Nowy-system-w-Skoda-Octavia
Materiały klienta

Ten samochód myśli za ciebie: dba o bezpieczeństwo, komfort jazdy i wygodę podczas parkowania

Nowy-system-w-Skoda-Octavia
Materiały klienta

Uwielbiasz podróżować samochodem lub po prostu musisz codziennie przemierzać wiele kilometrów autem? Jeśli tak, to na pewno powinieneś poznać i wypróbować nowe technologie, które będą pomagać ci podczas jazdy, uczynią ją o wiele bardziej bezpieczną i komfortową. Odkryj nową jakość podróżowania samochodem, o której wcześniej nawet nie marzyłeś!

Nowe technologie w ŠKODA Octavia

Co powiesz na to, żeby od dzisiaj samochód stał się twoim najlepszym przyjacielem i zawsze dbał o ciebie? Właśnie taka jest bestsellerowa ŠKODA Octavia, która została dodatkowo wyposażona w ŠKODA Connect, czyli szereg innowacyjnych technologii opartych o wymianę danych. Co to takiego? Są to mobilne usługi online, które dzielimy na dwie kategorie: usługi Infotainment Online dla systemów nawigacyjnych Columbus i Amundsen oraz usługi Care Connect, zbierające w jednym miejscu funkcje poprawiające twoje bezpieczeństwo oraz umożliwiające zdalny dostęp do wygodnych funkcji. No dobrze, ale jak to wygląda w praktyce i dlaczego jest tak niezwykłe? Przekonasz się za chwilę!

Omijaj korki i dojedź szybko do celu

Wyobraź sobie, że jedziesz na długi weekend lub po prostu śpieszysz się do pracy. Ostatnią rzeczą, której chciałbyś w tym momencie jest niespodziewany korek! Na takie sytuacje przyda się nowa funkcja w Infotainment Online, która informuje o rzeczywistym natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie i w sytuacji niespodziewanych utrudnień, zasugeruje nam alternatywną trasę. Co więcej, dostarczy nam również informacji na temat wybranych parkingów, pokaże ceny paliw na okolicznych stacjach i prognozę pogodę! Jeśli lubisz planować wcześniej trasę, spodoba ci się na pewno opcja portalu ŠKODA Connect, w której można bezpośrednio przenieść z własnego komputera do samochodu swoje zapisane trasy i cele. Dzięki połączeniu z siecią mapy nawigacji Columbus są na bieżąco aktualizowane do najnowszych wersji, dlatego żadne roboty drogowe nie będą ci straszne!

 

Wyposażenie-w-Skoda-Octavia
Materiały klienta

Natychmiastowa pomoc po wypadku samochodowym

Dla ŠKODA najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowców, dlatego najnowszy system Care Connect został wyposażony w funkcję połączeń ratunkowych eCall. Jeśli podczas zderzenia uruchomiony zostanie którykolwiek z systemów bezpieczeństwa, samochód automatycznie i natychmiastowo skontaktuje się ze służbami ratunkowymi. System obejmuje także możliwość powiadomień dla mniej poważnych zdarzeń drogowych i wezwania assistance. Co więcej, usługi zawarte w tak zwanym pakiecie poszerzonej komunikacji serwisowej pomagają między innymi zaplanować harmonogram serwisowy: autoryzowany serwis kontaktuje się z właścicielem samochodu i umawia się na dogodny termin przeglądu.

„Gdzie zaparkowałem?” Teraz już wiesz!

Dla wszystkich zapominalskich i zabieganych mamy dobrą wiadomość! Dzięki nowej aplikacji na smartfony ŠKODA Connect, nie musicie się już martwić czy zostawiliście włączone światła w samochodzie lub czy drzwi są zamknięte, ponieważ aplikacja nas sama o tym poinformuje! To nie wszystko, również z łatwością namierzycie na aplikacji gdzie dokładnie zostawiliście swój samochód, a nawet będziecie mogli zdalnie uruchomić klakson i świata awaryjne, by łatwiej go znaleźć na parkingu. Koniec z nerwowymi poszukiwaniami auta w centrach handlowych lub pod pracą!

 

Wyposażenie-w-Skoda-Octavia
Materiały klienta

Funkcja automatycznego awaryjnego hamowania

Jazda po mieście bywa trudna – korki, mało miejsc do parkowania i … wyskakujący znienacka piesi. Każdy kierowca przynajmniej raz w życiu przeżył sytuację grozy, gdy nagle pieszy wtargnął na drogę samochodu. Na takie nieprzewidziane sytuacje rozwiązaniem jest opcja Front Assist, która uruchamia hamulec awaryjny w sytuacji, gdy pieszy nagle wejdzie na ulicę. Równie ważnym rozwiązaniem dla naszego bezpieczeństwa jest asystent ruchu w martwym polu, który pomaga kierownicy uniknąć niebezpieczeństwa przy zmianie pasa za pomocą dwóch radarów nadzorujących ruch za samochodem. Gdy kierowca nie widzi zbliżającego się z tyłu samochodu, system szybko ostrzega go przed możliwym zagrożeniem. System Rear Traffic Alert zapobiega kolizji podczas cofania pojazdu, który bardzo wcześnie rozpoznaje ruch zbliżający się z tyłu pojazdu. Koniec z porysowanym samochodem i zgniecionymi zderzakami!

 

Tył-Skoda-Octavia
Materiały klienta

Wakacje są idealnym momentem, by pomyśleć o samochodzie, który będzie wygodny, funkcjonalny i bezpieczny. Taki jak ŠKODA Octavia z nową technologią! 
 

Materiał powstał we współpracy z marką ŠKODA

Więcej na temat Podróże samochód
Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29