mężczyzna trzymający się za kark
©elavuk81/Fotolia
Styl życia

Metody leczenia bawolego karku

Bawoli kark jest nieestetycznym zgrubieniem pomiędzy łopatkami, które trudno zlikwidować masażami czy dietą. Najlepsze efekty w radzeniu sobie z bawolim karkiem przynoszą zabiegi medycyny estetycznej: VelaShape, lipoliza iniekcyjna i liposukcja.

Bawoli kark jest nieestetycznym zgrubieniem pomiędzy łopatkami, które trudno zlikwidować masażami czy dietą. Najlepsze efekty w radzeniu sobie z bawolim karkiem przynoszą zabiegi medycyny estetycznej: VelaShape, lipoliza iniekcyjna i liposukcja.

Co to jest bawoli kark?

Bawoli kark to określenie odnoszące się do nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej pomiędzy łopatkami. Nie jest chorobą ani nawet schorzeniem, nie powoduje bólu ani żadnych innych dolegliwości. Często to skutek uboczny innej choroby (najczęściej związanej z nadmiarem kortyzolu we krwi), może być wynikiem zaburzeń hormonalnych lub zwykłej nadwagi, a także efektem genetycznej skłonności do tworzenia się tłuszczu w tym miejscu.

 

Bawoli kark jest problemem natury estetycznej, który może powodować, zwłaszcza u kobiet, obniżoną samoocenę, kompleksy, a nawet depresję. Masaże oraz zmiana diety to najprostsze, ale również najmniej skuteczne metody radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej między łopatkami. Dlatego też opracowano inne sposoby likwidowania bawolego karku.

Likwidowanie bawolego karku: VelaShape

Jedną z najpopularniejszych bezinwazyjnych metod medycyny estetycznej są zabiegi urządzeniem VelaShape. Jego działanie polega na wykorzystaniu masażu mechanicznego ciała wspartego masażem podciśnieniowym. Masaże te podgrzewają temperaturę ciała do 45oC i utrzymują ją przez 16 min. W tym czasie następuje przyspieszone dotlenienie i metabolizm komórek tłuszczowych, co z kolei prowadzi do szybszego spalania kwasu tłuszczowego.

 

Zabieg nie tylko likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej spomiędzy łopatek, ale jednocześnie pozwala zadbać o jakość i jędrność skóry. Liczba niezbędnych zabiegów jest ustalana indywidualnie (już po pierwszym może zniknąć ok. 2 cm tkanki tłuszczowej). Cena za 2 zabiegi (wykonywane co 2 tygodnie), w zależności od wielkości bawolego karku rozpoczyna się od 480 zł.

Likwidowanie bawolego karku: lipoliza iniekcyjna

Innym niewymagającym operacji sposobem usunięcia nadmiaru tłuszczu z karku jest lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wstrzyknięciu przez lekarza specjalnego preparatu – mieszanki wyciągu z soi (fosfatydylocholiny) oraz soli żółciowej (deoksycholatu) – rozpuszczającego tkankę tłuszczową.

 

Powstaje wówczas zaczerwienienie i niewielki obrzęk, który w kontrolowany sposób pęka. W ten sposób komórki tłuszczu przedostają się do krwi, a następnie do wątroby, skąd zostają usunięte. Ślady po zabiegu pozostają na ciele jeszcze przez ok. 2 tygodnie i dopiero wtedy można oczekiwać widocznych efektów. Każdy zabieg pozwala zredukować od 0,5 do 3 cm tkanki tłuszczowej. W celu uzyskania pełnego rozwiązania problemu niezbędne są 3–4 zabiegi powtarzane co 4 tygodnie. Koszt każdego zabiegu to ok. 300 zł.

Likwidowanie bawolego karku: liposukcja

Istnieje również operacyjna metoda pozbycia się „bawolego karku” – liposukcja. Polega ona na nacięciu skóry, a następnie odsysaniu nadmiaru tłuszczu igłą ssącą metodą podciśnieniową. Jest to zabieg inwazyjny, wymagający długiego okresu rekonwalescencji, a także pozostawiający zniekształcenia na skórze. W związku z tym niekiedy wspomagany jest lipolizą laserową, która pozwala zachować jędrność skóry poprzez wzmocnienie tkanki skórnej. Efekty zabiegu widoczne są od razu po jego zakończeniu, zaś jego koszt to ok. 4000 zł.

Zgrabny brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna, czyli prosty sposób na pozbycie się tłuszczu
Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja.

Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja. Lipoliza iniekcyjna – na czym polega? Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który stosuje się przy miejscowym odtłuszczaniu, najczęściej w okolicach ud, brzucha, pośladków, bioder, pleców i kolan. Lipoliza pozwala także na usunięcie drugiego podbródka. Sam zabieg nie wymaga znieczulenia , gdyż jest bezbolesny. Operacja polega na podaniu za pomocą cienkiej igły do podskórnej tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny - substancji otrzymywanej z ziaren soi . Specyfik powoduje rozpad komórek tłuszczowych i służy jako transporter tłuszczu we krwi. Tłuszcz z uszkodzonej komórki jest wchłaniany przez naczynia limfatyczne, metabolizowany w wątrobie, po czym jest wydalany z moczem. Pozostałość komórek tłuszczowych zostaje usunięta przez makrofagi. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 2-3 zabiegi lipolizy iniekcyjnej. Kiedy tkanka tłuszczowa jest grubsza liczba zabiegów jest większa. Operacja jest krótka i trwa najdłużej 30 minut, a jej koszt wynosi 400 zł. Lipoliza iniekcyjna – efekty Efekty lipolizy iniekcyjnej nie są zauważalne natychmiast , gdyż proces trwa około 4-5 tygodni. Najczęściej widoczne są po 3 tygodniach po każdym zabiegu i jest to utrata od 2 do 5 cm w obwodzie w miejscu, w którym zastosowany jest preparat. Skóra  nad miejscem, w którym znika tłuszcz staje się bardziej napięta i zwarta. Komórki w czasie kuracji zostają zniszczone bezpowrotnie, dlatego efekt jest trwały. Po zabiegu w celu przyspieszenia wchłaniania podanej substancji można stosować masaże próżniowe, domowe, drenaże limfatyczne, ale nie jest to konieczne. Po operacji pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie i wrażliwość miejsca, które...

kobieta o smukłej figurze z nagim brzuchem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Zabiegi na brzuch, czyli skuteczne wyszczuplanie
Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha.

Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha. Lipoliza iniekcyjna - na czym polega? Lipoliza iniekcyjna jest dobrą metodą na pozbycie się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicach brzucha. Przed zabiegiem należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu konsultacji lekarskiej. Lipoliza iniekcyjna wymaga znieczulenia miejscowego. Operacja polega na wprowadzeniu przez nacięcia na brzuchu za pomocą kaniuli (cienkiej igły) specjalnej substancji, która rozbija komórki tłuszczowe . Są one transportowane do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Koszt lipolizy iniekcyjnej to około 400 zł. Lipoliza iniekcyjna na brzuch - zalecenia Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej pojawiają się zaczerwienienia, obrzęki a czasem siniaki i krwiaki. Po kilku minutach od zabiegu można wracać do domu, a dolegliwości bólowe łagodzi się za pomocą chłodnych okładów. Po tygodniu od operacji lekarz zdejmuje szwy . Po zabiegu przez miesiąc należy prowadzić spokojny tryb życia i unikać wysiłku fizycznego. Zaleca się też picie dużej ilości wody przez kilka dni po zabiegu w celu uniknięcia spadku ciśnienia krwi. Lipoliza iniekcyjna na brzuch – efekty i przeciwwskazania By uzyskać zadowalający efekt zabieg należy powtórzyć 3-4 razy w odstępie 3-4 tygodni . Spektakularne rezultaty widoczne są dopiero po kilkunastu tygodniach od ostatniego zabiegu. Nie każdy może się poddać zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Nie zaleca się jej osobom z cukrzycą, chorobami nerek, wątroby, chorobami krwi i tarczycy. Zabrania się także stosowania zabiegu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.  Bez konieczności przyjmowania znieczulenia ogólnego możesz zastosować zabieg lipolizy laserowej...

szatynka z owalną twarzą
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna – sposób na korektę podbródka i worki pod oczami
Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu twarzy i sylwetki. Jest niechirurgicznym zabiegiem, który usuwa tłuszcz z określonych części ciała. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest na worki pod oczami i podwójny podbródek.

Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu twarzy i sylwetki. Jest niechirurgicznym zabiegiem, który usuwa tłuszcz z określonych części ciała. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest na worki pod oczami i podwójny podbródek. Czym jest lipoliza iniekcyjna? Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usuwania nadmiaru tłuszczu z różnych partii ciała. Za pomocą strzykawki podaje się fosfatydylocholinę, która powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Tłuszcz z pękniętej komórki przechodzi do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie jest rozkładany i wydalany za pomocą moczu. Fosfatydylocholina wstrzykiwana podczas zabiegu nie tylko usuwa tłuszcz z brzucha, ud, czy kolan . Substancja pozwala się pozbyć worków pod oczami i tłuszczu z podwójnego podbródka. Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami polega na wstrzykiwaniu fosfatydylocholiny – substancji uzyskanej z soi w poduszeczki tłuszczowe powiek dolnych. Prowadzi to do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej, rozerwania błony komórkowej i eliminacji trójglicerydów. Wędrują one do wątroby, gdzie następuje ich rozpad. Zaraz po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i opuchnięcie. Dolegliwości powinny ustąpić w przeciągu 5-7 dni. Czas zabiegu lipolizy iniekcyjnej trwa od 20 do 60 minut, a jej koszt wynosi 200-500 zł. Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek polega na wstrzyknięciu w okolice podbródka mieszanki fosfatydylocholiny, która rozbija błonę komórek tłuszczowych i jest transporterem tłuszczu we krwi. Następnie substancja rozbija komórki tłuszczowe i trójglicerydy. Wędrują one wątroby, gdzie następuje ich rozpad i wydalenie z organizmu. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu. Koszt wynosi 400...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner