparzeń, a nawet pożaru. Pierwszą rzeczą, którą należy zatem przygotować, jest niewielka, wąska latarka lub lampka na baterie, dająca ciepłe światło. Powinna ona być na tyle długa, aby łatwo można było trzymać ją w dłoni. Pozostałe elementy potrzebne do wykonania lampionu to: plastikowa, przezroczysta butelka po napoju, kolorowa folia witrażowa (półprzezroczysta), nożyczki. 1. Z butelki należy oderwać etykietę, a samą butelkę oczyścić z resztek kleju (ewentualnie...

Choinki z filcu
© onlynuta/Fotolia.com
Styl życia
Ozdoby choinkowe z filcu – choinki na choinkę
Ozdoby z filcu zrobione samodzielnie nadają choince wyjątkowy wygląd. Ozdoby choinkowe z filcu świetnie prezentują się również jako dodatek do świątecznych stroików.

Ozdoby z filcu zrobione samodzielnie nadają choince wyjątkowy wygląd. Ozdoby choinkowe z filcu świetnie prezentują się również jako dodatek do świątecznych stroików. Choinki z filcu – sposób przygotowania Potrzebujesz: filcu (na jedną choinkę potrzebny jest materiał o długości minimum 25 cm i szerokości 15 cm), tektury (może być to np. ostatnia kartka z bloku), nożyczek zwykłych, nożyczek dekoracyjnych (do kupienia w sklepach z wyrobami artystycznymi), czarnego markera, dwóch szpilek, muliny w różnych kolorach (jedwabna lub bawełniana nić), igły, ręcznika papierowego, waty. Sposób wykonania:   1. Na tekturze narysuj choinkę wielkości około 10 cm. 2. Wytnij choinkę z tektury. 3. Wyciętą choinkę połóż na filcu o długości około 25 cm. 4. Odrysuj choinkę (umieść ją na dole materiału, tak, żebyś później mogła złożyć filc na pół). 5. Markerem namaluj bombki w dowolnym miejscu na choince. 6. Złóż filc na pół. 7. Zepnij dwie warstwy filcu dwiema szpilkami. 8. Wytnij choinkę przy użyciu dekoracyjnych nożyc. 9. Ręcznik papierowy namocz w wodzie, a następnie przyłóż do choinki z filcu, tak, aby ręcznik wchłonął tusz markera. 10. Rozdziel choinki. 11. Nawlecz mulinę na igłę. 12. Przekłuj igłę z prawej strony na lewą w miejscu kropki zrobionej markerem. 14. Zawlecz mulinę trzy razy wokół igły. 15. Włóż igłę milimetr od miejsca, z którego wychodzi nitka z drugiej strony materiały. 16. Przeciągnij mulinę do końca, tak, aby powstał supełek, który będzie imitował bombkę. 17. Postępuj w identyczny sposób z każdą namalowaną kropką. 18. Złóż obie choinki i zszyj...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner