Policja wciąż szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Zbiórka pieniędzy dla mamy Dawidka. Rodzina nie wiedziała o akcji: "To może być jakieś oszustwo"

Policja wciąż szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Tydzień po odnalezieniu ciała 5-letniego Dawida w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy dla mamy chłopca. Okazuje się jednak, że rodzina tragicznie zamordowanego dziecka nic nie wie na temat tej inicjatywy. Dlaczego nie poinformowano rodziny o zbiórce? Babcia chłopca w rozmowie z wp.pl potwierdziła, że nikt dotychczas nie kontaktował się z nimi w takiej sprawie!

Zbiórka pieniędzy dla mamy Dawida

Zbiórka pieniędzy ze wsparciem dla mamy Dawida została założona w serwisie zrzutka.pl przez Anastasiję Kukalevą. Do tej pory udało się zebrać ponad tysiąc złotych. W opisie akcji możemy przeczytać: 

Bardzo dużo ludzi pisało w sprawie pomocy i wsparcia finansowego mamy Dawidka, dla tego zdecydowaliśmy utworzyć tą zrzutkę. Uprzejmie prosimy o pomoc i z góry dziękujemy z całego serca 

Okazuje się jednak, że rodzina 5-letniego Dawida nie została poinformowana o rozpoczęciu takiej akcji. Babcia chłopca przyznała:

Nikt nas nie pytał, czy chcemy, żeby zbierano pieniądze. To może być jakieś oszustwo, bo nikt się z nami nie kontaktował - powiedziała babcia Dawida dla "Wirtualnej Polski".

Kobieta wyznała też, że obecnie rodzinie potrzebny jest spokój, aby móc przeżyć żałobę w gronie najbliższych:

Nie chcemy nagłaśniania sprawy. To dla nas bardzo ciężki czas. Prosimy o to, by nas zostawić w spokoju - dodała babcia chłopca podczas rozmowy z serwisem.

Co się stało z 5-letnim Dawidem?

5-letni Dawid Ż. zaginął 10 lipca. To wtedy wraz z ojcem ok. godziny 17.00 wyjechał od dziadków z Grodziska Mazowieckiego i miał trafić pod opiekę mamy. Niestety tak się nie stało. Jego ojciec rzucił się pod pociąg, a los dziecka pozostawał nieznany aż przez 10 dni. Tyle trwały poszukiwania chłopca. W sobotę, 20 lipca policja odnalazła ciało dziecka, a po przeprowadzonej sekcji zwłok okazało się, że Dawid został zamordowany. Prokuratura o zbrodnię podejrzewa ojca dziecka.

W zdarzeniu nie brały udziału inne osoby niż ojciec Dawida. (...) Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - powiedział  Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Po zakończeniu akcji poszukiwawczej matka Dawida wydała oświadczenie, w którym poprosiła o modlitwę w intencji jej syna: 

Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny - napisała  mama Dawida w liście wysłanym do "Uwaga TVN". 

Zobacz takżePięknie uczcili pamięć 5-letniego Dawidka! Wzruszający widok

 

Miejsce, gdzie znaleziono ciało 5-letniego Dawida.

Dawid Żukowski nie żyje, miejsce tragedii
East News

Pogrzeb chłopca odbył się 30 lipca i był uroczystością tylko dla najbliższych.

Pogrzeb Dawidka
East News

 

Więcej na temat policja
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09