Zbigniew Wodecki nie żyje
EastNews

Zbigniew Wodecki przygotowywał córki do swojego pogrzebu?! W jednym z wywiadów powiedział "Zwolniłem je..."

Zbigniew Wodecki nie żyje
EastNews

Zbigniew Wodecki przygotowywał swoje dzieci do tego, że kiedyś może odejść. Muzyk był obdarzony ogromnym dystansem do siebie oraz otaczającego świata. Artysta był obdarzony niebanalnym poczuciem humoru, również w odniesieniu do śmierci. W jednym z wywiadów ośmielił się nawet żartować z własnego pogrzebu.

Zwolniłem je z obecności na moim pogrzebie, żeby nie miały dyskomfortu - powiedział Zbigniew Wodecki w wywiadzie dla magazynu "Gala", którego jakiś czas temu udzielił wspólnie z córkami Joanną i Katarzyną.

 

Zobacz też: Przemówienie rodziny Wodeckiego na pogrzebie: "Życie naszego Zbigniewa nie było usłane płatkami róż"

 

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbył się w Krakowie

 

Zbigniew Wodecki został pochowany we wtorek na krakowskim Cmentarzu Rakowickim. Artysta spoczął w rodzinnym grobowcu. W uroczystościach pogrzebowych muzyka, oprócz rodziny i bliskich,  uczestniczyło wiele znanych osób m.in. Jolanta Kwaśniewska, Ola Kwaśniewska, Kinga Rusin, Alicja Majewska, Piotr Gąsowski oraz wiele innych. Zbigniewa Wodeckiego żegnali również wielbiciele jego twórczości, który uhonorowali wybitnego artystę ostatnimi oklaskami.

 

Rodzina pożegnała Zbigniewa Wodeckiego

 córki Katarzynę oraz Joannę, a także syna Pawła oraz pięcioro wnucząt.

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego, żona Krystyna oraz córki Katarzyna i Joanna, a także syn Pawłeł i pięcioro wnucząt, przygotowała specjalny list, który został odczytany podczas pogrzebu.

Życie naszego świętej pamięci Zbigniewa nie było usłane płatkami róż, ale jest za co opatrzność dziękować. Rodzina była ciągle jego fascynacją. Częste spacery z dziećmi i wykami ulicą Grodzką, wspólna czekolada, codzienne scalanie rodziny, setki telefonów z tras koncertowych, to wszystko pozostaje nie tylko w ułomnej pamięci, ale na zawsze w sercu.

 

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku w wyniku rozległego udaru mózgu, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów. Miał 67 lat.

 

Polecamy: Zbigniew Wodecki w ostatnim wywiadzie dla VIVY! o sławie i przemijaniu

 

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. Został pochowany w Krakowie 30 maja.

Zbigniew Wodecki - pogrzeb

Odejście wybitnego muzyka jest nieodżałowaną stratą dla polskiej kultury.

Zbigniew Wodecki nie żyje
Eastnews

 

Więcej na temat Zbigniew Wodecki
Przeładuj

Szokujący wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

zobacz 01:51