Ćwiczenia z hantlami
© SolisImages/Fotolia.com
Styl życia

Ćwiczenia na przedramiona – niezbędne dla harmonijnej sylwetki

Ćwiczeń na przedramiona nie warto pomijać. Dzięki treningowi można uniknąć dysproporcji między rozbudowanym bicepsem i tricepsem a mięśniami przedramienia.

Ćwiczeń na przedramiona nie warto pomijać. Dzięki treningowi można uniknąć dysproporcji między rozbudowanym bicepsem i tricepsem a mięśniami przedramienia.

 

Ćwiczenia na przedramiona warto włączyć do cyklu treningowego przynajmniej raz w tygodniu i wykonywać za każdym razem przez kilka minut.

Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z zupki chińskiej

Najważniejsze cele ćwiczeń na barki

Niektórzy uważają, że trening barków jest zbyteczny – to błędne myślenie. Mięśnie przedramion dość łatwo rozbudować. Szybko się też regenerują. Osoby, które chcą uzyskać proporcjonalnie rozbudowaną sylwetkę nie powinny pomijać ćwiczeń na tę partię ciała. Ćwiczenia na przedramiona wzmacniają i rzeźbią dolne partie rąk, zapewniają pewniejszy uchwyt i lepsze osiągi siłowe.

Ćwiczenia na przedramiona bez sprzętu – pionowe pompki z podwyższeniem nóg.

Znajdź miejsce o stabilnym podłożu. Pod nogi wstaw taboret, ręce umieść na podłodze. Wyprostuj nogi w kolanach, tułów utrzymuj w pozycji pionowej. Opuszczaj głowę, uginając ręce w łokciach. Nie podpieraj się na głowie.

 

Ćwiczenia na przedramię z hantlami – obracanie

Weź do rąk hantle – jeśli dopiero zaczynasz trenować, zacznij od tych o wadze 1 kilograma. Stań prosto, nogi rozstaw na szerokość barków i ugnij ręce w łokciach. Ćwiczenie możesz wykonywać także siedząc lub kucając – oprzyj przedramiona na ławce tak, aby nadgarstki były poza ławką. Hantle trzymaj prostopadle do podłogi. Obracaj nadgarstki na boki i do środka.

 

 

Nawijanie talerza na gryf hantelki

Za pomocą linki lub dłuższej materiałowej szmatki połącz talerz i gryf hantelki. Ramiona na wysokości mostka zablokuj w barkach i staraj się wolno nawlec zwisający ciężar, wykonując naprzemienne ruchy dłońmi na gryf. Po nawleczeniu ciężaru powoli opuszczaj linkę, wykonując naprzemienne ruchy dłońmi na gryfie.

 

 

Dłonie
©LoloStock/Fotolia
Styl życia
Jak wzmocnić nadgarstki: ćwiczenia i przyrządy rehabilitacyjne
Nadgarstki można wzmocnić za pomocą ćwiczeń i przyrządów rehabilitacyjnych. Z problemem osłabionych i bolących rąk, a szczególnie dłoni i nadgarstków, borykają się przede wszystkim osoby pracujące na co dzień przy biurku. Ruchy nadgarstków są wzmożone, gdy pracownicy biurowi muszą pisać na klawiaturze lub wypełniać dokumenty ręcznie. Jak wzmocnić nadgarstki: ćwiczenia

Nadgarstki można wzmocnić za pomocą ćwiczeń i przyrządów rehabilitacyjnych. Z problemem osłabionych i bolących rąk, a szczególnie dłoni i nadgarstków, borykają się przede wszystkim osoby pracujące na co dzień przy biurku. Ruchy nadgarstków są wzmożone, gdy pracownicy biurowi muszą pisać na klawiaturze lub wypełniać dokumenty ręcznie.   Jak wzmocnić nadgarstki: ćwiczenia   Aby wzmocnić mięśnie i stawy nadgarstka można wykonywać proste ćwiczenia w domu: 1.  Zaciśnij pięści tak, aby kciuki były skierowane ku sobie. Zacznij ruszać dłońmi w górę i dół. Powtórz ćwiczenie 10 razy . 2. Zaciśnij pięści tak, aby kciuki skierowane były do góry. Zacznij synchronicznie poruszać nimi w prawo i lewo. Powtórz ćwiczenie 10 razy . 3. Zaciśnij pięści swobodnie, jak ci wygodnie. Wykonuj w dowolnym kierunku ruchy okrężne, a później zmień kierunek. 4. Wyciągnij otwarte dłonie przed siebie. Faluj dłońmi w górę i w dół. Powtórz 5 razy . 5. Wyciągnij ręce do góry. Swobodnie otwartymi dłońmi zacznij machać, jak w przypadku pożegnania przechylając samą dłoń do przodu i do tyłu. Jak wzmocnić nadgarstki: przyrządy Aby wzmocnić mięśnie i stawy nadgarstka można ćwiczyć również na prostych przyrządach rehabilitacyjnych, m.in.: jojo – kulka, która ma skręcony w środku sznurek. Często wykorzystywana przez dzieci do zabawy, która polega na wypuszczeniu kulki i przyciągnięciu jej do ręki z powrotem za pomocą sznurka. ściskacze – przyrząd zmusi do pracy mięśnie dłoni i nadgarstka poprzez pracę siłową. Ruch wykonywany przy ćwiczeniach na ściskaczu to po prostu ściskanie jedną ręką przyrządu. hantle – podnosząc spore obciążenie wzmocnisz mięśnie...

Trening z hantlami
© inesbazdar/Fotolia.com
Styl życia
Sposób na silne ramiona bez wychodzenia z domu: ćwiczenia bez sprzętu i z hantlami
Ćwiczenia na ręce możesz wykonywać nie tylko w siłowni. Świetny efekt możesz uzyskać nawet w domu, bez wydawania majątku na zakup specjalistycznego sprzętu. Wystarczy motywacja i regularność w wykonywaniu pompek, podciągania i ćwiczeń z hantlami.

Ćwiczenia na ręce możesz wykonywać nie tylko w siłowni. Świetny efekt możesz uzyskać nawet w domu, bez wydawania majątku na zakup specjalistycznego sprzętu. Wystarczy motywacja i regularność w wykonywaniu pompek, podciągania i ćwiczeń z hantlami.   Nie musisz kupować karnetu na siłownię, by móc cieszyć się silnymi i umięśnionymi ramionami . Wiele ćwiczeń możesz wykonywać samodzielnie w domu i to bez profesjonalnych urządzeń treningowych. Ćwiczenia na ręce z hantlami Hantle to popularny i niedrogi przyrząd do treningu rąk. Każdy, kto myśli poważnie o ćwiczeniach powinien nabyć przynajmniej jeden rodzaj. Dla początkujących wystarczą te o wadze 1,5-2 kg, zaawansowani mogą zmierzyć się nawet z ciężarem kilkunastu kilogramów. Jeśli jeszcze nie posiadasz swojego zestawu, spokojnie możesz zastąpić hantle butelkami z wodą. Ćwiczenia z hantlami możesz wykonywać w pozycji stojącej, leżącej i siedzącej.   Unoszenie ramion z hantlami 1. Stań prosto, nie zginaj tułowia. 2. Ręce z hantlami opuść wzdłuż tułowia. 3. Łokcie trzymaj przy sobie. 4. Ściągnij łopatki i wciągnij brzuch . 5. Barki pozostaw nieruchomo. 6. Zegnij ręce w łokciach i przyciągaj ciężar do siebie. 7. Powoli prostuj ręce i wróc do pozycji wyjściowej.   Wyciskanie hantli w pozycji leżącej 1. Połóż się na podłodze z hantlami w dłoniach. 2. Unieś ręce nad klatkę piersiową. 3. Zegnij ręce bez zmiany położenia łokcia. 4. Trzymaj ręce w tej pozycji przez około 5 sekund. 5. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie na triceps z hantlami 1. Usiądź na krześle. 2. Rękę z hantlą wyprostuj i unieś nad głowę. 3. Zegnij rękę w łokciu i skieruj ciężar za kark. 4. Wyprostuj rękę w łokciu, wróć do pozycji wyjściowej. 5. Zmień rękę....

kobieta podnosi hantle
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jak ćwiczyć ramiona w domu, żeby były smukłe, szczupłe i jędrne?
Smukłe i szczupłe, a przy tym jędrne ramiona, o ile nie są darem natury, można uzyskać dzięki ćwiczeniom. Najlepiej od razu zaopatrzyć się w hantle o wadze ok. 1,5-2 kg. Dzięki nim ćwiczenia ramion w domu będą bardziej efektywne. Ćwiczenia należy wykonywać regularnie i poprzedzać je rozgrzewką.

Smukłe i szczupłe, a przy tym jędrne ramiona, o ile nie są darem natury, można uzyskać dzięki ćwiczeniom. Najlepiej od razu zaopatrzyć się w hantle o wadze ok. 1,5-2 kg. Dzięki nim ćwiczenia ramion w domu będą bardziej efektywne. Ćwiczenia należy wykonywać regularnie i poprzedzać je rozgrzewką. Rozgrzewka przed ćwiczeniami na smukłe i szczupłe ramiona Przed ćwiczeniami na ramiona należy zrobić rozgrzewkę. Pomoże ona uniknąć urazów i nadwyrężenia mięśni.   Stań w niedużym rozkroku. Niech ręce będą swobodnie opuszczone wzdłuż ciała. Zamachnij się ręką do tyłu i wykonaj pełny obrót. Zrób to samo drugą ręką. Powtórz ćwiczenie 30 razy.   Stań naprzeciwko ściany, w odległości ok. 50 cm od niej. Oprzyj się o nią dłońmi. Niech ciężar twojego ciała spoczywa na dłoniach. Zegnij ręce w łokciach i wyprostuj je. Powtórz takie pompki na ścianie 30 razy.   Załóż zgięte w łokciach ręce za głowę. Staraj się jak najbardziej odgiąć ręce do tyłu. Powtórz to 30 razy. Właściwe ćwiczenia na smukłe ramiona Ćwiczenia na ramiona, wykonywane w domu, przyniosą najlepszy efekt, jeśli będziesz wykonywać je z niewielkimi hantlami. Wystarczą takie, która ważą 1,5-2 kg. Komplet takich hantli można kupić w sklepach sportowych już za 30-40 zł.   1. Stań w niedużym rozkroku. Ugnij lekko kolana i plecy. Rozłóż ramiona szeroko i wykonuj nimi ruchy w górę i w dół, tak jakbyś machała skrzydłami. Powtórz to 30 razy.   2. Stań wyprostowana w niewielkim rozkroku. Ręce powinny spoczywać wzdłuż ciała z łokciami skierowanymi do tyłu. Uginaj ręce w łokciach i prostuj je. Powtórz ćwiczenie 30 razy.   3. Jeśli masz piłkę gimnastyczną, połóż na niej plecy. Nogi rozstaw tak, żeby stabilizowały cię podczas ćwiczeń. Rozłóż ramiona tak, żeby łokcie były skierowane do podłogi....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik