Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Orbitrek
Pixabay/stevepb/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Orbitrek – szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

Orbitrek szybko przynosi efekty, ale tylko wówczas, gdy systematyczne i sumienne ćwiczenie na nim jest połączone z odpowiednio zbilansowaną dietą.

Orbitrek szybko przynosi efekty, ale tylko wówczas, gdy systematyczne i sumienne ćwiczenie na nim jest połączone z odpowiednio zbilansowaną dietą.

Co to jest orbitrek?

Orbitrek zwany inaczej cross-trainerem, rowerem lub tranżerem eliptycznym. To nowoczesne urządzenie łączące w sobie zalety 3 innych przyrządów do ćwiczeń, tj. stepper, bieżnia i rower stacjonarny. Dzięki wykonywanym na nim ćwiczeniom areobowym kształtowane jest całe ciało. Wielką zaletą tego typu maszyn treningowych jest to, że nie są kontuzjogenne, ćwiczenie na nich jest bezpieczne i przyjemne. Jest to urządzenie które dostępne jest na siłowniach, ale możemy również mieć je w domu. Ceny orbitreków rozpoczynają się już od 300 zł.

Ćwiczenia na orbitreku

Areobowe ćwiczenia na orbitreku wymagają przede wszystkim systematyczności. Aby osiągnąć wymarzony cel należy wiedzieć jak stosować programy treningowe stworzone specjalnie na orbitreki. Niektóre tranżery eliptyczne mają już wbudowany program „fat-burning”. Kalkulatory spalanych kalorii, w które wyposażone jest większość dostępnych na rynku orbitreków pozwolą monitorować efektywność treningu oraz pozytywnie wpłyną na motywację do kontynuacji ćwiczeń. Aby wynik był spersonalizowany należy wprowadzić w kalkulator swoją wagę. Najlepiej zacząć od ćwiczeń 30 minutowych wykonywanych 4 razy w tygodniu. Czyli należy wybrać taki program treningowy, który będziemy w stanie wykonywać przez pół godziny. Pamiętajmy o zachowaniu jednego dnia przerwy pomiędzy treningami, aby organizm miał czas na regenerację. Najszybciej spalamy tłuszcz podczas umiarkowanego wysiłku. Jest to taka aktywność podczas której nie mamy zadyszki, ale ciało jest rozgrzane i lekko spocone. Dopiero po 20-30 minutach ćwiczeń organizm zaczyna pobierać energię z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Jednostajny i dłuższy wysiłek na orbitreku zapewnia nam chudnięcie. W momencie, gdy „złapiemy zadyszkę” nie należy przerywać ćwiczenia, tylko lekko obniżyć jego intensywność. Podczas ćwiczeń ważne jest utrzymanie prawidłowej postawy – by zanadto nie obciążać kręgosłupa prostujmy plecy, lekko napięte mięśnie brzucha będą nas stabilnie trzymały.

Orbitrek – efekty ćwiczeń

Efekty ćwiczeń na orbitreku to m.in. wzmocnienie całego ciała, poprawa kondycji i muskulatury, przyspieszenie przemiany materii, utrata zbędnych kilogramów, poprawa funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Ważna jest również zbilansowana dieta. Jeżeli po ćwiczeniach na orbitreku będziemy objadać się słodyczami, to jedyny efekt, jaki być może osiągniemy, to poprawienie kondycji, bo na utratę zbędnych kilogramów nie ma wówczas co liczyć. Bezpieczne chudnięcie to takie, gdy w ciągu miesiąca tracimy 2-4 kilogramy. Jeżeli wcześniej nie byliśmy aktywni fizycznie, na początku treningów mimo ich dużej intensywności możemy nie zauważać żadnych efektów. Przyczyna tkwi w reakcji organizmu, który broni się przed nadmierną utratą zapasów. Wówczas zwalnia się przemiana materii i może dochodzić do zatrzymywania wody w tkankach. Jeżeli przetrwamy ten czas, organizm przestawi się na aktywny tryb życia zwiększając wydolność oraz tempo spalania tkanki tłuszczowej.

Twoje ćwiczenia i dieta przynoszą rezultaty i musisz kupić nowe ubrania w mniejszym rozmiarze? Mogą Ci się przydać kody rabatowe Bonprix.

 


Kobieta na przyrządzie
©lekcej/Fotolia
Styl życia
Jak ćwiczyć na orbitreku, czyli jak wprawić w ruch całe ciało
Aby ćwiczyć na orbitreku musisz wiedzieć, jak z niego poprawnie korzystać. Przed treningiem na tym urządzeniu powinno się wykonać rozgrzewkę, a następnie ćwiczyć przez co najmniej pół godziny, aby wprawić w ruch prawie wszystkie partie mięśniowe.

Aby ćwiczyć na orbitreku musisz wiedzieć, jak z niego poprawnie korzystać. Przed treningiem na tym urządzeniu powinno się wykonać rozgrzewkę, a następnie ćwiczyć przez co najmniej pół godziny, aby wprawić w ruch prawie wszystkie partie mięśniowe.   Orbitrek (fachowo nazywany trenażerem eliptycznym) to ogólnorozwojowy przyrząd do ćwiczeń często spotykany na siłowni. Praca na nim angażuje mięśnie całego ciała, ponieważ wykonuje się na nim ruch eliptyczny. Wydaje się, że ćwiczenie na orbitreku jest podobne do uprawiania joggingu, jednak jest bezpieczniejsze dla stawów. Ręce opierają się na ruchomych uchwytach, a nogi stoją na stabilnych, podłużnych podstawach. Jest alternatywnym przyrządem dla bieżni i polecany jest osobom, które miały (bądź mają) problem ze stawami nóg : stawem skokowym, stawem kolanowym, stawem biodrowym.   Ćwiczenie na orbitreku jest o wiele bezpieczniejsze dla układu kostno-stawowego niż jogging .   Ćwiczysz na orbitreku, aby schudnąć i spalić tłuszcz? Wykorzystaj kod promocyjny Reebok i kup wygodne obuwie do ćwiczeń.   Jak ćwiczyć na orbitreku: zasady Orbitrek wprawia w ruch większość mięśni. Dzięki temu masz pewność, że spalanie tkanki tłuszczowej będzie równomierne na całym ciele. Trening na orbitreku ćwiczy mięśnie: ramion, brzucha, pleców, pośladków, nóg, a w szczególności czterogłowe i dwugłowe ud.   Ćwiczenia na orbitreku powinny znaleźć się na stałe w treningu osoby, która planuje spalić tkankę tłuszczową. Powinna jednak trzymać się pewnych zasad: Ćwicząc na orbitreku należy kontrolować tętno – właściwy jego poziom, pozwalający na spalanie tkanki tłuszczowej, to 70-80% maksymalnego tętna . Oblicza się je we...

Kobieta ćwiczy na siłowni
© bernardbodo/Fotolia.com
Styl życia
Trening cardio – jak go wykonać na siłowni?
Ćwiczenia cardio na siłowni można wykonywać na sprzętach takich jak np. bieżnia, orbitrek, stepper czy rower stacjonarny. W treningu cardio ważny jest czas wykonywania ćwiczeń przy określonym poziomie tętna. W urządzenia do cardio zawsze wbudowany jest pulsometr, dzięki któremu możemy monitorować wydajność treningu.

Ćwiczenia cardio na siłowni można wykonywać na sprzętach takich jak np. bieżnia, orbitrek, stepper czy rower stacjonarny. W treningu cardio ważny jest czas wykonywania ćwiczeń przy określonym poziomie tętna. W urządzenia do cardio zawsze wbudowany jest pulsometr, dzięki któremu możemy monitorować wydajność treningu. Trening cardio – co to jest? Trening cardio inaczej zwany tlenowym , to wykonywanie ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, przez min. 30 min, średnio 3 razy w tygodniu. Bardzo istotne w treningach cardio jest tętno , które dla treningów mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej powinno znajdować się w tzw. 2 strefie treningowej (tzw. strefa spalania tłuszczu – „weight loss”) i wynosić 60-70% tętna maksymalnego (Tmax = 220 – wiek). Trening cardio na siłowni – jakie urządzenia służą do treningu cardio Ćwiczenia cardio można wykonywać na następujących urządzeniach:   Trening cardio: orbitrek , czyli inaczej urządzenie eliptyczne, które bez obciążania stawów angażuje całe ciało do pracy. Ćwiczenia na orbitreku powinny być wspomagane innymi aktywnościami ponieważ nie wzmacniają układu kostnego, tak jak np. stepper. Trening cardio: stepper – dzięki temu urządzeniu pracuje całe ciało, szczególnie mięśnie bioder, pośladków, nóg oraz mięśnie przykręgosłupowe. Podczas ćwiczeń na stepperze bardzo ważna jest prawidłowa pozycja ciała – właściwie oparte ręce i odciążenie nóg. Za pomocą steppera możemy też wykonywać ćwiczenia cardio na brzuch. A trening cardio na brzuch to podstawa, gdy marzymy o pięknie wyrzeźbionym płaskim brzuchu. Wypracowane np. za pomocą brzuszków mięśnie zostaną odsłonięte spod „ oponki ” właśnie dzięki spalającym tłuszcz ćwiczeniom cardio. Stepper służy bardziej...

Kobieta robi pompki w domu
© Antonioguillem/Fotolia.com
Styl życia
Ćwiczenia siłowe dla kobiet - bez siłowni i sprzętu
Ćwiczenia siłowe to doskonały sposób na wysmuklenie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej, wzmocnienie i ujędrnienie całego ciała. Nie ma obaw, że trenując w ten sposób nabierzemy szybko muskulatury godnej kulturysty, ponieważ ze względu na małą zawartość testosteronu taki efekt jest bardzo trudno uzyskać – szczególnie kobietom.

Ćwiczenia siłowe to doskonały sposób na wysmuklenie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej, wzmocnienie i ujędrnienie całego ciała. Nie ma obaw, że trenując w ten sposób nabierzemy szybko muskulatury godnej kulturysty, ponieważ ze względu na małą zawartość testosteronu taki efekt jest bardzo trudno uzyskać – szczególnie kobietom.   Mięśnie są częścią ciała aktywną metabolicznie. Oznacza to, że ich przyrost kosztem zmniejszania się tkanki tłuszczowej powoduje szybsze spalanie , a co za tym idzie łatwiej utrzymać smukłą sylwetkę, gdy masa mięśniowa jest rozbudowana. Spoczynkowa przemiana materii wzrasta, czyli organizm w ciągu dnia spala znacznie więcej kalorii. Ćwiczenia siłowe – na początek rozgrzewka Każdą formę aktywności fizycznej należy rozpoczynać od rozgrzewki . Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych przeciążeń i urazów oraz przygotujemy organizm na wysiłek, który dzięki rozgrzewce stanie się efektywniejszy. 10-15 minut to optimum niezbędne dla rozruszania mięśni i stawów. Doskonale w tej roli sprawdza się skakanka, która aktywuje całe ciał o. Mogą to również być energiczne skłony, podskoki, przysiady i wymachy. Nie zapominajmy o krążeniu szyją, nadgarstkami i stopami. Ważne jest, aby tętno przyspieszyło, gdy się zmęczymy i spocimy wówczas możemy mieć pewność, że rozgrzewka przyniosła oczekiwany skutek. Ćwiczenia siłowe dla kobiet – domowy trening Podczas ćwiczeń bardzo ważny jest oddech, jego wstrzymywanie powoduje szybsze męczenie się i mniejsze rezultaty ćwiczeń. Ważne jest też skupienie i dokładne wykonywanie każdego ćwiczeni a. Pompki, zanim jeszcze ciało będzie na tyle mocne, aby wykonywać te standardowe, można wykonywać w opcji łatwiejszej, zginając nogi i opierając ciężar ciała na kolanach. Ważne jest rozstawienie ramion,...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner