Kobieta wykonuje brzuszki
© darezare/Fotolia.com
Styl życia

Aerobiczna 6 Weidera na płaski, umięśniony brzuch

Aerobiczna 6 Weidera (w skrócie a6w) to zestaw sześciu ćwiczeń, które sprawią, że brzuch stanie się bardziej płaski, a przy tym ładnie wyrzeźbiony. Plan treningu jest przewidziany na 42 dni, ale już po 2 tygodniach da się zauważyć pierwsze efekty.

Aerobiczna 6 Weidera (w skrócie a6w) to zestaw sześciu ćwiczeń, które sprawią, że brzuch stanie się bardziej płaski, a przy tym ładnie wyrzeźbiony. Plan treningu jest przewidziany na 42 dni, ale już po 2 tygodniach da się zauważyć pierwsze efekty.

 

Aby wzmocnić mięśnie brzucha i nadać mu ładny kształt, należy ćwiczyć zgodnie z harmonogramem. Określa on, kiedy trzeba zwiększyć liczbę serii i powtórzeń. Wszystkie ćwiczenia są proste, dlatego mogą wykonywać je zarówno osoby wysportowane, jak i początkujące.

6 ćwiczeń Weidera na brzuch

Zgodnie z nazwą 6 Weidera to zestaw sześciu ćwiczeń następujących po sobie, wykonywanych po minimum sześć powtórzeń. Jedna seria obejmuje komplet ćwiczeń. Treningi należy wykonywać codziennie przez 6 tygodni uważając, żeby ewentualna przerwa w ćwiczeniach nie była dłuższa niż 1 dzień. W kolejnych dniach zwiększa się liczbę serii i liczbę powtórzeń. Wszystkie ćwiczenia a6w wykonuje się w pozycji leżącej na plecach. Najlepiej położyć się na równym, twardym podłożu na macie do ćwiczeń lub złożonym kocu. Ćwiczenia należy wykonywać przynajmniej godzinę po posiłku.

 

  • Ćwiczenie 1: Nogę zgiętą w kolanie należy unieść tak, żeby w zgięciu kolanowym i zgięciu biodrowym zachowany był kąt 90 stopni. Jednocześnie należy unieść barki, nie odrywając przy tym jednak tułowia od podłogi. W takiej pozycji trzeba wytrzymać 3 sekundy, opuścić nogę i to samo wykonać drugą nogą.
  • Ćwiczenie 2: Należy unieść jednocześnie obie nogi zgięte w kolanach i barki. Można lekko przytrzymać rękami kolana. W tej pozycji należy wytrzymać 3 sekundy.
  • Ćwiczenie 3: To ćwiczenie wykonuje się tak jak pierwsze, tylko z rękami splecionymi na karku.
  • Ćwiczenie 4: Ćwiczenie czwarte wykonuje się tak jak drugie, tylko z rękami splecionymi na karku.
  • Ćwiczenie 5: Nogi należy unosić na przemian, barki powinny być przez cały czas lekko oderwane od podłoża, a ręce splecione na karku.
  • Ćwiczenie 6: Barki i obie wyprostowane nogi należy unieść jednocześnie i wytrzymać w takiej pozycji przez 3 sekundy.

 

 

Po ćwiczeniach warto się porozciągać, np. stanąć w szerokim rozkroku z rękami do góry i raz jedną, raz drugą dłonią sięgać najwyżej jak się da, tak, żeby poczuć, jak rozciągają się mięśnie brzucha po stronie aktywnej ręki. Innym rozciągającym ćwiczeniem po a6w może być sięganie nad głową prawą ręką w lewą stronę, a lewą w prawą. Rozciąganie powinno trwać przynajmniej 5 minut.

Plan ćwiczeń a6w: dzień 1. i dzień ostatni

Pierwszego dnia należy wykonać tylko jedną serię ćwiczeń. Każde z nich powinno zostać powtórzone 6 razy. Liczba serii zwiększa się do dwóch drugiego i trzeciego dnia oraz trzech czwartego dnia. W drugim tygodniu ćwiczeń po raz pierwszy zwiększa się też liczba powtórzeń poszczególnych ćwiczeń. Ostatniego dnia treningu wykonuje się natomiast 3 serie po 24 powtórzenia. Do tej imponującej liczby dochodzi się jednak stopniowo. Harmonogram ćwiczeń: http://4.bp.blogspot.com/-qBdZa_VhbL0/UUS7-wwW5NI/AAAAAAAAAKQ/t9ZmDFSJucw/s1600/A6W.jpg, określa to, kiedy i o ile należy zwiększyć liczbę serii i powtórzeń. Przerwy pomiędzy seriami powinny trwać ok. 30 sekund.

Efekty a6w: szczupły, silny, ładnie ukształtowany brzuch

Trening a6w wzmacnia mięśnie brzucha, dzięki czemu stają się bardziej widoczne, wyraźniej zarysowane. Ponadto sprawia on, że szybciej spalana jest tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha. Rezultaty ćwiczeń będą jeszcze bardziej spektakularne, jeżeli towarzyszyć im będzie dieta zawierająca dużo błonnika, w której ograniczone zostaną węglowodany proste.

kobieta robiąca brzuszki
©darezare/Fotolia
Styl życia
Aerobiczna 6 Weidera - sposób na płaski, umięśniony brzuch
Aerobiczna 6 Weidera (w skrócie a6w) to zestaw sześciu ćwiczeń, które sprawią, że brzuch stanie się bardziej płaski, a przy tym ładnie wyrzeźbiony. Plan treningu jest przewidziany na 42 dni, ale już po 2 tygodniach da się zauważyć pierwsze efekty.

Aerobiczna 6 Weidera (w skrócie a6w) to zestaw sześciu ćwiczeń, które sprawią, że brzuch stanie się bardziej płaski, a przy tym ładnie wyrzeźbiony. Plan treningu jest przewidziany na 42 dni, ale już po 2 tygodniach da się zauważyć pierwsze efekty.   Aby wzmocnić mięśnie brzucha i nadać mu ładny kształt, należy ćwiczyć zgodnie z harmonogramem. Określa on, kiedy trzeba zwiększyć liczbę serii i powtórzeń. Wszystkie ćwiczenia są proste, dlatego mogą wykonywać je zarówno osoby wysportowane, jak i początkujące. 6 ćwiczeń Weidera na brzuch Zgodnie z nazwą 6 Weidera to zestaw sześciu ćwiczeń następujących po sobie, wykonywanych po minimum sześć powtórzeń. Jedna seria obejmuje komplet ćwiczeń. Treningi należy wykonywać codziennie przez 6 tygodni uważając, żeby ewentualna przerwa w ćwiczeniach nie była dłuższa niż 1 dzień. W kolejnych dniach zwiększa się liczbę serii i liczbę powtórzeń. Wszystkie ćwiczenia a6w wykonuje się w pozycji leżącej na plecach. Najlepiej położyć się na równym, twardym podłożu na macie do ćwiczeń lub złożonym kocu. Ćwiczenia należy wykonywać przynajmniej godzinę po posiłku.   Ćwiczenie 1: Nogę zgiętą w kolanie należy unieść tak, żeby w zgięciu kolanowym i zgięciu biodrowym zachowany był kąt 90 stopni. Jednocześnie należy unieść barki, nie odrywając przy tym jednak tułowia od podłogi. W takiej pozycji trzeba wytrzymać 3 sekundy, opuścić nogę i to samo wykonać drugą nogą. Ćwiczenie 2: Należy unieść jednocześnie obie nogi zgięte w kolanach i barki. Można lekko przytrzymać rękami kolana. W tej pozycji należy wytrzymać 3 sekundy. Ćwiczenie 3: To ćwiczenie wykonuje się tak jak pierwsze, tylko z rękami splecionymi na karku. Ćwiczenie 4: Ćwiczenie czwarte wykonuje się tak jak drugie, tylko z rękami splecionymi na karku. Ćwiczenie 5: Nogi należy unosić na przemian,...

kobieta ćwiczy z trenerem
Flickr/Port of San Diego/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Płaski brzuch w miesiąc jest możliwy – 6 Weidera
Aerobiczna szóstka Weidera jest zestawem sześciu starannie dobranych ćwiczeń, które pobudzają do pracy wszystkie mięśnie brzucha. Doskonały trening na „boczki”.

