Oglądalność Sylwestrów

TVP miażdży konkurencję oglądalnością Sylwestra?! Jacek Kurski ogłasza "wspaniałe zwycięstwo"

Oglądalność Sylwestrów

Wczorajsze koncerty sylwestrowe przyciągnęły przed telewizory miliony widzów! Jak co roku stacje telewizyjne zabiegały o największe gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, aby zyskać tego wieczoru jak największe grono odbiorców. Teraz już wiemy, kto został zwycięzcą i zyskał największą publiczność, a oglądalnością jako pierwszy pochwalił się Jacek Kurski! Prezes TVP ogłosił wielkie zwycięstwo Sylwestra Marzeń w Zakopanem! Na drugim miejscu uplasował się Polsat, a najsłabszy wynik przypadł stacji TVN! Poznajcie wyniki!

Zobacz także: Natalia Oreiro na Sylwestrze wyglądała pięknie, ale śpiewała z playbacku. Nie tylko ona! Fani rozgoryczeni!

Sylwester w TVP odnotował rekordową oglądalność 

W ubiegłych latach niekwestionowanym liderem oglądalności był sylwester emitowany przez Telewizję Publiczną. Jak się okazało, również w tym roku to właśnie "Sylwester Marzeń" TVP 2 zyskał największe grono odbiorców i pobił prawdziwy rekord! Według Jacka Kurskiego przeciętnie oglądało go aż 6,06 mln widzów a w szczytowym momencie było ich aż 8,01 mln! Imprezę na Stadionie Śląskim w Chorzowie śledziło średnio 2,1 mln widzów (w szczytowym momencie ponad 3 mln), a w TVN zaledwie 1,3 mln - tak napisał prezes TVP powołując się na wyniki Modelu Oglądalności Rzeczywistej:
 

Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo - napisał Jacek Kurski na swoim Twitterze.

Sylwester w Zakopanem z TVP2 zaczął się punktualnie o godz. 20:00. Na zakopiańskiej scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Zenon Martyniuk, Viki Gabor, Roksana Węgiel, zespół Weekend, a także latynoska piosenkarka, którą świat pokochał za rolę w serialu "Zbuntowany Anioł", Natalia Oreiro. Była to już trzecia tego typu impreza organizowana przez TVP w Zakopanem i jak się okazuje, z roku na rok to właśnie ona przyciąga przed telewizory coraz większą publikę! Prezes TVP, Jacek Kurski oznajmił, że przepisem na ten sukces jest "najlepszy mix przebojów różnych gatunków muzyki rozrywkowej i popowej".

- To jest przepis na sukces. Od króla disco polo Zenona Martyniuka i siedmiu innych zespołów z absolutnej czołówki. Właściwie wszystkie te zespoły są czołowe, nie ma poza nimi lepszych. Do tego królowa polskiej muzyki rozrywkowej Maryla Rodowicz. Jak jest król i królowa, to jest i królestwo - i ono jest w Zakopanem. Królestwo muzyki tanecznej przy której ludzie fantastycznie się bawią i witają Nowy Rok - cytuje słowa prezesa TVP portal Wirtualnemedia.pl.


Telewizja Polsat, która ze swoją imprezą sylwestrową uplasowała się na drugim miejscu, zaprosiła widzów na Stadion Śląski w Chorzowie. Na scenie pojawili się między innymi Sławomir, Cleo, Ronnie Ferrari, Michał Szpak, Maciej Maleńczuk czy zagraniczna gwiazda, DJ Bobo. Imprezę poprowadziło aż siedmioro prezenterów: Paulina Sykut - Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Karolina Gilon, Barbara Kurdej - Szatan, Damian Kordas, Ela Romanowska i Rafał Maserak. 

TVN, podobnie jak w ubiegłych latach, jest najniżej w rankingu imprez sylwestrowych. TVN od lat jest wierny Warszawie i również w tym roku ta impreza odbyła się w stolicy naszego kraju. Na scenie pojawili się między innymi Sylwia Grzeszczak, Edyta Górniak, Bajm, Perfect, zespół Kombii, Grzegorz Hyży, Blue Cafe czy Patrycja Markowska.

Jakie wyniki oglądalności podają badania Nielsen Audience Measurement (najbardziej poważane w polskich mediach)? Wirtualnemedia.pl informują, że "Sylwestra marzeń z Dwójką” oglądało średnio 4,96 mln widzów, „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie 2,19 mln osób, a Sylwestra w TVN 1,44 mln. Różnica jest więc naprawdę spora, choć i tak Telewizja Publiczna nie ma sobie równych! 

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sylwester-2019-w-telewizji-ogladalnosc-nielsen-tvp2-polsat-tvn

A wam, która impreza sylwestrowa przypadła najbardziej do gustu? 

Niekwestionowanym liderem okazał się być "Sylwester Marzeń" z TVP 2! Główną gwiazdą sylwestra w Zakopanem była Natalia Oreiro! 

Natalia Oreiro Sylwester Marzeń z Dwójką 2019/2020
East News

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie pojawił się Sławomir, który w przeciwieństwie do ubiegłego roku, zdecydował się na koncert jedynie ze stacją Polsat! 

Sławomir i Kajra Sylwester z Polsatem
East News

Gwiazdą sylwestra TVN na Placu Bankowym w Warszawie była zaś Sylwia Grzeszczak! 

Sylwia Grzeszczak na Sylwestrze TVN w srebrnym garniturze. To najlepszy look ubiegłej nocy?
ONS.pl

 

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43