Kobieta w za dużych spodniach
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Zestaw ćwiczeń na płaski brzuch i szczupłe uda

Ćwiczenia aerobowe to najskuteczniejsza metoda na wysmuklenie brzucha i ud. Proponujemy ci zestaw trzech ćwiczeń na brzuch i uda, który może poprawić ich wygląd.

Ćwiczenia aerobowe to najskuteczniejsza metoda na wysmuklenie brzucha i ud. Proponujemy ci zestaw trzech ćwiczeń na brzuch i uda, który może poprawić ich wygląd.

Rowerek wyszczupli brzuch i uda

Połóż się na podłodze, unieś nogi do góry i kręć nimi tak, jakbyś naśladowała jazdę na rowerze. Wykonuj to ćwiczenie powoli przez ok. 5 minut. Zauważ, że w trakcie ćwiczenia napinają się zarówno mięśnie ud, jak i brzucha.

Nożyce wyszczupli brzuch i uda

W pozycji leżącej unieś wyprostowane nogi. Im mniejszy będzie kąt nachylenia nóg do podłogi, tym większą pracę wykonają mięśnie brzucha. Proste nogi zbliżaj do siebie i oddalaj, naśladując ruch ostrzy nożyczek. Ćwiczenie powtarzaj przez ok. 5 minut.

Bieg w miejscu wyszczupli brzuch i uda

Trzecim ćwiczeniem, które ci proponujemy, jest bieg w miejscu. Stań wyprostowana z rękami spuszczonymi wzdłuż ciała. Dłonie skieruj wewnętrzną stroną do podłogi. Podnoś na przemian prawe i lewe kolano na tyle wysoko, żeby dotykało odpowiedniej dłoni. Powtarzaj to przez 5 minut.

 

Powtórz całą serię przynajmniej dwa razy. Intensywność treningu możesz dostosowywać do własnych możliwości, ważne jest, żeby czas ćwiczeń wynosił przynajmniej 20 minut.


Kobieta ćwiczy w stroju fitness
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
5 ćwiczeń, które wyszczuplą i wzmocnią nogi
10-minutowy trening nóg raz lub dwa razy dziennie wystarczy, żeby je wzmocnić i wysmuklić. W skład serii ćwiczeń na nogi wchodzą ćwiczenia rozciągające oraz różne warianty przysiadów i unoszeń nóg.

10-minutowy trening nóg raz lub dwa razy dziennie wystarczy, żeby je wzmocnić i wysmuklić. W skład serii ćwiczeń na nogi wchodzą ćwiczenia rozciągające oraz różne warianty przysiadów i unoszeń nóg.   1. Zacznij od ćwiczenia rozgrzewającego i aktywizującego wszystkie partie mięśni nóg. Stań prosto na stabilnym podłożu. Unieś prawą nogę zgiętą w kolanie na wysokość miednicy i opuść ją. Zrób to samo z lewą nogą. Podnoś naprzemiennie prawą i lewą nogę, stopniowo zwiększając tempo. Jeśli zmęczysz się, zwolnij trochę, a po chwili znowu przyspiesz. Wykonuj to ćwiczenie przez 2 minuty . 2. Pozostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia. Unieś prawą wyprostowaną nogę wysoko i przez 3 sekundy wytrzymaj w tej pozycji. Następnie opuść powoli nogę. To samo zrób z lewą nogą. Podnoś i opuszczaj naprzemiennie nogi przez 2 minuty. To ćwiczenie wysmukli i wzmocni uda. 3. Przejdź teraz do pozycji półleżącej: ułóż się na prawym boku, podeprzyj się na łokciu. Przesuń lewą nogę odrobinę do tyłu tak, żeby prawa leżała na podłożu wewnętrzną stroną do góry. Unieś prawą nogę wewnętrzną stroną do góry, najwyżej jak się da, wytrzymaj w tej pozycji przez 3 sekundy, opuść nogę. Powtarzaj to ćwiczenie przez minutę na jednym boku i potem wykonuj je przez minutę na drugim boku. To ćwiczenie wyszczupli wewnętrzną stronę ud. 4. Usiądź w rozkroku zbliżonym do kąta 100 stopni z wyprostowanymi plecami i prostymi nogami. Pochyl się i postaraj sięgnąć dłońmi podłogi pomiędzy nogami, sięgaj najdalej, jak potrafisz. Zrób 5 takich prób, z każdą kolejną staraj się sięgnąć jeszcze dalej. Po 5 próbach wyprostuj się. Powtarzaj ćwiczenie przez 2 minuty. To pierwsze z dwóch ćwiczeń rozciągających, które należy wykonywać na końcu treningu, żeby wysmuklić nogi. 5. To drugie ćwiczenie rozciągające...

Kobieta robi skłony
©Schum/Fotolia
Styl życia
Schudnij w domu. 10 prostych ćwiczeń na mięśnie ud i brzucha
Oto dziesięć ćwiczeń na brzuch i uda, które sama możesz wykonać w domu. Wystarczy, że poświęcisz im dziennie 20-30 minut..

Oto dziesięć ćwiczeń na brzuch i uda, które sama możesz wykonać w domu. Wystarczy, że poświęcisz im dziennie 20-30 minut.. Ćwiczenia na uda (każde powtórz 2 razy): Półprzysiady – stopy twardo ustaw na podłodze, następnie uginaj kolana, a biodra wysuwaj jak najdalej do tyłu. Nie zapominaj o prawidłowym oddechu. Wdychaj powietrze podczas schodzenia do dołu, a wydychaj podczas wyprostowania się.   Pełne przysiady – zatrzymaj pozycję ciała z poprzedniego ćwiczenia. Biodra opuszczaj jak najniżej, w kierunku stóp, uginając kolana. Pamiętaj o wyprostowanych plecach i twardo ustawionych stopach na podłożu.   Przysiady w rozkroku – postaraj się zrobić rozkrok w kształcie V, palce stóp skieruj na zewnątrz, a kolana ugnij w kierunku, który wskazują palce stóp. Plecy utrzymuj w pozycji prostej. Kiedy zaczniesz robić przysiady, ręce trzymaj przed sobą.   Wypady w przód – ustaw stopy równolegle na szerokość bioder. Po chwili wykonaj duży krok w przód uginając kolano, do chwili aż udo i łydka ułożą kąt prosty. Należy przyjąć taką postawę, aby kolano znajdowało się prosto nad stopą. Po wykonaniu ćwiczeń, zmień nogę i powtórz ćwiczenie.   Unoszenie nóg – przyjmij postawę ciała jak do pompki, ręce oprzyj o ziemię, dłonie rozłóż płasko przed siebie na szerokość barków, a nogi oprzyj na czubkach palców. Ciało powinno utworzyć linię prostą. A teraz spróbuj unieść wyprostowaną nogę do góry. To samo ćwiczenie wykonaj dla drugiej nogi. Ćwiczenia na brzuch (każde powtórz 2 razy): Tradycyjne brzuszki – połóż się na karimacie, a nogi lekko ugnij w kolanach. Ręce spleć za głową. Podnoś i opuszczaj...

Kobieta ćwiczy w domu
© Photographee.eu/Fotolia.com
Styl życia
3 proste ćwiczenia na mięśnie brzucha, które możesz robić w domu
Ćwiczenia na brzuch dla początkujących to zestaw kilku prostych skłonów, które wzmacniają wszystkie mięśnie brzucha przy okazji trenując mięśnie przykręgosłupowe, mięśnie pośladków i ud.

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących to zestaw kilku prostych skłonów, które wzmacniają wszystkie mięśnie brzucha przy okazji trenując mięśnie przykręgosłupowe, mięśnie pośladków i ud. Ćwiczenia na mięśnie brzucha w domu – rozgrzewka Pamiętaj, aby każdy trening rozpoczynać od rozgrzewki . Dzięki temu unikniesz urazów i kontuzji, przygotujesz ciało do wysiłku fizycznego i podwyższysz efektywność ćwiczeń. Najlepsza do rozgrzewki jest skakanka, aktywuje wszystkie mięśnie i mocno przyspiesza tętno. Wystarczy 10-15 minut intensywnych naprzemiennych podskoków , po których warto jeszcze wykonać kilka ruchów okrężnych szyją, nadgarstkami i stopami. Jeżeli nie masz skakanki wykonaj kilkadziesiąt powtórzeń naprzemiennych wymachów ramion, skłonów ciała do nóg, szybkich podskoków z klaśnięciem pod kolanem i przysiadów. W czasie wykonywania przysiadów pamiętaj o prostym kręgosłupie , wyciągniętej szyi i rozstawieniu nóg na szerokość bioder. Ćwiczenia na mięśnie brzucha w domu – trening Każde ćwiczenie powtórz tyle razy, ile dasz radę. Przechodź płynnie z jednego ćwiczenia do drugiego nie robiąc przerwy. Po wykonaniu wszystkich 4 ćwiczeń zrób jednominutową przerwę. Powtórz całą serię 3 razy.   1. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach. Nie odrywając kręgosłupa w odcinku lędźwiowym od podłoża unoś klatkę piersiową wraz z wyprostowanymi rękami – w kierunku kolan. Po skłonie nie kładź się na podłodze, wykonuj cały czas skłony. To ćwiczenie wzmocni górne mięśnie brzucha – znajdujące się tuż pod żebrami, mięśnie kręgosłupa i karku.   2. Zostań w pozycji leżącej, ręce ułóż wzdłuż tułowia, głowę i barki lekko unieś. Podnoś złączone w kostkach i lekko ugięte w kolanach nogi tak, by były w kulminacyjnym momencie prostopadłe do podłogi, opuszczaj nieznacznie – absolutnie nie...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner