Salvador Sobral jest ciężko chory?
East News

Zwycięzca Eurowizji 2017,  Salvador Sobral, jest już po przeszczepie serca! Jak podaje BBC muzyk obecnie wraca do zdrowia, a operacja przebiegła dobrze. Przypomnijmy, 27-letni Sobral zmagał się z niewydolnością serca. Nie chciał jednak mówić o swojej chorobie przed Eurowizją, żeby nie wzbudzić litości widzów. 

Zwycięzca Eurowizji już po przeszczepie serca!

We wrześniu Sobral trafił do szpitala, gdzie trafił na listę osób oczekujących na przeszczep. W kilka tygodni znaleziono dla niego dawcę. Operacja odbyła się w miniony piątek w szpitalu Sant Cruz w Carnaxide w Portugalii. Trwała cztery godziny.

Operacja przebiegła dobrze. Pacjent był bardzo dobrze przygotowany, jest młodym mężczyzną. Rozumiał ryzyko związane z tego typu zabiegami – powiedział doktor Miguel Abecasis dla dziennika „Publico"

 

Muzyk jest obecnie hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii. Lekarze zapewniają jednak, że już niedługo będzie mógł wrócić do normalnego życia. 

 

Przypomnijmy - Salvador Sobral wygrał Eurowizję w 2017 reprezentując Portugalię. Już wtedy miał poważne problemy ze zdrowiem. W lutym przeszedł dwie operacje. W razie jego niedyspozycji (przed konkursem w Kijowie umieszczono mu rozrusznik na brzuchu) miała go zastąpić siostra, Luisa, która jest autorką zwycięskiego utworu "Amor Pelos Dois"

 

Zobacz: Salvador Sobral WYGRAŁ Eurowizję! Skromny, chory na serce i wyjątkowy. Kim jest Portugalczyk?

 

Salvador Sobral wygrał Eurowizję w 2017 roku!

Salvador Sobral

Może liczyć na wsparcie rodziny!

Salvador Sobral z siostrą po wygranej Eurowizji 2017

Więcej na temat Eurowizja