kazimierz kutz
kazimierz kutz

„Żegnej wielki Ślōnzoku!”! Politycy i dziennikarze żegnają Kazimierza Kutza

kazimierz kutz
kazimierz kutz

 

We wtorek, w wieku 89 zmarł Kazimierz Kutz. Śmierć wybitnego polskiego reżysera to ogromna strata dla świata kultury, ale też polityki - przez lata był bowiem senatorem. Kazimierza Kutza w mediach pożegnały osoby z polityki i mediów.

Kazimierz Kutz w lutym obchodziłby 90. urodziny. Reżyser od końca listopada przebywał w szpitalu. Jego stan określano jako bardzo ciężki. Reżysera w mediach społecznościowych żegnają ludzie kultury, znawcy filmu, dziennikarze i politycy.

Co napisali?

Odszedł Kazimierz Kutz - wielki Ślązak i Polak, wspaniały twórca, serdeczny kolega, na którego zawsze mogłem liczyć. Sól ziemi czarnej - pisze nawiązując do tytułu jednego z filmów Kutza przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk Donald Tusk.

Odszedł Kazimierz Kutz. Jak każdy z nas był przez moment wieczności, ale zostawił świat ciekawszym. Żegnej wielki Ślōnzoku! - napisał Robert Biedroń.

Nie żyje K. Kutz. Jeden z najwybitniejszych twórców filmowych w historii Polski. Wielka przenikliwość, przywiązanie do korzeni, do ukochanego Śląska. Wielka wrażliwość i życzliwe poczucie humoru. Pozostały piękne obrazy filmowe. Tyle ubogacających spędzonych razem godzin. Dziękuję. Żegnaj przyjacielu RIP - napisał  znany scenarzysta i prawnik Krzysztof Piesiewicz.

Zmarł Ślązak. Wielki Ślązak. Kazimierz Kutz nie żyje. Żegnaj Mistrzu! R.I.P. - napisał związany ze Śląskiej dziennikarz Kamil Durczok 

Kazimierz Kutz - wielki artysta, wielki patriota, wielki Ślązak. Talent, pasja, osobowość. Niech Pan spoczywa w pokoju, Panie Kazimierzu - czytamy na Twitterze  innego dziennikarza, Tomasza Lisa.

 

 

Kazimierz Kutz w lutym miałby 90 lat

Kazimierz kutz
eastnews

Reżyser od 26 listopada 2018 roku przebywał w szpitalu 

Kazimierz Kutz nie żyje
East News

Więcej na temat Kazimierz Kutz
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40