Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

kobieta na pościeli o poranku
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Czy pierwszy raz musi boleć? Przerwanie błony dziewiczej

Przerwanie błony dziewiczej kojarzy się z bólem i krwawieniem, i myśl o tym potrafi zepsuć romantyczny nastrój pierwszego razu.

Przerwanie błony dziewiczej kojarzy się z bólem i krwawieniem, i myśl o tym potrafi zepsuć romantyczny nastrój pierwszego razu.

Po co nam błona dziewicza?

Błona dziewicza to niewielki fałd śluzówki, który oddziela wnętrze pochwy od jej przedsionka. Tak naprawę nie ma zgody wśród naukowców co do zadania błony – jedni mówią, że chroni przez infekcjami pochwy, inni natomiast, iż to pozostałość po rozwoju płodowym, równie nieprzydatna jak pępek. Istnieją również hipotezy mówiące o roli zatrzymywania spermy po stosunku albo o celowym zaprogramowaniu przerwania błony jako bolesnego doświadczenia, by skłonić kobietę do rozważnego doboru partnera. Niezależnie od tego, jaki natura miała pomysł na tę fałdkę, każda kobieta ją ma – powstaje w piątym miesiącu życia płodowego i tak naprawdę całkowicie usunięta zostaje dopiero podczas porodu, wcześniej jest tylko uszkodzona.

Czy pierwszy raz zawsze boli?

Z pewnością znasz opowieści o tym, że przerwaniu błony dziewiczej towarzyszy ból i krwawienie. Nie jest to jednak reguła, co więcej – zdarza się dość rzadko. Wszystko zależy od samej budowy błony dziewiczej, która może przybierać różne kształty. Większość dziewczyn ma błonę półksiężycowatą, która zwykle pęka bez trudu i jest mało ukrwiona. W związku z tym dziewica z taką błoną prawie nie odczuje bólu i nie będzie krwawić.

 

Zdarza się również, że błona jest dość gruba i mocna lub rozciągliwa. W takiej sytuacji możliwe jest, że nawet mimo wielokrotnego współżycia błona nie zostanie przerwana. Podobnie może się zdarzyć, gdy partner nie wprowadza penisa do pochwy głęboko na przykład ze względu na niezbyt okazałe rozmiary.

Jak uśmierzyć ból?

Czy wiesz, że ból może wynikać nie tylko z przerwania błony? Stres towarzyszący oczekiwaniu na pierwszy raz sprawia, że ciało w trakcie jest napięte, co dodatkowo utrudnia penetrację. Aby zminimalizować ten dyskomfort oboje zadbajcie o to, żeby wasza pierwsza tak intymna chwila odbyła się w skupieniu i w dobrym nastroju. Wybierzcie wygodną pozycję – szczególnie poleca się ułożenie poduszki pod biodra, ponieważ sprzyja to rozluźnieniom mięśni i jest komfortowe dla obydwojga partnerów.

Utrata dziewictwa przed pierwszym razem

Pierwszy raz może być bezbolesny na przykład z powodu utraty błony dziewiczej jeszcze przed nim. Nie jest to nic niezwykłego. Defloracja mogła zostać dokonana palcem podczas pettingu czy masturbacji lub w wyniku stosowania tamponów. Również ćwiczenia stretchingowe i uprawianie wyczynowo sportu może nieść taki efekt.

 

Jeśli pierwszemu razowi towarzyszy duży ból i bardzo obfite krwawienie, tym bardziej jeśli utrzymuje się po stosunku, należy niezwłocznie udać się do lekarza!

Rekonstrukcja błony dziewiczej – hymenoplastyka

Dzięki rozwojowi chirurgii kobiety, które chciałyby ukryć przed partnerem swoje doświadczenie seksualne, mają możliwość odtworzenia błony dziewiczej. Zabieg ten to hymynoplastyka, polega na sfałdowaniu śluzówki i jej zszyciu.

Czy można zajść w ciążę podczas pierwszego razu?

Niektóre kobiety myślą, że nie można zajść w ciążę będąc dziewicą. Uwaga! Błona dziewicza nie jest aż tak szczelna! Ma otworki, którymi na przykład wydostaje się na zewnątrz krew miesiączkowa. Ta sama droga stoi otworem przed plemnikami, nawet gdy stosunek jest płytki. Dlatego nawet podczas pierwszego razu należy stosować antykoncepcję.


Sfery intymne
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Hymenoplastyka – chirurgiczna rekonstrukcja błony dziewiczej
Hymenoplastykę – rekonstrukcję błony dziewiczej wykonuje się z powodów kulturowych, etnicznych, religijnych. W krajach arabskich błona dziewicza jest warunkiem zamążpójścia. Hymenoplastyki nie można wykonać u kobiet, które urodziły dziecko.

Hymenoplastykę – rekonstrukcję błony dziewiczej wykonuje się z powodów kulturowych, etnicznych, religijnych. W krajach arabskich błona dziewicza jest warunkiem zamążpójścia. Hymenoplastyki nie można wykonać u kobiet, które urodziły dziecko.   Przerwanie błony dziewiczej następuje zwykle przy pierwszym stosunku płciowym. Błona dziewicza może jednak pęknąć podczas masturbacji, nieprawidłowego zakładania tamponu, ćwiczeń lub wypadku. Uszkodzeniu błony dziewiczej może towarzyszyć mniejszy lub większy ból oraz domieszka krwi. U niektórych kobiet nawet podczas stosunku błona się ugina i zostaje przerwana dopiero w momencie porodu. Przyczyny hymenoplastyki: w krajach islamskich wykrycie braku błony dziewiczej upoważnia rodzinę mężczyzny do zabójstwa honorowego ; w Azji prostytutki wykonują hymenoplastykę, ponieważ mężczyźni wierzą, że uprawiając seks z dziewicą „wzmacniają się” ; dla kobiet zgwałconych i molestowanych hymenoplastyka stanowi sposób na przynajmniej częściowe odwrócenie bolesnych wspomnień ; w Stanach Zjednoczonych kobiety traktują zabieg hymenoplastyki jako prezent na noc poślubną ; niektóre kobiety wierzą, że zabieg odtworzenia błony dziewiczej pozwoli im zerwać z dawnym życiem i znaleźć dobrego męża. Hymenoplastyka – przebieg zabiegu Hymenoplatyka polega na sfałdowaniu i naciągnięciu śluzówki, a następnie zszyciu jej pozostałości. Zabieg odtworzenia błony dziewiczej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Dojście do pełnej formy zajmuje od 7 dni do nawet kilku tygodni. Zabieg odtworzenia błony dziewiczej trwa przeciętnie 60 minut, jego koszt to 4000-7000 złotych. Możliwe powikłania po hymenoplastyce Hymenoplastyka, jak każdy zabieg chirurgiczny, obarczona jest możliwością...

kobieta w bikini
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Na czym polega hymenotomia, czyli zabieg usunięcia błony dziewiczej?
Hymenotomia jest zabiegiem, który polega na nacięciu lub usunięciu błony dziewiczej. Hymenotomię wykonuje się u dziewcząt z wrodzonym zarośnięciem błony dziewiczej oraz u kobiet, które przez zbyt sztywną błonę dziewiczą mają problemy ze współżyciem.

Hymenotomia jest zabiegiem, który polega na nacięciu lub usunięciu błony dziewiczej. Hymenotomię wykonuje się u dziewcząt z wrodzonym zarośnięciem błony dziewiczej oraz u kobiet, które przez zbyt sztywną błonę dziewiczą mają problemy ze współżyciem. U kogo wykonuje się hymenotomię? Normalnie zbudowana błona dziewicza ma otwory, przez które z pochwy odpływa śluz i krew miesiączkowa. Niektóre kobiety rodzą się jednak ze zrośniętą błoną. Wada ta najczęściej jest diagnozowana wtedy, kiedy dziewczynka zaczęła miesiączkować , ale jej krew menstruacyjna zatrzymuje w pochwie, ponieważ nie może przedostać się przez zrośniętą błonę dziewiczą. Zatrzymywana w pochwie krew tworzy krwiak zastoinowy. Dziewczynka odczuwa wtedy ból brzucha i parcie na pęcherz, ma również trudności z oddawaniem moczu. Dolegliwość ta może zostać usunięta właśnie poprzez nacięcie błony dziewiczej.   Zabieg hymenotomii przeprowadza się także u tych kobiet, których błona jest na tyle mocna i mało elastyczna, że nie tylko nie zostaje przerwana podczas współżycia, ale też utrudnia je, powodując ból.   Zabieg kosztuje od 1000 do 2000 zł, w zależności od renomy kliniki chirurgii plastycznej. Jak przygotować się do zabiegu hymenotomii? Hymenotomię przeprowadza się w pierwszej fazie cyklu , po ustaniu krwawienia miesiączkowego. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i innych leków, które mogą mieć wpływ na krzepliwość krwi. Przez przynajmniej 6 godzin przed zabiegiem nie można jeść ani pić . Na 5 godzin przed zabiegiem należy zrezygnować z palenia papierosów.   Przed zabiegiem wykonuje się badania takie, jak:  morfologia krwi,  grupa krwi,  badanie ogólne moczu,  elektrolity,...

©mikhail_kayl/Fotolia
Styl życia
Pierwszy raz – jak sprawić, aby pierwsza wspólna noc była wyjątkowa
Pierwszą noc razem można uprzyjemnić, dbając o to, aby nikt nie przeszkadzał przy zbliżeniu. Pachnąca pościel, dyskretna muzyka, przytłumione oświetlenie zwiększą komfort i umożliwią swobodniejsze prezentowanie własnego ciała przy partnerze. Antykoncepcja to konieczność, także podczas pierwszego razu.

Pierwszą noc razem można uprzyjemnić, dbając o to, aby nikt nie przeszkadzał przy zbliżeniu. Pachnąca pościel, dyskretna muzyka, przytłumione oświetlenie zwiększą komfort i umożliwią swobodniejsze prezentowanie własnego ciała przy partnerze. Antykoncepcja to konieczność, także podczas pierwszego razu.   Przebieg pierwszego stosunku to wspomnienie, które na zawsze pozostaje w pamięci kobiety i mężczyzny. To, co dzieje się w łóżku po raz pierwszy rzutuje na dalszy przebieg życia seksualnego i może potęgować pragnienie bliskości lub wywołać uraz psychiczny. Przygotowania do tej chwili są niezwykle ważne, nie powinno być tu miejsca na przypadek. O czym warto pamiętać przed pierwszym razem Przed pierwszą wspólną nocą warto się do niej przygotować emocjonalnie i zadbać o oprawę tego szczególnego wydarzenia:   przede wszystkim ważne jest przekonanie i chęć dzielenia się tą chwilą z wybraną osobą. Nie należy tego robić pod presją lub wbrew sobie lub z przypadkową osobą. bardzo ważna jest szczerość parterów i przyznanie się sobie nawzajem do braku doświadczenia, co zmniejszy napięcie, ewentualne oczekiwania i nie będzie skutkować rozczarowaniami; należy zadbać o odosobnione, komfortowe miejsce, w którym nie ma ryzyka, że ktoś nakryje kochanków, z czystą pościelą, dyskretnym oświetleniem i rozluźniającą muzyką; trzeba zawsze pamiętać o zabezpieczeniu. Prezerwatywy powinny być nowe, z aktualną datą ważności, nie noszone wcześniej miesiącami w portfelu czy w schowku samochodowym. Warto wcześniej poćwiczyć nakładanie kondoma i dobrać właściwy rozmiar, odpowiadający długości członka i jego obwodowi u podstawy w stanie erekcji ; nie należy planować wymyślnych pozycji i technik rodem z Kamasutry – pierwszy raz może być dla partnerki dość bolesny. Wzajemne...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner