Zenon Martyniuk z grupy disco polo Akcent na scenie
East News

Jak stworzyć hit disco-polo? Poznaj sekret Zenka Martyniuka z zespołu Akcent!

Zenon Martyniuk z grupy disco polo Akcent na scenie
East News

Zenon Martyniuk (47) z zespołu Akcent jest nazywany często królem disco-polo. Od 25 lat tworzy piosenki, które śpiewa cała Polska! W wywiadzie dla magazynu "Party" muzyk zdradził, jak stworzyć przeboje na miarę "Przez twe oczy" czy "Pragnienie miłości"!

Jaki jest jego sekret?

Zajmuję się głównie układaniem linii melodycznej i jestem w tej kwestii strasznie upierdliwy. Nad jednym numerem potrafię pracować nawet rok, bo ciągle coś mi nie pasuje. Najlepiej komponuje mi się w domu, przy kominku. Tam napisałem kilka hitów, m.in. „Pragnienie miłości”, „Chłopak z gitarą”. Szukam inspiracji, słucham dużo muzyki. Wbrew pozorom najtrudniej jest napisać dobry hit disco polo. Żeby fani go pokochali, musi mieć fajny rytm, charakterystyczny tekst - mówi Zenek Martyniuk

Choć dziś w Polsce funkcjonuje aż 1080 zespołów disco polo, to grupa Akcent, której liderem jest Martyniuk, wciąż jest w czołówce najlepszych. Na brak pracy nie może narzekać - Zenek gra ponad 300 koncertów rocznie, a w jego kalendarz jest wypełniony aż do 2020 roku!!! Śpiewanie jest największą pasją wokalisty, ale... ma już plan B! Jaki? Zenek Martyniuk marzy, by otworzyć własną restaurację, która nazywałaby się tak samo, jak jedna z jego piosenek: "Rodzinny dom".  

 

Chcesz wiedzieć, jak Zenon Martyniuk osiągnął sukces i jak wyglądała jego droga do sławy? Przeczytasz w

nowym magazynie "Party".

 

Przeczytaj także: Zenon Martyniuk zaśpiewał ze znanym raperem!

 

Zenek Martyniuk jest królem disco-polo od 25 lat!

Zenon Martyniuk przed studiem Dzień Dobry TVN
Akpa

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej na temat Zenek Martyniuk
Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12