dziewczyna podskakuje na schodach
©Alliance/Fotolia
Styl życia

Najpopularniejsze treningi Ewy Chodakowskiej

Treningi Ewy Chodakowskiej są wymagające, ale bardzo skuteczne – w internecie i na fanpage'u trenerki można obejrzeć zdjęcia dziewczyn, które przeszły niezwykłą metamorfozę właśnie dzięki regularnemu wykonywaniu Turbo Spalania, Killera czy Skalpela. Ewa Chodakowska nazywana jest trenerką wszystkich Polek, choć w rzeczywistości ma równą liczbę fanek i antyfanek. Faktem jest jednak, że wprowadziła nową jakość w polskim fitnessie i jak nikt wcześniej, zmotywowała rzesze kobiet do tego, by zaczęły ćwiczenia.

Treningi Ewy Chodakowskiej są wymagające, ale bardzo skuteczne – w internecie i na fanpage'u trenerki można obejrzeć zdjęcia dziewczyn, które przeszły niezwykłą metamorfozę właśnie dzięki regularnemu wykonywaniu Turbo Spalania, Killera czy Skalpela. Ewa Chodakowska nazywana jest trenerką wszystkich Polek, choć w rzeczywistości ma równą liczbę fanek i antyfanek. Faktem jest jednak, że wprowadziła nową jakość w polskim fitnessie i jak nikt wcześniej, zmotywowała rzesze kobiet do tego, by zaczęły ćwiczenia.

Treningi Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska opracowała szereg treningów. W części z nich ćwiczenia się powtarzają, ale najważniejsze jest nie to, żeby robić coraz bardziej wymyślne i skomplikowane układy. Najistotniejsze jest, by były elementem całego treningu.

  • Turbo Spalanie – jeden z najpopularniejszych treningów Chodakowskiej. Nie należy do najprostszych, ale mimo to ma wiele zwolenniczek. Polecany jest dla osób, które już są zaprawione w bojach fitnessowych. Trwa 45 minut i opiera się na interwałach – intensywne ćwiczenia są przeplatane marszem, czyli typowym ćwiczeniem cardio. Należy ćwiczyć co drugi dzień – regularny trening połączony z dietą gwarantuje utratę nawet 5 cm w obwodzie brzucha.
  • Skalpel – nieco krótszy, bo 40-minutowy trening. Polega na wykonywaniu ćwiczeń w spokojnym, równym tempie, dzięki czemu można ujędrnić skórę, zredukować cellulit i wzmocnić mięśnie całego ciała. Ten trening Chodakowskiej ma także po prostu poprawiać humor i redukować poziom stresu. Ewa Chodakowska poleca go wykonywać 3 razy w tygodniu.
  • 4-minutowy intensywny trening z Chodakowską – trwa oczywiście 4 minuty. Opiera się na wykonywaniu czterech ćwiczeń, podczas których pracują wszystkie mięśnie ciała. Trening ten przyspiesza metabolizm, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej i wzmacnia mięśnie. Najlepsze efekty przyniesie wykonywany codziennie.
  • Killer – najtrudniejszy interwałowy program treningowy Ewy Chodakowskiej, przeznaczony dla osób zaawansowanych. Składa się z trzech serii intensywnych ćwiczeń. oddzielonych przerwami, które same w sobie nie są trudne, jednak należy je wykonywać w zabójczym tempie.

Dla kogo treningi Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska podczas instruktażowych filmów stara się motywować do pracy nad sobą. Wraca uwagę nie tylko na to, by jak najlepiej wymodelować sylwetkę, ale też na to, by zaakceptować siebie ze wszystkimi niedoskonałościami. Wzmacnia poczucie wartości kobiet, komplementuje je i zachęca do wytrwałości. Spokojnym głosem powtarza „dasz radę, uda ci się”, a na koniec zachęca do tego, by się szeroko uśmiechnąć – w końcu udało się wykonać kawał dobrej roboty, a to jest powód do dumy!

 

Nie każdemu jednak odpowiada taki sposób pracy - nie znajdziemy w jej nagraniach motywującego krzyku Jillian Michaels ani pozwalających zapomnieć o zmęczeniu żartów Mel B. Ćwiczenia Chodakowskiej i sposób ich prowadzenia są idealne dla osób, które potrzebują usłyszeć miłe słowo od trenera po zakończeniu treningu. Chodakowska prowadzi za rękę przez cały proces metamorfozy – od ćwiczeń, przez dietę aż do oddziaływania psychologicznego.


Trening mięśni brzucha
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
Turbo Spalanie Chodakowskiej – 600 kcal w 45 minut
Turbo Spalanie to 45-minutowy trening, który opiera się na ćwiczeniach interwałowych. Pozwala skutecznie spalać tłuszcz, ale nie poleca się go osobom początkującym.

Turbo Spalanie to 45-minutowy trening, który opiera się na ćwiczeniach interwałowych. Pozwala skutecznie spalać tłuszcz, ale nie poleca się go osobom początkującym.   Zestaw ćwiczeń jest dość wymagający. Idealnie sprawdzi się jako kolejny etap planu treningowego, ale na początek lepiej wybrać Skalpel Ewy Chodakowskiej lub inny trening, który pozwoli poprawić kondycję. Zasady Turbo Spalania Ewy Chodakowskiej Trening Turbo Spalanie opiera się na kilku zasadach: jest to trening interwałowy, czyli ćwiczenia o małej intensywności przeplatają się z ćwiczeniami o dużej intensywności; na początku należy zrobić rozgrzewkę, a na zakończenie – rozciąganie; między ćwiczeniami nie ma przerwy, a za odpoczynek służy marsz; ćwiczenia angażują całe ciało , by wzmocnić maksymalnie dużo mięśni; mięśnie brzucha muszą być cały czas napięte; nie można zapominać o równym oddechu.   Ćwiczenia polegają na wykonywaniu różnego rodzaju wyskoków, podskoków i wymachów. Choć wydają się niepozorne, jak np. ćwiczenie deska (ang. plank), podczas którego należy utrzymać ciało w linii prostej, to wymagają bardzo dużo energii i pracy mięśni . Cały trening razem z rozgrzewką i rozciąganiem trwa 45 minut     Choć po jego wykonaniu zazwyczaj jest się bardzo wyczerpanym, dzięki wydzielaniu się podczas wysiłku endorfin motywacja cały czas jest duża. Efekty Turbo Spalania Ewy Chodakowskiej Największe efekty Turbo Spalania są widocznie po miesiącu treningów. Jednak już po kilku dniach, jak tylko miną zakwasy, można odczuć pierwsze zmiany w ciele i poprawę formy. Trening Turbo Spalanie pozwala na: wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie szczególnie brzucha , ud i pośladków, wzmocnienie mięśni całego ciała, poprawę wydolności organizmu , pobudzenie organizmu do...

młoda kobieta ćwiczy
©sepy/Fotolia
Styl życia
Po treningu daj mięśniom czas na regenerację
Codzienny trening może wydawać się najlepszym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej lub rozbudowanie mięśni. Zbyt intensywne, codzienne treningi mogą jednak prowadzić do urazów wynikających z przeciążenia układu kostnego i mięśniowego. Brak przerw na regenerację mięśni może też być przyczyną braku widocznych efektów ćwiczeń.

Codzienny trening może wydawać się najlepszym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej lub rozbudowanie mięśni. Zbyt intensywne, codzienne treningi mogą jednak prowadzić do urazów wynikających z przeciążenia układu kostnego i mięśniowego. Brak przerw na regenerację mięśni może też być przyczyną braku widocznych efektów ćwiczeń. Ćwiczenia na rzeźbę i ćwiczenia na masę a częstotliwość treningów Trening na masę, czyli taki, który ma prowadzić do przyrostu tkanki mięśniowej, powinien być wykonywany 3 razy w tygodniu. Każdy trening powinien obejmować inną grupę mięśni. Trening na rzeźbę, prowadzący do redukcji tkanki tłuszczowej, można wykonywać częściej, np. 5 razy w tygodniu. Dobrze jest łączyć w tym przypadku mniej intensywne niż w treningu na masę ćwiczenia siłowe z aerobowymi . Intensywność a częstotliwość treningów Im bardziej intensywny trening, tym więcej czasu mięśnie będą potrzebowały, aby się zregenerować. Intensywność zależy od liczby serii wykonywanych podczas jednej sesji treningowej, liczby powtórzeń, obciążenia, tempa oraz długości przerw pomiędzy seriami. Bardzo intensywny trening wymaga aż 5-6 dni na regenerację, średnio intensywny 2-3 . Nie oznacza to, że nie można w tym czasie trenować. Można wtedy wykonywać ćwiczenia angażujące inne partie mięśni, np. jeśli poprzednio ćwiczyłeś na górne mięśnie pleców, następnym razem możesz trenować mięśnie ud. Regeneracja mięśni po treningu Aby trening rzeczywiście prowadził do rozbudowy tkanki mięśniowej, musi po nim nastąpić czas na regenerację. Odpoczynek jest ważny dla mięśni, kości i stawów także dlatego, że pozwala zapobiec urazom i kontuzjom.   Regenerację mięśni można usprawnić, wykonując ćwiczenia rozciągające po każdym treningu. Dodatkowo kontuzjom zapobiegają ćwiczenia rozgrzewające wykonywane przed treningiem....

Trening - skalpel
© undrey/Fotolia.com
Styl życia
Skalpel Chodakowskiej – nieinwazyjne modelowanie sylwetki
Ćwiczenia skalpel Ewy Chodakowskiej trwają 40 minut i wykonywane systematycznie pozwalają już w ciągu miesiąca osiągnąć pierwsze efekty. Ujędrniają skórę, zmniejszają cellulit i przede wszystkim modelują sylwetkę.

Ćwiczenia skalpel Ewy Chodakowskiej trwają 40 minut i wykonywane systematycznie pozwalają już w ciągu miesiąca osiągnąć pierwsze efekty. Ujędrniają skórę, zmniejszają cellulit i przede wszystkim modelują sylwetkę.   Ewa Chodakowska uważa, że najważniejszymi mięśniami są mięśnie brzucha . Dlatego jej treningi, choć angażują całe ciało, mają wzmacniać przede wszystkim brzuch. Zasady treningu skalpel Skalpel to zdecydowanie spokojniejszy trening niż killer czy turbo spalanie, ale to nie znaczy, że nie jest wymagający. Trenując, należy pamiętać o podstawowych zasadach treningu skalpel: ćwiczenia należy wykonywać powoli i dokładnie, aby maksymalnie zaangażować mięśnie, tempo ćwiczeń powinno być względnie stałe, należy ciągle napinać mięśnie brzucha, co powinno wejść w nawyk, oddech powinien być równy, trening należy rozpocząć od rozgrzewki i zakończyć rozciąganiem , ćwiczenia skalpel muszą być wykonywane regularnie – najlepiej co drugi dzień. Przykładowe ćwiczenia z treningu skalpel Na program skalpel składa się zestaw kilkunastu ćwiczeń, m.in.: wymachy rąk, unoszenie kolan z wymachami rąk, unoszenia zgiętych nóg, przysiady , wymachy nóg z przysiadu, unoszenia nóg z pozycji leżącej, nożyce poziome i pionowe, skrętoskłony , brzuszki, rowerek. Chociaż są wykonywane powoli, wymagają bardzo dużo energii. Dokładny sposób wykonania treningu można zobaczyć na filmie instruktażowym Ewy Chodakowskiej:     Skalpel Ewy Chodakowskiej – efekty i opinie Polki trenujące z Chodakowską nieustannie wymieniają się swoimi opiniami na temat efektów treningu. Większość potwierdza, że dzięki skalpelowi: zmniejsza się cellulit, skóra jest ujędrniona, a sylwetka wymodelowana, całe ciało jest wysmuklone,...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak