Zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News
Newsy

Byli znajomi Stefana W., który zabił prezydenta Gdańska, zdradzili wstrząsające szczegóły z jego życia!

Byli znajomi Stefana W., który zabił prezydenta Gdańska, zdradzili wstrząsające szczegóły z jego życia!

 

Zabójstwo Pawła Adamowicza wstrząsnęło całą Polską. Prezydent Gdańska został dźgnięty nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I chociaż specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przez wiele godzin ratowali życie i zdrowie Pawła Adamowicza, to niestety w poniedziałek 14 stycznia dowiedzieliśmy się o jego śmierci. Wiemy już, że napastnik, który śmiertelnie zaatakował prezydenta Gdańska, to Stefan W., który zaledwie miesiąc przed finałem WOŚP wyszedł z więzienia. Mężczyzna spędził w nim ponad 5 lat za napady na banki. Teraz okazuje się, że Stefan W. od wielu lat miał problemy z agresją. Jego dawni znajomi opowiedzieli o jego szokującym zachowaniu.

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Znajomi o Stefanie W. 

Po tragedii w Gdańsku media dotarły do osób, które znały Stefana W. Byli znajomi zabójcy nie ukrywają, że mężczyzna od lat był bardzo agresywny i brutalny. 

Już jako nastolatek zdarzyło się, że bez powodu rozbił koledze na głowie szklaną butelkę. Nigdy nie ukrywał, że lubił bić ludzi i chętnie się tym chwalił, mówił o tym, jak fajnie jest spuścić komuś wp...dol - w rozmowie z portalem dziennikbaltycki.pl zdradził jeden z byłych znajomych Stefana W. 

Te informacje potwierdza kolejny mężczyzna, który w rozmowie z Polsat News zdradził, jak zapamiętał Stefana W. 

Wtedy, powiedzmy, może w jakiś sposób mnie to śmieszyło, ale 10 minut później ja miałem wbity nóż w prawą dłoń, którą opierałem się o blat, bo stwierdził, że chciał zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości, jak się komuś wbije nóż w rękę - zdradził znajomy zabójcy, z którym rozmawiali dziennikarze stacji. Były z nim straszne problemy w szkole. Został skierowany do ośrodka leczenia, ale z tego co pamiętam, nie leczył się chyba dłużej niż miesiąc, czy dwa - dodaje mężczyzna. 

Informator portalu dziennikbaltycki.pl twierdzi również, że Stefan W. chwalił się w sieci, że napadał na banki i za skradzione pieniądze planuje wakacje. Po tym, jak został zatrzymany przez policję miał mówić, że zabije wszystkich, którzy "wpakowali" go do więzienia.

(...) niejednokrotnie mówił: "pozabijałbym wszystkich, którzy mnie wpakowali do pierdla". On tego nie mówił "dla jaj", tylko na poważnie - zdradza informator portalu. 

Media informują, że Stefan W. ma siedmioro rodzeństwa, a jego mama, przedszkolanka, po śmierci męża samotnie zajmowała się wychowaniem dzieci. Stefan W. sprawiał sporo problemów - m.in. wynosił z domu wartościowe sprzęty, które zastawiał w lombardzie.

Stefan W. miał mieć problemy z narkotykami i sterydami. Mężczyzna nie pracował. 

 

Zobacz także: "Ciągle jesteśmy rodziną" Poruszający wpis Magdaleny Adamowicz na Facebooku

Stefan W. zabił prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz
East News

Mężczyzna nie przyznaje się do winy

Gdańsk, nożownik, Paweł Adamowicz nie żyje, szpital
EastNews

Newsy
Żona Pawła Adamowicza apeluje do Jerzego Owsiaka. Jaką ma do niego prośbę?
Żona Pawła Adamowicza apeluje do Jerzego Owsiaka. Jaką ma do niego prośbę?
Stefan W. planował zamach w Warszawie
East News
Newsy
Stefan W. świadczył swoje usługi przestępcom na zlecenie!? "Wiedział jak zabijać"...
Stefan W. świadczył swoje usługi przestępcom na zlecenie!? "Wiedział jak zabijać"...
East News
Newsy
Zabójca prezydenta Gdańska planował zamach w Warszawie. Media dotarły do przerażających informacji
Zabójca prezydenta Gdańska planował zamach w Warszawie. Media dotarły do przerażających informacji

  Tragiczne wydarzenia, do których doszło 13 stycznia w Gdańsku cała Polska zapamięta na bardzo długo. Niestety, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska został zaatakowany nożem. I choć lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przez wiele godzin walczyli o zdrowie i życie Pawła Adamowicza, to w poniedziałek dotarły do nas bardzo smutne wiadomości o śmierci prezydenta Gdańska. Zabójcą okazał się Stefan W., który zaledwie kilka tygodni wcześniej, po ponad 5 latach, opuścił więzienie. Media informowały ostatnio, że mężczyzna miał problemy ze zdrowiem psychicznym, a jego matka jeszcze przed jego wyjściem z więzienia ostrzegała policję, że jest zaniepokojona zachowaniem syna. Teraz na jaw wychodzą nowe, szokujące informacje!   Stefan W. planował zamach w stolicy   Dziennikarze "Wyborczej" dotarli do przerażających informacji dotyczących zabójcy prezydenta Gdańska. Matka Stefana W. w rozmowie z gazetą przyznała, że u jej syna już w wieku 12 lat stwierdzono zaburzenia emocji i zachowania. Kobieta zdradziła, że Stefan W. będąc w więzieniu rozpoczął leczenie psychiatryczne. Matka zabójcy prezydenta Gdańska przed jego wyjściem z więzienia ostrzegała policję, że jej syn niepokojąco się zachowuje. Jak ustaliła "Wyborcza" Stefan W. planował zamach w Warszawie! Według ustaleń gazety, po ataku na Pawła Adamowicza, podczas zeznań w prokuraturze mężczyzna miał przyznać, że chciał zaatakować w stolicy!  (...) chciał w Warszawie „zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić”. Miał twierdzić, że chodzi mu o atak w tłumie ludzi, użył słowa „zamach”. Ostatecznie się na to nie zdecydował- czytamy w "Wyborczej". Jak informuje "Wyborcza" Stefan W. po wyjściu z więzienia rzeczywiście pojechał do Warszawy! Co robił w stolicy? Według ustaleń dziennikarzy chodził po klubach i...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner