dziewczyna rozciąga łydki
©SolisImages/Fotolia
Styl życia

Rozciąganie łydek – ćwiczenia na modelowanie nóg

Rozciąganie łydek warto wykonywać po każdym biegu. Trening rozciągający nie tylko wyszczupli łydki, ale nada też im zgrabny kształt i poprawi wygląd. Ćwiczenia na rozciąganie łydek nie są trudne i można wykonywać je w domu przed telewizorem.

Rozciąganie łydek warto wykonywać po każdym biegu. Trening rozciągający nie tylko wyszczupli łydki, ale nada też im zgrabny kształt i poprawi wygląd. Ćwiczenia na rozciąganie łydek nie są trudne i można wykonywać je w domu przed telewizorem.

Rozciąganie łydek – podnoszenie się na piętach

Stań twardo na podłożu w niewielkim rozkroku, po czym ręce oprzyj na biodrach. Następnie pięty podnoś powoli i wspinaj się na palcach. Staraj się przy tym ćwiczeniu napinać mięśnie łydek. Do tego typu ćwiczeń możesz użyć hantli, które trzymaj w obu rękach. Ćwiczenie powtórz 15-20 razy.

Rozciąganie łydek – skłon do nogi

Przyjmij pozycję siadu płotkarskiego (jedna noga wyprostowana, a druga jest zgięta do boku tak, by pięta dotykała wewnętrzną stronę uda drugiej nogi). Po chwili wykonaj 15-20 skłonów z pogłębieniem po czym zmień nogę.

Rozciąganie łydek – opieranie się o ścianę

Stań stabilnie na podłodze i oprzyj się o ścianę. Jedną nogę wyciągnij lekko w tył, po czym staraj się docisnąć piętę do podłoża. Ćwiczenie powtórz 20 razy i zmień nogę.

Rozciąganie łydek – skłon tułowia do przodu

Stań z wyprostowanymi nogami. Ręce wyciągnij przed siebie, głowę lekko pochyl i zacznij wykonywać skłony tułowia, tak by opuszki palców u rąk dotykały palców u stóp. W trakcie ćwiczenia ciężar ciała możesz przenieść na pięty.

Rozciąganie łydek – przyciąganie nogi

Połóż się na kocu lub karimacie na plecach, po czym prawą nogę unieś i złap łydkę obiema rękami. Lewa noga powinna leżeć wyprostowana na karimacie. W takiej pozycji policz do 20 i zmień nogę na lewą.

Rozciąganie łydek – skakanie na skakance

Weź do rąk skakankę i zacznij skakać. Podskoki możesz wykonywać na jednej nodze, obunóż lub skacząc do tyłu. Ćwiczenie powinno trwać około 5 minut.

 

Ćwiczenia na nogi
© photology1971/Fotolia.com
Styl życia
Skuteczne i proste ćwiczenia rozciągające nogi: przykłady
Ćwiczenia na rozciąganie nóg rób po każdym treningu. Uwzględniaj zarówno mięśnie przodu, tyłu, jak i boku uda, a także mięśnie łydek. Niektórzy rozciągając się, dążą do szpagatu, inni do zachowania ogólnej elastyczności.

Ćwiczenia na rozciąganie nóg rób po każdym treningu. Uwzględniaj zarówno mięśnie przodu, tyłu, jak i boku uda, a także mięśnie łydek. Niektórzy rozciągając się, dążą do szpagatu, inni do zachowania ogólnej elastyczności.   Jeśli chcesz się tylko porozciągać, bez wykonywania głównego treningu, pamiętaj aby dokładnie się rozgrzać. Rozgrzewka przed rozciąganiem powinna obejmować głównie te mięśnie, które chcesz ćwiczyć. Ćwiczenia na rozciąganie ud Przedstawiamy przykładowe ćwiczenia rozciągające uda. Możesz wykonać je wszystkie bądź wybrać po 1-2 ćwiczenia na każdy mięsień. Trening na rozciąganie nóg najlepiej jest wykonywać po każdych ćwiczeniach siłowych i aerobowych. Rozciągać można się nawet 5-6 razy w tygodniu. Stań prosto na lewej nodze i przyciągnij prawą piętę do pośladka. Kolana powinny być razem, a biodra lekko wypchnięte do przodu. Plecy trzymaj prosto. Zostań w tej pozycji przez 30 sekund i zmień nogi. Jeśli odczuwasz dyskomfort przy wykonywaniu powyższego ćwiczenia, wypróbuj jego prostszą wersję, tzw. pozycję tancerza. Stań na jednej nodze, przyciągnij lewą piętę w stronę pośladka. Nie musi go dotykać. Następnie pochyl się do przodu i wyciągnij prawą rękę w górę. Wytrzymaj w pozycji 30 sekund i wykonaj ćwiczenie na drugą nogę.   Przygotuj krzesło. Stań przed nim i prostą w kolanie prawą nogę oprzyj na krześle. Pochyl się w stronę nogi. Ruch rozpocznij z prostych pleców i nie zaokrąglaj ich w trakcie pochylania się. Celem nie jest dotknięcie palców stóp, lecz zbliżenie klatki piersiowej do nogi i rozciągnięcie dodatkowo tylnej części uda – mięśnia dwugłowego. Zostań w takiej pozycji 30 sekund i zamień nogi. Ćwiczenie, które także rozciąga tył uda...

kobieta rozciągająca się
©SolisImages/Fotolia
Styl życia
Rozciągnij mięśnie po wyczerpującym treningu
Ćwiczenia na rozciąganie powinno stosować się przed i po każdym treningu. Ćwiczenia rozciągające wzmocnią ścięgna i stawy i pozwolą uniknąć kontuzji. Ponadto korzystnie wpływają na ukrwienie mięśni i rozluźnią je po każdym wysiłku fizycznym.

Ćwiczenia na rozciąganie powinno stosować się przed i po każdym treningu. Ćwiczenia rozciągające wzmocnią ścięgna i stawy i pozwolą uniknąć kontuzji. Ponadto korzystnie wpływają na ukrwienie mięśni i rozluźnią je po każdym wysiłku fizycznym. Ćwiczenia rozciągające różne partie ciała Ćwiczenia na rozciąganie mają wiele zalet, nie obciążają stawów i powinieneś wykonywać je po każdym wysiłku fizycznym. Pamiętaj, by ćwiczenia były robione dokładnie, powoli i by przeznaczyć na nie minimum 10 minut. Zbyt gwałtowne ruchy mogą przyczynić się do kontuzji, czy urazu. Ćwiczenia na rozciąganie – nogi i uda Oprzyj się o ścianę, jedną nogę wysuń do tyłu i postaw ją twardo do ziemi, tak by poczuć jak się naciąga. Noga, która jest przy ścianie powinna być w lekkim ugięciu . Zamień nogi i powtórz ćwiczenie. Ćwiczenia na rozciąganie – plecy i kark Ćwiczenia na rozciąganie karku i pleców pozwolą rozluźnić mięśnie tych partii ciała. Usiądź w siadzie rozkrocznym, a ręce unieś. Zacznij robić skłony, raz do prawej, a raz do lewej nogi , po czym wróć do pozycji początkowej. Ćwiczenia na rozciąganie – klatka piersiowa i brzuch Połóż się na brzuchu i wyprostuj nogi. Ręce zegnij w łokciach i umieść je na szerokość i wysokość barków. Potem zacznij prostować ręce, tym samym odchylając kręgosłup i głowę do tyłu. Ćwiczenia na rozciąganie – szyja i kark Usiądź wygodnie na podłodze, po czym maksymalnie odchyl głowę do tyłu. W takiej pozycji wytrzymaj przez około minutę. Mając taką samą postawę mocno przechylaj głowę raz w lewą, a raz w drugą stronę. Ćwiczenia na rozciąganie – przedramię Stań twardo na podłodze w lekkim rozkroku. Wyciągnij przed siebie jedną wyprostowaną rękę, w ten sposób, by wierzch dłoni skierowany był do góry. Drugą dłonią chwyć opuszki palców i...

rozciąganie nóg przez biegacza
©likoper/Fotolia
Styl życia
5 ćwiczeń rozciągających po bieganiu, którymi warto zakończyć trening
Rozciąganie po bieganiu zapobiega kontuzjom, zakwasom i bolesnym skurczom, przyspiesza regenerację mięśni, zwiększa ich elastyczność. Rozciąganie powinno być pierwszą czynnością wykonaną po zakończonym treningu. Należy rozpocząć je wtedy, kiedy mięśnie są jeszcze rozgrzane.

Rozciąganie po bieganiu zapobiega kontuzjom, zakwasom i bolesnym skurczom, przyspiesza regenerację mięśni, zwiększa ich elastyczność. Rozciąganie powinno być pierwszą czynnością wykonaną po zakończonym treningu. Należy rozpocząć je wtedy, kiedy mięśnie są jeszcze rozgrzane.   Rozciąganie po treningu powinno rozluźniać wszystkie partie mięśni, które były aktywne podczas biegania: mięśnie czworogłowe i wewnętrzne ud, mięśnie pośladkowe, mięśnie łydek oraz mięśnie skośne brzucha. Rozciąganie mięśni czworogłowych ud po bieganiu Stań ze złączonymi nogami, jedną nogę ugnij tak, żeby móc dotknąć piętą pośladka. Złap obiema dłońmi stopę i przyciągaj ją do pośladka. Powtórz ćwiczenie 10 razy dla każdej nogi. Rozciąganie mięśni wewnętrznych ud po bieganiu Stań w szerokim rozkroku. Powoli rób skłon do przodu z wyprostowanym tułowiem. Kiedy tułów znajdzie się już w pozycji równoległej do podłoża, rób skręty w prawą i w lewą stronę. Staraj się dotknąć prawą dłonią lewej stopy i lewą dłonią prawej. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Rozciąganie mięśni pośladkowych po bieganiu Wysuń do przodu prawą nogę i oprzyj ją na pięcie. Ugnij kolano lewej nogi i staraj się obniżyć położenie bioder. Kiedy poczujesz, że prawa noga jest już maksymalnie wyprostowana, podnieś się i zmień nogę. Powtórz ćwiczenie 10 razy dla każdej nogi. Rozciąganie mięśni łydek po bieganiu Stań pod ścianą lub słupem z prawą nogą wysuniętą do tyłu. Obie stopy powinny przylegać do podłoża całą powierzchnią. Oprzyj się o ścianę lub słup wyprostowanymi rękami i staraj się jak najmocniej wyprostować prawą nogę, nie odrywając stóp od podłoża. Powtórz ćwiczenie 10 razy dla każdej...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner