Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
matka trzymająca dziecko na piłce
©RioPatuca Images/Fotolia
Styl życia

Ćwiczenia z niemowlakiem usprawnią koordynację ruchową i równowagę dziecka

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce pozwalają wyćwiczyć koordynację ruchową, refleks a także wyczucie równowagi dziecka. Do ćwiczeń z maluszkiem potrzebujesz piłki plażowej lub specjalnej piłki fitness.

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce pozwalają wyćwiczyć koordynację ruchową, refleks a także wyczucie równowagi dziecka. Do ćwiczeń z maluszkiem potrzebujesz piłki plażowej lub specjalnej piłki fitness.

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce – jak je wykonywać?

Ćwiczenia z niemowlakiem na piłce zalecane są dla maluszków mających od 1 do 3 miesięcy. Ćwiczenia pozwolą usprawnić koordynację ruchową, równowagę i refleks malucha. Są też świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu rodzica z malcem i sprawiają przy tym wiele radości.

I ćwiczenie z niemowlakiem na piłce

Przygotuj plażową piłkę (wypuść z niej trochę powietrza, by nie była całkiem okrągła). Połóż malucha na brzuszku na piłce, z głową na bok i podtrzymuj główkę i szyję. W takiej pozycji zacznij huśtać niemowlaka do przodu, do tyłu, a potem na boki. Po ćwiczeniu możesz wykonać dziecku delikatny masaż.

II ćwiczenie z niemowlakiem na piłce

Połóż niemowlaka na piłce i delikatnie obracaj go z pleców na brzuszek (przenoś ciężar dziecka z jednej strony na drugą). Jak niemowlę będzie już leżało na plecach unieś jego główkę delikatnie.

III ćwiczenie z niemowlakiem na piłce

Połóż maluszka na plecach na piłce do ćwiczeń, a następnie kołysz dziecko raz w jedną, a raz w drugą stronę, a następnie na boki.

IV ćwiczenie z niemowlakiem na piłce

Tym razem ćwiczenie możesz wykonać w pozycji siedzącej. Usadź dziecko na piłce i trzymaj delikatnie za talię. Następnie huśtaj maluszka raz w prawą, raz w lewą stronę. 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kobieta z piłką
©Voyagerix/Fotolia
Styl życia
Ćwiczenia na piłce gimnastycznej: utrzymaj równowagę i ćwicz!
Ćwiczenia na piłce gimnastycznej wymagają od trenującego o wiele więcej niż zwykły trening na macie. Musisz skoordynować swoje ruchy, utrzymywać równowagę i wykonywać poprawnie zadania treningowe. Na piłce gimnastycznej możesz wzmocnić mięśnie pośladków, ud i brzucha.

Ćwiczenia na piłce gimnastycznej wymagają od trenującego o wiele więcej niż zwykły trening na macie. Musisz skoordynować swoje ruchy, utrzymywać równowagę i wykonywać poprawnie zadania treningowe. Na piłce gimnastycznej możesz wzmocnić mięśnie pośladków, ud i brzucha.   Piłka fitball (potocznie nazywana w Polsce piłką gimnastyczną) jest powszechnie wykorzystywanym przyrządem do ćwiczeń na sali klubu fitness, salach rehabilitacyjnych oraz w domowym zaciszu. Polecana jest kobietom w ciąży, które dzięki piłce gimnastycznej ćwiczą mięśnie biorące udział w trakcie porodu: pośladków, ud i brzucha. Piłka fitball redukuje bóle pleców oraz relaksuje. Ćwiczenia na piłce na pośladki Połóż się na piłce na brzuchu, wyprostuj nogi . Postaraj się unosić na zmianę jedną, a następnie drugą nogę. Zachowaj wciąż wyprostowaną postawę. Staraj się nie ślizgać na piłce, wykonuje co najmniej 10 powtórzeń na jedną nogę. Pozostając w tej pozycji zegnij jedną nogę w kąt prosty względem reszty ciała i staraj się ją podnosić, tak jakby stopa miała dotknąć sufitu. Najpierw wykonaj ćwiczenie prawą, a następnie lewą nogą. Powtórz podnoszenie jednej nog i 10 razy. Ćwiczenia na piłce na uda Połóż się na podłodze i oprzyj wyprostowane nogi na piłce . Staraj się ją przybliżyć do siebie za pomocą nóg. Musisz mieć w tym ćwiczeniu biodra uniesione nad podłogą. Gdy czujesz, że piłka jest maksymalnie blisko, powoli powracaj do pozycji wejściowej. Oprzyj się bokiem na piłce, uklęknij na jedno kolano, a drugą nogę wyprostuj w bok. Starając się utrzymać równowagę, unoś lekko wyprostowaną nogę. Powtórz ćwiczenie 10 razy, starając się, aby noga nie dotknęła podłogi. Ćwiczenia na piłce na brzuch Połóż się na piłce na plecach, zapleć ręce z tyłu szyi i postaraj się wykonać 10 półbrzuszków. Staraj...

kobieta robiąca brzuszki na piłce
©imacture/Fotolia
Styl życia
Rzeźbienie i ujędrnianie brzucha ćwiczeniami z piłką gimnastyczną
Ćwiczenia z piłką na brzuch wzmocnią mięśnie tej partii ciała i pomogą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Ćwiczenia możesz wykonać w domu, przed telewizorem. Potrzebujesz do nich piłki gimnastycznej i karimaty. Każde z poniższych ćwiczeń wykonuj regularnie 3-4 razy w tygodniu po 20-30 minut.

Ćwiczenia z piłką na brzuch wzmocnią mięśnie tej partii ciała i pomogą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Ćwiczenia możesz wykonać w domu, przed telewizorem. Potrzebujesz do nich piłki gimnastycznej i karimaty. Każde z poniższych ćwiczeń wykonuj regularnie 3-4 razy w tygodniu po 20-30 minut. Ćwiczenia z piłką na brzuch w domu – brzuszki Połóż się na plecach na karimacie, a piłkę umieść pod zgiętymi kolanami. Ręce umieść pod głową i zacznij robić brzuszki odrywając górną część tułowia od podłogi. Ćwiczenia z piłką na brzuch w domu – brzuszki skośne Połóż się na plecach na piłce i podeprzyj się zgiętymi w kolanach nogami, twardo opierając je o podłogę. Ręce umieść za głową, brzuch trzymaj napięty , po czym unoś i opuszczaj tułów. Następnie wykonuj naprzemienne, niepełne skłony . Ćwiczenia z piłką na brzuch w domu – brzuszki z nogami w górze Połóż się na karimacie, załóż ręce za głowę i ugnij nogi w kolanach. Umieść piłkę gimnastyczną pomiędzy nogami, a kolana zbliż do klatki piersiowej. Potem unoś głowę, a ręce wyciągaj jak najdalej przed siebie. Ćwiczenia z piłką na brzuch w domu – brzuszki ze skrzyżowanymi nogami Połóż się na karimacie, stopę prawej nogi umieść na górze piłki, a lewą nogę połóż na kolanie prawej. Ręce umieść za głową i zacznij unosić klatkę piersiową, skręcając przy tym tułów . Staraj się prawym łokciem dotknąć lewego kolana. Ćwiczenia z piłką na brzuch w domu – unoszenie nóg Połóż się płasko na karimacie, a nogami chwyć piłkę gimnastyczną, najlepiej na wysokości łydek . Ręce ułóż wzdłuż tułowia, a ugięte nogi unoś powoli (trzymając nimi piłkę). Wytrzymaj tak 5-6 sekund, nogi przyciągnij do klatki piersiowej, a następnie powróć do pozycji początkowej. Sprawdź swą kondycje i koordynację ruchową....

Kobieta biegnąca
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Koordynacja ruchowa: 6 prostych ćwiczeń na jej usprawnienie
Koordynacja ruchowa człowieka zakodowana jest w błędniku, umiejscowionym w środkowej części ucha. Błędnik odpowiada za równowagę - chodzenie, poruszanie się po nierównym podłożu i bieganie. Aby polepszyć koordynację powinniśmy regularnie wyruszać na wycieczki rowerowe lub odwiedzać basen.

Koordynacja ruchowa człowieka zakodowana jest w błędniku, umiejscowionym w środkowej części ucha. Błędnik odpowiada za równowagę - chodzenie, poruszanie się po nierównym podłożu i bieganie. Aby polepszyć koordynację powinniśmy regularnie wyruszać na wycieczki rowerowe lub odwiedzać basen.   Koordynacja ruchowa wykształca się u człowieka w okresie szkolnym – pomiędzy 7., a 14. rokiem życia. Dlatego tak ważna jest aktywność ruchowa u dzieci, regularne uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego. Koordynacja ruchowa: bieganie, pływanie oraz... ćwiczenie na piłce Aby polepszyć koordynację ruchową należy się... ruszać! To najprostsza rada, jaką można powiedzieć osobie, która ma z nią problemy. 1. Bieganie – jogging angażuje całe ciało, wszystkie partie mięśniowe i koordynuje je podczas wykonywania ruchu. Bieganie co drugi dzień po 30 minut sprawi, że ciało zacznie pracować w równowadze. 2. Basen – pływanie wymaga wzmożonej koordynacji ruchowej, dlatego wizyta na basenie raz w tygodniu zmusi poszczególne partie mięśniowe (nóg, rąk, tułowia) do współpracy. 3. Trening interwałowy – inaczej nazywany treningiem kondycyjnym składa się dwóch rodzajów ćwiczeń: o niskiej i wysokiej intensywności. Ćwiczenia mają na celu usprawnić ruchy ciała, zwiększyć wytrzymałość organizmu na wysiłek fizyczny. 4. Ćwiczenia na piłce – pilates ćwiczony na piłce wzmocni poczucie równowagi ciała, skoordynuje ruchy i je ustabilizuje. 5. Aerobik – intensywne wykonywanie ćwiczeń zmusi ciało do trzymania odpowiedniej pozycji i usprawni koordynację ruchową. Wszystkie błędy w ruchu można podczas aerobiku szybko wyłapać, ponieważ sale w klubach fitness najczęściej na ścianach mają duże lustra. 6. Jazda na rowerze – najprzyjemniejsza forma polepszania koordynacji ruchowej. Wyprawa rowerowa ze znajomymi pomoże...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner