Wypadek
East News

Zderzenie autokaru i dwóch ciężarówek pod Częstochową! Jest wielu rannych! W akcji pomaga wojsko

Wypadek
East News

W Bogusławicach na drodze krajowej nr 1 doszło do dramatycznego wypadku, w którym zderzyły się dwie ciężarówki i autobus:

Skala dramatu jest poważna. Mamy informacje o ponad trzydziestu osobach poszkodowanych. (...) Wiemy, że wyniku wypadku ciężarówki stanęły w płomieniach - informuje podkomisarz Sabina Chyra - Giereś z Komendy Policji w Częstochowie. 

Droga krajowa w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana, a na miejsce zostały skierowane zastępy straży pożarnej i cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W bezprecedensowej akcji ratunkowej bierze też udział śmigłowiec wojskowy. 

W autokarze jechała wycieczka z cudzoziemcami i według wstępnych informacji autokar prawdopodobnie najechał na ciężarówkę, a ta stanęła w płomieniach. 

Jak podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, łącznie poszkodowane są 32 osoby, w tym 6 osób jest w stanie ciężkim. Według ministra obrażenia to urazy klatki piersiowej, głowy i złamania. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Ciężarówka, która spłonęła przewoziła niebezpieczne substancje, na chwilę obecną straż nie ma informacji na temat tych substancji, ponieważ dokumenty przewozowe uległy zniszczeniu podczas pożaru. 

 

Policja, taśma policyjna
East News

 

Więcej na temat wypadek policja
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05