Nowa Toyota Camry
Mat. promocyjne

Nowa Toyota Camry - legenda powraca! Zobacz zdjęcia i szczegóły

Nowa Toyota Camry
Mat. promocyjne

 

To prawdziwa legenda na czterech kołach. Pierwsza Toyota Camry wyjechała na drogi w 1982, w Polsce sprzedaż modelu rozpoczęto już w 1987 r. - czyli ponad 30 lat temu! Na całym świecie co roku wyjeżdża z salonów kolejne 700 tys. aut tego modelu. Po 14 latach nieobecności Camry powraca na europejski rynek - w tym również do Polski. 

 

Jak wygląda nowa Camry?

Samochód został zaprojektowany w USA przez studio Calty Design Research. Model idzie w kierunku ostrych linii znanych np z Toyoty C-HR. Stąd Camry jest na pierwszy rzut oka dynamiczna i muskularna. Jak zachwala prodycent, ma „wyrafinowany przód i atletyczny tył”.

Nowa Toyota Camry
Mat. promocyjne


Wymiary auta to 4885 mm długości, 1840 mm szerokości i 1455 mm wysokości. Rozstaw osi to 2825 mm, a bagażnik ma 524 l. pojemności. 

 

Zobacz: 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o nowej Toyocie Prius Plug-in Hybrid

 

Co znajdziemy we wnętrzu? Sportowy kokpit z ładnie zaprojektowaną deską rozdzielczą i trzema zintegrowanymi wyświetlaczami. Ma być wygodnie, przestronnie, wręcz luksusowo. Stąd dwa rodzaje wykończeń – Tiger eye lub wielowarstwowe drewno. Fotele zas pokryte są naturalną skórą w kolorze czarnym lub białym. 

 

Nowa Toyota Camry
Mat. promocyjne

 

Pasażerowie na tylnej kanapie mają do dyspozycji miejsce na nogi o długości 980 mm oraz podłokietnik. 

Jest ładowarka indukcyjna dla smartfonów i klimatyzacja z jonizatorem powietrza. Całość uzupełnia nagłośnienie JBL klasy premium z dziewięcioma głośnikami i 800-watowym wzmacniaczem DSP.

 

Nowa Toyota Camry
Mat. promocyjne

 

Bezpieczeństwo? Samochód już w standardzie ma pakiet systemów Toyota Safety Sense, oparty na współpracy kamery i radaru. Jest tu układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z hamowaniem awaryjnym, wykrywanie pieszych, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na tor jazdy, aktywny tempomat, automatyczne światła drogowe oraz funkcję rozpoznawania znaków.

 

Zobacz: Jak samochód pomaga Ci jeździć? Poznaj najnowsze systemy w autach! Wiemy jak to działa

 

Camry jest dostępna z napędem hybrydowym czwartej generacji. Układ napędowy składa się z 2,5-litrowego silnika benzynowego oraz silnika elektrycznego. Łączna moc to 218 KM (160 kW). Auto do 100 km/h rozpędza się w 8,3 s. Zużycie paliwa od 4,2 - 4,3 l/100 km. Hybrydowa Camry może jechać na napędzie elektrycznym nawet do prędkości 125 km/h.

 

Kiedy premiera nowej Toyoty Camry?

Jak informuje producent, pierwsze egzemplarze Toyoty Camry wyjadą z fabryki w styczniu 2019, a zobaczymy je w polskich salonach w maju przyszłego roku.

 

Zobacz też: TEST AUTO PARTY: Toyota RAV4 dla wymagających... pań?!

 

Jaka będzie cena nowej Camry? Tego na razie nie ujawniono.

Nowa Toyota Camry
Mat. promocyjne

 

Bagażnik Camry ma 524 l. pojemności

Nowa Toyota Camry
Mat. promocyjne

Więcej na temat Auto Toyota
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39