Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Kubek kawy
Pixabay/fancycrave1/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Kuchnie: aranżacje czarno-białych wnętrz

Kuchnia czarno-biała jest to ukłon w stronę klasycznych kompozycji i ponadczasowych trendów. Biel i czerń od zawsze były zgranym duetem kolorystycznym. W architekturze czarno-białe wnętrza stały się szczególnie modne w surowym stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Klasyczne „black&white” możemy dziś stworzyć w kuchni nawet w aranżacji vintage.

Kuchnia czarno-biała jest to ukłon w stronę klasycznych kompozycji i ponadczasowych trendów. Biel i czerń od zawsze były zgranym duetem kolorystycznym. W architekturze czarno-białe wnętrza stały się szczególnie modne w surowym stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Klasyczne „black&white” możemy dziś stworzyć w kuchni nawet w aranżacji vintage.

 

Kuchnia czarno-biała może wydawać się chłodna, nieprzyjemna, dlatego warto od razu pomyśleć o dodatkach, które ocieplą pomieszczenie – zasłony, tapeta we wzorki, oświetlenie oraz kolorowe dekoracje, przełamujące zimny klimat wnętrza.

Jak zaaranżować kuchnię czarno-białą: kolor ścian i mebli

Przy wyborze kuchni w dwóch kolorach powinniśmy pamiętać, aby czerń nie stała się barwą dominującą. Zrównoważenie połączenia bieli z czernią uzyskamy, gdy ściany pozostaną w jednym kolorze, a meble i dodatki w drugim (jednak zawsze powinniśmy się starać mocniej akcentować biel). Częściej polecaną opcją są białe ściany i czarne wyposażenie kuchni. Przy czarnych ścianach musimy położyć duży nacisk na oświetlenie i rozjaśnienie pomieszczenia dużą ilością jasnych akcentów. Jeżeli chodzi o meble kuchenne, bez względu na ich kolor, powinny być wykończone na wysoki połysk, aby odbijały światło. Gdy mamy do dyspozycji małą kuchnię, wtedy zalecane są białe ściany oraz meble i połączenie ich z czarnymi akcentami w postaci dodatków i ozdób.

Jak zaaranżować kuchnię czarno-białą: kolor dodatków

Dodatki w kuchni nie muszą być w jednym kolorze – białym albo czarnym. Możemy mieszać barwy, mając wciąż na uwadze utrzymanie równowagi kolorystycznej. Dlatego, gdy zauważamy, że nasza kuchnia jest „zbyt jasna”, możemy dodać czarny klosz do lampy. W czarno-białej kuchni ciekawym rozwiązaniem są również dodatki z dwóch kolorów – czarno-biała zastawa lub dwa krzesła – jedno w bieli, a drugi w czerni. Mimo zawężenia kolorystycznego tylko do dwóch barw, mamy wiele możliwości do wyboru.

Czego unikać w czarno-białej kuchni?

Niezbyt trafionym pomysłem może okazać się aranżacja sufitu i podłogi w czarnym odcieniu. Sprawia, że nasze wnętrze wydaje się ciężkie, klaustrofobiczne i po prostu nieprzyjemne. Na ciemny sufit pozwolić mogą sobie wyłącznie właściciele bardzo wysokich mieszkań. Czerń na podłodze z drugiej strony będzie eksponować wszelkie zabrudzenia, okruszki czy plamy. Dlatego lepiej jej unikać w kuchni, gdzie chcemy spokojnie gotować i przygotowywać posiłki.

 

Unikać powinniśmy w czarno-białej kuchni również nadmiaru dodatków – tym bardziej, gdy są one kolorowe i specjalnie dobrane do ocieplenia wnętrza. Ich zbyt duża liczba spowoduje, że zamiast harmonijnego designu będziemy mieć poczucie chaosu.

 

Ciekawym rozwiązaniem dla czarno-białych kuchni jest postawienie wyspy lub półwyspy, na której występuje stonowane połączenie bieli z czernią. W nowoczesnych pomieszczeniach znikają również tradycyjne półki kuchenne, a zastępowane są wysokimi, szklanymi szafami – oczywiście w dwukolorowej stylizacji. Aby przełamać ich chłodny styl możemy dodać do aranżacji wnętrza czarno-białe lub kolorowe dodatki w stylu vintage – poduszka z napisem, stylizowana klatka na ptaki czy starodawny czajniczek do herbaty.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
wąska kuchnia
Pixabay/PIX1861/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
6 sposobów na zagospodarowanie wąskiej kuchni. Jak optycznie powiększyć kuchnię?
Nieduże mieszkania w blokach prawie zawsze mają małe i wąskie kuchnie. Aby je prawidłowo zagospodarować, warto trzymać się kilku zasad: jasne kolory, proste meble i mało dodatków.

Nieduże mieszkania w blokach prawie zawsze mają małe i wąskie kuchnie. Aby je prawidłowo zagospodarować, warto trzymać się kilku zasad: jasne kolory, proste meble i mało dodatków.   1. Optyczne powiększenie kuchni – podstawowym sposobem na optyczne powiększenie wąskiej kuchni jest zastosowanie jasnych farb – odcieni bieli, beżu, delikatnych szarości i pasteli . Ale to nie jedyna możliwość – zastosowanie luster zamiast standardowych przydymionych szyb w szafkach kuchennych dodatkowo poszerzy kuchnię, a przy tym ją rozjaśni, dzięki odbijającym się promieniom słońca. Możesz także nad blatem przykleić fototapetę ze zdjęciem w perspektywie.   2. Otwórz kuchnię na strefę dzienną – połącz z jadalnią lub salonem . Możesz oddzielić wąską kuchnię od salonu jedynie wyspą lub bufetem – będzie sprawiała wrażenie przestronniejszej.   3. Postaw na prostotę – meble w małej kuchni nie powinny być bardzo ozdobne. Najlepiej sprawdzają się jasne, proste i funkcjonalne. Ponieważ dobór odpowiednich mebli nastręcza zazwyczaj dużo trudności, najprościej jest skorzystać z możliwości zaprojektowania mebli do konkretnej kuchni. Pozwoli to na wykorzystanie każdego milimetra w pomieszczeniu.   4. Pozbądź się zbędnych dodatków – w małej kuchni każdy dodatkowy element i dekoracja sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawało jeszcze ciaśniejsze.   5. Dopasuj sprzęt AGD do pomieszczenia – jeśli zależy ci na zmywarce, niech zlewozmywak będzie jednokomorowy, by zaoszczędzić przestrzeń. W miarę możliwości wybierz też mniejszy model płyty kuchennej. Ta sama zasada obowiązuje też resztę sprzętu AGD, także tego drobnego – ważny jest każdy centymetr, więc oszczędzaj miejsce!   6. Jeśli chcesz mieć w kuchni stolik,...

©Armando Frazão/Fotolia
Styl życia
Robaki w kuchni – sposoby pozbycia się rybików
Rybiki to robaki, które co prawda nie szkodzą człowiekowi (nie gryzą i nie przenoszą chorób), ale ich obecność w kuchni potrafi sprawić, że dalsze korzystanie z pomieszczenia staje się nieprzyjemne. Rybiki szybko się rozmnażają. Najczęściej wybierają kuchnie ślepe – bez okien.

Rybiki to robaki, które co prawda nie szkodzą człowiekowi (nie gryzą i nie przenoszą chorób), ale ich obecność w kuchni potrafi sprawić, że dalsze korzystanie z pomieszczenia staje się nieprzyjemne. Rybiki szybko się rozmnażają. Najczęściej wybierają kuchnie ślepe – bez okien. Rybiki – cechy charakterystyczne Rybiki cukrowe (srebrzyki; wilgotniaki) mają około 4-10 mm długości, żyją nawet 5 lat (rok są w stanie przetrwać bez pożywienia). Lubią wilgoć i miejsca, w których jest ciepło. Swoim kształtem przypominają rybę. Rybiki żywią się ziarnami , cukrem, mąką, kaszami, papierem, klejem, pleśnią. Domowe sposoby na pozbycie się rybików 1. Wietrzenie pomieszczeń Pozostawienie otwartych okien kilka dni z rzędu sprawi, że robaki lubiące ciepło i wilgoć, same opuszczą kuchnię. Warto zaopatrzyć się w osuszacze i wentylatory. 2. Uszczelnienie kuchni Wszystkie niepotrzebne dziury i szpary należy zagipsować lub pokryć silikonem. 3. Pułapki na rybiki  Kawałek tektury dobrze jest posmarować miodem, zostawić na noc – rybiki przykleją się do niego. Rano wyrzucamy lub palimy pułapkę. Równie dobrze można zastosować mieszankę cukru pudru i boraksu (ekologicznego środka czyszczącego). Do walki z robakami w kuchni dobrze jest użyć saszetek z szałwią czy wawrzynem. Środki owadobójcze w walce z rybikami Użycie środków chemicznych w postaci np. żelów, sprayu jest zalecane, aby pozbyć się robaków z kuchni. Robaki w kuchni – profilaktyka W walce z robakami w kuchni – rybikami pomocne jest regularne sprzątanie kuchni i częste osuszanie pomieszczenia . Zmniejszymy szansę na pojawienie się rybików w kuchni, jeśli temperatura w pomieszczeniu nie będzie przekraczać 17 stopni. Pomocny jest również kot – rybiki to jego...

Nać pietruszki
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Robaki w kuchni – jak z nimi walczyć?
Prusaki to robaki, z którymi jak najszybciej należy rozpocząć walkę, ponieważ rozmnażają się i rozprzestrzeniają w kuchni w niezwykle szybkim tempie. Robaki w kuchni występują najczęściej pod zlewem, w kratkach wentylacyjnych, za lodówką i urządzeniami, które wytwarzają ciepło.

Prusaki to robaki, z którymi jak najszybciej należy rozpocząć walkę, ponieważ rozmnażają się i rozprzestrzeniają w kuchni w niezwykle szybkim tempie. Robaki w kuchni występują najczęściej pod zlewem, w kratkach wentylacyjnych, za lodówką i urządzeniami, które wytwarzają ciepło. Prusaki – cechy charakterystyczne Prusaki (karaczany) to małe, brązowe owady. Mają około 15 mm wielkości, kolczaste odnóża, długie nóżki. Prusaki w wyglądzie przypominają karaluchy. Samica osiąga trochę większe rozmiary niż samiec. Te robaki bardzo dobrze radzą sobie ze wspinaczką po gładkiej i śliskiej powierzchni pod górę, np. po drzwiach lodówki. W dzień odpoczywają, w nocy pałaszują to, co znajdą w kuchni. Domowe sposoby na pozbycie się prusaków: 1. Pietruszka na prusaki W pietruszkach wydrąż dziury, a następnie umieść je wkoło drzwi, przy kratkach wentylacyjnych, w miejscu, gdzie widoczne były prusaki. Karaczany zwabi zapach pietruszki . Rano wyrzuć wszystkie pietruszki z prusakami. 2. Piwo w walce z karaczanami Materiał ze starej odzieży namocz w piwie , a następnie pozostaw w miejscach, w których często widujesz prusaki. Czynność powtarzaj przez kilka dni. Chemiczne sposoby walki z prusakami: 1. Żele, spraye to środki kosmetyczne, którymi należy posmarować/spryskać zainfekowane powierzchnie. Na użycie chemii nie mogą pozwolić sobie właściciele zwierząt oraz rodzice małych dzieci – są to substancje toksyczne. Najlepiej na czas dezynfekcji byłoby wyprowadzić się z mieszkania. 2. Dezynsekcja – najbardziej skuteczny sposób walki z prusakami   Pracownicy specjalistycznych firm posiadają dużą wiedzę, sprzęt i doświadczenie w walce z prusakami. W preparatach stosuje się różne toksyczne substancje, aby prusaki nie uodporniły się na...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner