Piotr Adamowicz

Żona prezydenta Pawła Adamowicza nie zdążyła się z nim pożegnać...

Piotr Adamowicz

 

Walka o życie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza trwała długie godziny. Lekarze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego robili wszystko, co w ich mocy, by utrzymać go prze życiu. W tym samym czasie do Gdańska wracała żona prezydenta, Magdalena. Niestety... nie zdążyła pożegnać się z mężem.

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła Polską. W minioną niedzielę, jak co roku, Polacy świątowali finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, radość z kolejnego rekordu WOŚP została przerwana bardzo smutnymi informacjami z Gdańska. Okazało się, że podczas "Światełka do nieba" ktoś wtargnął na scenę i zaatakował nożem Pawła Adamowicza. Mężczyznę zatrzymano, a lekarze rozpoczęli walkę o życie prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz w niedzielny wieczór trafił do szpitala, gdzie przeszedł bardzo poważną operację, która trwała pięć godzin. 

Zobacz także: Tak brzmiały ostatnie słowa Pawła Adamowicza przed atakiem nożownika

 

Żona Adamowicza nie zdążyła się z nim pożegnać

Lekarze szpitala, w którym przeprowadzono operację prezydenta Gdańska podczas rozmów z mediami nie ukrywali, że stan zdrowia Pawła Adamowicza jest bardzo poważny. Wszyscy jednak mieli nadzieję, że prezydent wygra walkę o życie... 

Wczoraj, w poniedziałek, w mediach pojawiła się informacja, że rząd Polski wysłał do Londynu samolot, żeby żona Pawła Adamowicza mogła jak najszybciej pojawić się u boku swojego męża. Niestety, kilka godzin później dowiedzieliśmy się o śmierci prezydenta Gdańska. 

Staraliśmy się podtrzymać czynności życiowe tak, by żona Pawła Adamowicza mogła się z nim pożegnać. To się nie udało. Serce stanęło. Informację podaliśmy po konsultacji z rodziną - w rozmowie z mediami przyznał zastępca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. 

Rodzinie i bliskim Pawła Adamowicza jeszcze raz składamy kondolencje. 

Zobacz także: Paweł Adamowicz był kochającym mężem i ojcem

 

Żona Pawła Adamowicza nie zdążyła się z nim pożegnać.

Paweł Adamowicz z żoną i córką
East News

 

Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb prezydenta Gdańska. 

Piotr Adamowicz

Więcej na temat Paweł Adamowicz
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13