Aerobiczna szóstka Weidera jest zestawem sześciu starannie dobranych ćwiczeń, które pobudzają do pracy wszystkie mięśnie brzucha. Doskonały trening na „boczki”.   Dzięki aerobicznej szóstce Weidera możliwe jest zgubienie jakże uciążliwych „boczków” i spalenie w ciągu niecałych dwóch miesięcy zbędnej tkanki tłuszczowej. Pełny program trwa 42 dni. Z każdym tygodniem obciążenie jest coraz większe. Do wykonywania ćwiczeń nie potrzeba żadnych dodatkowych przyrządów – wystarczy twarde podłoże, na przykład mata położona na podłodze.   Ćwiczenie nr 1: Połóż się na podłodze, ręce ułóż wzdłuż tułowia. To jest twoja pozycja startowa. Unieś lewą nogę, zachowując kąt prosty w kolanie i biodrze. Jednocześnie podnieś barki, nie odrywając tułowia od podłoża. Wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy, pamiętaj o napięciu mięśni. Opuść nogę i barki. Unieś w ten sam sposób prawą nogę.   Ćwiczenie nr 2: Wróć do pozycji startowej. Unieś jednocześnie obie nogi i barki. Ponownie zachowaj kąt prosty w kolanach i biodrach, nie odrywaj też tułowia od podłogi. Wytrzymaj trzy sekundy.   Ćwiczenie nr 3: Wróć do pozycji startowej. Ułóż ręce na karku. Unieś lewą nogę i barki identycznie jak w ćwiczeniu 1. Wytrzymaj 3 sekundy. Opuść i podnieść prawą nogę.   Ćwiczenie nr 4: Wróć do pozycji startowej. Ułóż ręce na karku. Unieś jednocześnie nogi i barki jak w ćwiczeniu 2. Wytrzymaj 3 sekundy.   Ćwiczenie nr 5: Dobrze znany z lekcji wychowania fizycznego „rowerek”. Unoś naprzemiennie lewą i prawą nogę.   Ćwiczenie nr 6: Wróć do pozycji startowej. Unieś jednocześnie barki i wyprostowane nogi. Wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy.   Ćwiczenia wymagają systematyczności!   Każde ćwiczenie powtarzamy według poniższego schematu:...

Kobieta ćwiczy podparta na łokciach z wyprostowanymi nogami.
©mark_hubskyi/Fotolia
Styl życia
Plan 4 prostych ćwiczeń na uda i pośladki
Ćwiczenia na uda i pośladki wzmocnią mięśnie, wysmuklą nogi i podniosą pośladki. Regularne wykonywanie ćwiczeń na uda i pośladki przyniesie widoczne efekty i pomoże pozbyć się cellulitu.

Ćwiczenia na uda i pośladki wzmocnią mięśnie, wysmuklą nogi i podniosą pośladki. Regularne wykonywanie ćwiczeń na uda i pośladki przyniesie widoczne efekty i pomoże pozbyć się cellulitu.   Ćwiczenia na uda i pośladki należy wykonywać regularnie 3-4 razy w tygodniu. Ćwiczenia można zestawiać w różnej kolejności. Każdy trening powinien trwać około 30-40 minut i rozpoczynać się rozgrzewką. Plan 4 ćwiczeń na uda i pośladki Przed rozpoczęciem wykonywania ćwiczeń na uda i pośladki należy zrobić solidną 5-10 minutową rozgrzewkę , która zmniejszy ryzyko kontuzji i rozgrzeje cały organizm. Elementami rozgrzewki może być trucht w miejscu, skoki na skakance, pajace i słony.   1. Ćwiczenie na uda i pośladki – podnoszenie nogi   Połóż się na lewym boku. Głowę oprzyj na ramieniu . Nogi wyprostuj. Wysoko unieś prawą nogę i utrzymaj ją w takiej pozycji przez 2-3 sekundy. Następnie powoli opuść nogę. Ruch powrotny zakończ 2-3 cm nad lewą nogą i ponownie unieś prawą nogę. W tracie ćwiczenia staraj się nie zginać nóg i nie odrywać tułowia od podłoża. Wykonaj 2-3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę. Po zakończeniu serii zrób 30 sekund przerwy.   2. Ćwiczenie na uda i pośladki – unoszenie nogi w pozycji podpartej   Uklęknij i podeprzyj się rękami. Ręce wyprostuj i ustaw je na szerokości ramion. Prawą nogę wysuń do tyłu i wyprostuj. Unoś prawą nogę wysoko do tyłu i powoli opuszczaj. Ruch powrotny zakończ 2-3 cm nad podłożem i ponownie unoś nogę. Staraj się nie zginać unoszonej nogi w kolanie i nie odrywać od podłoża drugiej nogi. Wykonaj 2-3 serie po 10 powtórzeń na każdą nogę. Ruchy wykonuj powoli i staraj się je kontrolować.   3. Ćwiczenie na uda i pośladki – równoczesne unoszenie ręki i nogi   Połóż się na brzuchu. Lewą rękę podłóż pod brodę,...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner