Party Stories
Ariel
Styl życia

Czy na pewno widzisz wszystkie plamy?

Wydaje nam się, że plamy i zabrudzenia na tkaninach widzimy gołym okiem, ale czy wszystkie? To co wydaje się czyste dla oka nie zawsze takie jest. Prawie 80% Polaków ma świadomość istnienia niewidocznych plam i zabrudzeń, ale jednocześnie ponad 60% z nich uważa, że mogą one zostać na ubraniach nawet po praniu. Zawsze ocenialiśmy wynik na podstawie tego, co widzimy: jeśli na tkaninie nie ma widocznych plam to oznacza to, że musi być czysta. Czy rzeczywiście? Ubrania mogą się takie wydawać na pierwszy rzut oka. Jednak często duża ilość plam i zabrudzeń jest dla nas niewidoczna...

Pot, łój i martwy naskórek pochodzące z naszej skóry powodują powstanie niewidocznych zabrudzeń. Jeśli cały ten brud nie zostanie, wraz z innymi zanieczyszczeniami, dogłębnie usunięty w praniu, z czasem będzie się nawarstwiać i powodować nieprzyjemny zapach czy nieestetyczny wygląd tkanin.

HIGIENICZNE PRANIE, BY NOSIĆ DŁUŻEJ

Żółte plamy pod pachami - brzmi znajomo? Zdecydowana większość Polaków – bo aż 96% zauważyło żółknięcie białych koszulek po jakimś czasie użytkowania, a aż ¾ odpowiedziało, że to właśnie z tym rodzajem zabrudzeń najtrudniej jest im sobie poradzić. Powodują one dyskomfort, ulubione koszulki przestają być tymi najczęściej noszonymi, a my nie wiemy jak przywrócić im nieskazitelną czystość i oryginalny kolor. Te plamy to efekt gromadzenia się niewidocznego, nawarstwiającego się brudu z różnych wydzielin. Jako kolejne zabrudzenia ciężkie do usunięcia wymieniano: plamy z trawy (prawie 47% ankietowanych), plamy z jedzenia (33%) czy plamy z kawy (22%).

Tymczasem odpowiednio dobrany, dobry środek do prania jest w stanie poradzić sobie nawet z tak trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, zanim jeszcze niewidoczny brud nawarstwi się i stanie się widoczny.

TECHNOLOGIA PUREZYME™

Ponad połowa konsumentów uznała, że niewidoczny brud może pozostać na ubraniach nawet po praniu. A jednocześnie aż 96% Polaków wybrałoby wiarygodny produkt wiedząc, że czyści on nawet niewidoczny brud. W odpowiedzi na te potrzeby, Ariel opracował i opatentował specjalną technologię Purezyme™. Pozwala ona na usunięcie  niewidocznych gołym okiem plam i brudu, co w połączeniu z siłą kapsułek Ariel zapewnia higieniczną czystość. Technologia z jego zastosowaniem znajduje się we wszystkich kapsułkach do prania Ariel Allin1 PODS dostępnych teraz na polskim rynku.

Jedna kapsułka gwarantuje uzyskanie dogłębnego oczyszczenia ulubionych ubrań, poprzez uwalnianie składników z kapsułki w optymalnym czasie podczas całego cyklu prania by usunąć plamy.

Wypróbuj kapsułki Ariel Allin1 PODS +EXTRA CLEAN w cenie 34,99 zł za 24 sztuki lub w cenie 54,99 zł za 31 sztuk.

Ariel

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
trawa
Pixabay/Hans/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Jak skutecznie usunąć plamy z trawy? Alkohol, mleko i zimna woda
Zabrudzenia z trawy występują nie tylko na ubraniach dzieci. Odzież osób dorosłych uprawiających piłkę nożną, bieganie czy siatkówkę także jest narażona na plamy po trawie.

Zabrudzenia z trawy występują nie tylko na ubraniach dzieci. Odzież osób dorosłych uprawiających piłkę nożną, bieganie czy siatkówkę także jest narażona na plamy po trawie.   Plamy z trawy są trudne do usunięcia ze względu na to, że trawa zawiera chlorofil, czyli zielony barwnik o właściwościach silnie barwiących. Dlatego też jeśli plama nie zostanie usunięta szybko, może pozostać na materiale na stałe. Najważniejsza zasada, o której należy pamiętać podczas usuwania plam z trawy, to zakaz używania gorącej wody. Wysoka temperatura utrwala zanieczyszczenia, a barwnik trawy wnika głębiej w materiał. Sposoby na usunięcie plam z trawy Woda utleniona na plamy na włóknach naturalnych W celu usunięcia plam z trawy należy je potrzeć ściereczką nawilżoną wodą utlenioną. Jest to skuteczna metoda w przypadku plam na ubraniach lnianych i bawełnianych. Plamy z trawy łatwo ulegają działaniu wody utlenionej. Alkohol do usuwania plam z trawy Do wywabiania plam z trawy najlepiej użyć alkoholu 70-procentowego lub rozcieńczonego amoniaku. Alkohol należy nanieść na plamę i pozostawić na kilka minut. Następnie płyn trzeba spłukać zimną wodą i uprać tkaninę ręcznie lub w pralce. Jeżeli plama znajduje się na ubraniu z wełny, warto użyć ciepłego alkoholu. Płyn do mycia naczyń usuwa trudne zabrudzenia Płyn do mycia naczyń stosuje się do zapierania bardzo trudnych zabrudzeń, również plam z trawy. Po zastosowaniu płynu na plamę ubranie trzeba wyprać w pralce. Mleko na plamy z trawy Aby usunąć plamy z trawy, należy pocierać szmatką nasączoną mlekiem ubrudzone miejsce do momentu zupełnego usunięcia plamy. Kwasek cytrynowy – do pocierania zaplamionych ubrań Kwasek cytrynowy trzeba zastosować tak jak mleko. Należy pocierać zaplamione trawą...

skórzana kurtka
© lpictures/Fotolia.com
Styl życia
Jak wyczyścić skórzaną kurtkę?
Nie każda kurtka skórzana nadaje się do prania i chemicznego czyszczenia. Niektóre z nich można czyścić jedynie wodą, szlifować czy szczotkować.

Nie każda kurtka skórzana nadaje się do prania i chemicznego czyszczenia. Niektóre z nich można czyścić jedynie wodą, szlifować czy szczotkować.   Czyszczenie skórzanej kurtki nie należy do najprostszych zadań. By jej nie zniszczyć należy dobrze sprawdzić, z jakiego typu skóry została zrobiona i czy przypadkiem na metce nie znajdują się dodatkowe obostrzenia w kwestii jej prania. Rodzaje zabrudzeń skórzanej odzieży Skóra może brudzić się od zwykłego użytkowania, potu i brudu z zewnątrz. Najczęściej kurtkom zatłuszcza się kołnierz lub mankiety . Dodatkowo po dłuższym czasie noszenia skóra może blaknąć, jednak w takim przypadku zaleca się wyłącznie odwiedziny w pralni się tym specjalizującej. Sposoby czyszczenia Kurtkę skórzaną można czyścić różnymi sposobami w zależności od jej typu: Pigmentowane skóry gładkie (w które nie wsiąka woda) czyści się zwykłą, wilgotną ściereczką. Porowate aniliny (woda wsiąka w materiał) są trudne w czyszczeniu, dlatego w ich wypadku poleca się usuwanie plam w pralni. Skóry zamszowe można szczotkować lub szlifować, by usunąć lekkie plamy. Trudniejsze zabrudzenia zaleca się prać w płynie do prania skór i kożuchów. Płyn do prania skór i kożuchów Skóry zamszowe i kożuchy zaleca się prać z dodatkiem specjalnego płynu. Dzięki niemu nawet, jeśli przemoczymy skórę, ona nie stwardnieje, ponieważ zawiera substancje nawilżające o niskim pH. Czyszczenie skóry w pralniach Koszt czyszczenia skórzanej kurtki w pralni chemicznej to około 50 złotych. Czasem zdarza się, że ze względu na obszerne zabrudzenia i zniszczenia kurtka potrzebuje kompleksowej renowacji. Jej cena jest większa i oscyluje w granicach 100 – 150 złotych. Czyszczenie...

Ariel Complete Fiber Protection
Artem Beliaikin/Pexels
Styl życia
Zadbaj o letnią garderobę! Zobacz, co zrobić, aby zawsze prezentować się wspaniale!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'ApflRKsVbW8oCjyCoQky_Mbg.j4kGC8Clob3Kd1NI_T..7', 'qjmlkwsrew', 'bafzbcpdufvccxeqtvuyshamaoku']); Lato to czas, kiedy pojawiają się nowe wzory i kolory, nowe tkaniny stają się popularne – a to sprawia, że mamy ochotę na wymianę całej garderoby tak, by odpowiadała na aktualne trendy. Nie sposób jednak co sezon zmieniać zawartości całej naszej szafy. Rozwiązaniem jest dobieranie odpowiednich dodatków i dbanie o ulubione ubrania tak, by wyglądały jak nowe i służyły nam jak najdłużej. Poznaj kilka trików najlepszych stylistów, by cieszyć się swoimi ulubionymi ubraniami jak najdłużej! 1. Susz naturalnie  Ładna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Warto to wykorzystać, wywieszając ubrania poza domem. Naturalne suszenie może sprawić, że zachowamy wysoką jakość tkanin na dłużej. Pamiętajmy jednak by ubrania suszyć na lewej stronie i w miarę możliwości w cieniu, ponieważ ubrania na słońcu mogą zblaknąć. 2. Dbaj o swoją suszarkę Suszenie ubrań na zewnątrz może wydawać się proste (szczególnie, że ostatnio możemy cieszyć się iście kalifornijskimi temperaturami), warto jednak pamiętać, że pomiędzy jednym praniem, a drugim, linki np. w suszarce ogrodowej lub balkonowej są narażone zarówno na deszcz, kurz jak i brud. Pamiętaj więc, by je każdorazowo przemyć - dzięki temu unikniesz zabrudzenia ubrań zaraz po praniu .  3. Pierz w krótkich i zimnych cyklach Pranie w temperaturze 30 stopni Celsjusza sprawi, że włókna tkanin będą mniej obciążone, a ich żywotność dłuższa nawet czterokrotnie. Dzięki temu ograniczając wyrzucanie zniszczonej odzieży do śmieci, możemy ograniczyć zakup ciągle nowych ubrań, co pozytywnie wpłynie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner