Ariel
Styl życia

Czy na pewno widzisz wszystkie plamy?

Czy na pewno widzisz wszystkie plamy?

Wydaje nam się, że plamy i zabrudzenia na tkaninach widzimy gołym okiem, ale czy wszystkie? To co wydaje się czyste dla oka nie zawsze takie jest. Prawie 80% Polaków ma świadomość istnienia niewidocznych plam i zabrudzeń, ale jednocześnie ponad 60% z nich uważa, że mogą one zostać na ubraniach nawet po praniu. Zawsze ocenialiśmy wynik na podstawie tego, co widzimy: jeśli na tkaninie nie ma widocznych plam to oznacza to, że musi być czysta. Czy rzeczywiście? Ubrania mogą się takie wydawać na pierwszy rzut oka. Jednak często duża ilość plam i zabrudzeń jest dla nas niewidoczna...

Pot, łój i martwy naskórek pochodzące z naszej skóry powodują powstanie niewidocznych zabrudzeń. Jeśli cały ten brud nie zostanie, wraz z innymi zanieczyszczeniami, dogłębnie usunięty w praniu, z czasem będzie się nawarstwiać i powodować nieprzyjemny zapach czy nieestetyczny wygląd tkanin.

HIGIENICZNE PRANIE, BY NOSIĆ DŁUŻEJ

Żółte plamy pod pachami - brzmi znajomo? Zdecydowana większość Polaków – bo aż 96% zauważyło żółknięcie białych koszulek po jakimś czasie użytkowania, a aż ¾ odpowiedziało, że to właśnie z tym rodzajem zabrudzeń najtrudniej jest im sobie poradzić. Powodują one dyskomfort, ulubione koszulki przestają być tymi najczęściej noszonymi, a my nie wiemy jak przywrócić im nieskazitelną czystość i oryginalny kolor. Te plamy to efekt gromadzenia się niewidocznego, nawarstwiającego się brudu z różnych wydzielin. Jako kolejne zabrudzenia ciężkie do usunięcia wymieniano: plamy z trawy (prawie 47% ankietowanych), plamy z jedzenia (33%) czy plamy z kawy (22%).

Kasia gotuje z Polki.pl: domowe lody

Tymczasem odpowiednio dobrany, dobry środek do prania jest w stanie poradzić sobie nawet z tak trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, zanim jeszcze niewidoczny brud nawarstwi się i stanie się widoczny.

TECHNOLOGIA PUREZYME™

Ponad połowa konsumentów uznała, że niewidoczny brud może pozostać na ubraniach nawet po praniu. A jednocześnie aż 96% Polaków wybrałoby wiarygodny produkt wiedząc, że czyści on nawet niewidoczny brud. W odpowiedzi na te potrzeby, Ariel opracował i opatentował specjalną technologię Purezyme™. Pozwala ona na usunięcie  niewidocznych gołym okiem plam i brudu, co w połączeniu z siłą kapsułek Ariel zapewnia higieniczną czystość. Technologia z jego zastosowaniem znajduje się we wszystkich kapsułkach do prania Ariel Allin1 PODS dostępnych teraz na polskim rynku.

Jedna kapsułka gwarantuje uzyskanie dogłębnego oczyszczenia ulubionych ubrań, poprzez uwalnianie składników z kapsułki w optymalnym czasie podczas całego cyklu prania by usunąć plamy.

Wypróbuj kapsułki Ariel Allin1 PODS +EXTRA CLEAN w cenie 34,99 zł za 24 sztuki lub w cenie 54,99 zł za 31 sztuk.

Ariel

trawa
Pixabay/Hans/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Jak skutecznie usunąć plamy z trawy? Alkohol, mleko i zimna woda
Zabrudzenia z trawy występują nie tylko na ubraniach dzieci. Odzież osób dorosłych uprawiających piłkę nożną, bieganie czy siatkówkę także jest narażona na plamy po trawie.

Zabrudzenia z trawy występują nie tylko na ubraniach dzieci. Odzież osób dorosłych uprawiających piłkę nożną, bieganie czy siatkówkę także jest narażona na plamy po trawie.   Plamy z trawy są trudne do usunięcia ze względu na to, że trawa zawiera chlorofil, czyli zielony barwnik o właściwościach silnie barwiących. Dlatego też jeśli plama nie zostanie usunięta szybko, może pozostać na materiale na stałe. Najważniejsza zasada, o której należy pamiętać podczas usuwania plam z trawy, to zakaz używania gorącej wody. Wysoka temperatura utrwala zanieczyszczenia, a barwnik trawy wnika głębiej w materiał. Sposoby na usunięcie plam z trawy Woda utleniona na plamy na włóknach naturalnych W celu usunięcia plam z trawy należy je potrzeć ściereczką nawilżoną wodą utlenioną. Jest to skuteczna metoda w przypadku plam na ubraniach lnianych i bawełnianych. Plamy z trawy łatwo ulegają działaniu wody utlenionej. Alkohol do usuwania plam z trawy Do wywabiania plam z trawy najlepiej użyć alkoholu 70-procentowego lub rozcieńczonego amoniaku. Alkohol należy nanieść na plamę i pozostawić na kilka minut. Następnie płyn trzeba spłukać zimną wodą i uprać tkaninę ręcznie lub w pralce. Jeżeli plama znajduje się na ubraniu z wełny, warto użyć ciepłego alkoholu. Płyn do mycia naczyń usuwa trudne zabrudzenia Płyn do mycia naczyń stosuje się do zapierania bardzo trudnych zabrudzeń, również plam z trawy. Po zastosowaniu płynu na plamę ubranie trzeba wyprać w pralce. Mleko na plamy z trawy Aby usunąć plamy z trawy, należy pocierać szmatką nasączoną mlekiem ubrudzone miejsce do momentu zupełnego usunięcia plamy. Kwasek cytrynowy – do pocierania zaplamionych ubrań Kwasek cytrynowy trzeba zastosować tak jak mleko. Należy pocierać zaplamione trawą...

Jak wyczyścić samochód?
Mat. prasowe
Styl życia
Jak prawidłowo wyczyścić wnętrze samochodu? Dzięki wskazówkom inżynierów z firmy Dyson prawidłowo odkurzysz swoje auto!
Poznaj 6 prostych kroków przygotowanych przez inżynierów z firmy Dyson jak szybko, a zarazem dokładnie wyczyścić samochód.

Wnętrze auta szybko się brudzi, szczególnie jeśli często podróżują z nami dzieci lub nasi pupile. Nieposprzątany samochód wygląda nieestetycznie, a co więcej, może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. W zanieczyszczonych wnętrzach pojazdów łatwo gromadzi się kurz, pleśń i alergeny… a przecież utrzymanie wnętrza samochodu w czystości nie jest wcale trudne! Poznaj 6 prostych kroków przygotowanych przez inżynierów z firmy Dyson jak szybko, a zarazem dokładnie wyczyścić samochód. Krok 1. Przygotowanie do pracy Przygotuj potrzebne do sprzątania samochodu sprzęty i akcesoria. Przydadzą Ci się: 1. Odkurzacz oraz akcesoria: końcówka szczelinowa, szczotka do uporczywego brudu, końcówka wielofunkcyjna oraz mała elektroszczotka. 2. Worki na śmieci lub te specjalnie przeznaczone do segregacji. 3. Torby lub pojemniki, w które na czas sprzątania przełożysz rzeczy znajdujące się w samochodzie. 4. Wilgotna ściereczka. Krok 2. Sprzątanie samochodu Otwórz wszystkie drzwi w aucie, żeby zapewnić dopływ świeżego powietrza w trakcie sprzątania. Zbierz i wyrzuć większe śmieci, a te które można poddać recyklingowi odłóż do segregacji. Zajrzyj też pod siedzenia, do schowków i uchwytów na kubki. Rzeczy, które wozisz w samochodzie, takie jak okulary przeciwsłoneczne lub instrukcje, wsadź do osobnej torby i odłóż ją na bok. Na koniec wyjmij z samochodu dywaniki i połóż je w czystym i suchym miejscu. Krok 3. Zacznij od siedzeń Najlepiej zacząć od wyczyszczenia przednich foteli, przesuwając je jak najdalej do tyłu. Jeśli to możliwe, zamień swój odkurzacz w odkurzacz ręczny i dołącz do niego końcówkę szczelinową. Odkurz siedzenia wzdłuż szwów, starając się zrobić to jak najdokładniej....

skórzana kurtka
© lpictures/Fotolia.com
Styl życia
Jak wyczyścić skórzaną kurtkę?
Nie każda kurtka skórzana nadaje się do prania i chemicznego czyszczenia. Niektóre z nich można czyścić jedynie wodą, szlifować czy szczotkować.

Nie każda kurtka skórzana nadaje się do prania i chemicznego czyszczenia. Niektóre z nich można czyścić jedynie wodą, szlifować czy szczotkować.   Czyszczenie skórzanej kurtki nie należy do najprostszych zadań. By jej nie zniszczyć należy dobrze sprawdzić, z jakiego typu skóry została zrobiona i czy przypadkiem na metce nie znajdują się dodatkowe obostrzenia w kwestii jej prania. Rodzaje zabrudzeń skórzanej odzieży Skóra może brudzić się od zwykłego użytkowania, potu i brudu z zewnątrz. Najczęściej kurtkom zatłuszcza się kołnierz lub mankiety . Dodatkowo po dłuższym czasie noszenia skóra może blaknąć, jednak w takim przypadku zaleca się wyłącznie odwiedziny w pralni się tym specjalizującej. Sposoby czyszczenia Kurtkę skórzaną można czyścić różnymi sposobami w zależności od jej typu: Pigmentowane skóry gładkie (w które nie wsiąka woda) czyści się zwykłą, wilgotną ściereczką. Porowate aniliny (woda wsiąka w materiał) są trudne w czyszczeniu, dlatego w ich wypadku poleca się usuwanie plam w pralni. Skóry zamszowe można szczotkować lub szlifować, by usunąć lekkie plamy. Trudniejsze zabrudzenia zaleca się prać w płynie do prania skór i kożuchów. Płyn do prania skór i kożuchów Skóry zamszowe i kożuchy zaleca się prać z dodatkiem specjalnego płynu. Dzięki niemu nawet, jeśli przemoczymy skórę, ona nie stwardnieje, ponieważ zawiera substancje nawilżające o niskim pH. Czyszczenie skóry w pralniach Koszt czyszczenia skórzanej kurtki w pralni chemicznej to około 50 złotych. Czasem zdarza się, że ze względu na obszerne zabrudzenia i zniszczenia kurtka potrzebuje kompleksowej renowacji. Jej cena jest większa i oscyluje w granicach 100 – 150 złotych. Czyszczenie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik