Newsy

Zawodowa miłość

Tomasz Lis zaczyna zupełnie nowe życie: rzucił pracę w telewizji, przestał ukrywać swój związek z Hanną Smoktunowicz. Pół Polski zastanawia się, jak dalej potoczy się jego kariera, drugie pół – czy najgorętsza para ostatnich miesięcy stanie na ślubnym kobiercu...
Kiedy niedawno paparazzi przyłapali Hannę Smoktunowicz wychodząca z Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie z plikiem dokumentów w rękach, w kolorowych magazynach i na forach internetowych zawrzało. „Będzie ślub Smoktunowicz i Lisa” – donosiły tabloidy na pierwszych stronach.

Sprawdziliśmy to u źródła. „Panna młoda” zareagowała śmiechem. – W tym samym budynku znajduje się wydział komunikacji. Byłam tam, ponieważ muszę jak najszybciej wymienić moje stare prawo jazdy – tłumaczy w rozmowie z „Party” Hanna Smoktunowicz. – Za dużo było już upomnień policjantów, a ja nie miałam do tej pory czasu, żeby wyrobić nowy dokument.

Od kilku tygodni Smoktunowicz ma rzeczywiście więcej czasu na załatwianie zaległych spraw. Bez wahania rzuciła pracę prezenterki w „Wydarzeniach”, gdy dowiedziała się, że Polsat chce zwolnić Tomasza Lisa. Historia ich miłości to gotowy scenariusz na kinowy hit. Nic dziwnego, że wszyscy czekają na kolejny odcinek z obowiązkowym happy endem – bajecznym ślubem i wielkim powrotem Tomasza Lisa na telewizyjną antenę. Bo chyba nikt nie wierzy, że jeden z najzdolniejszych dziennikarzy poprzestanie na programach w Internecie.

Pączek z grzywką
Mało brakowało, a Tomasz Lis wycinałby dzisiaj wyrostki robaczkowe lub przepisywał antybiotyki. Oblał jednak egzaminy na medycynę i w zamian wybrał dziennikarstwo. Na czwartym roku studiów zaczął pracę w telewizji – przygotowywał materiały i pisał depesze.W 1990 roku zgłosił się do eliminacji na prezentera wieczornych „Wiadomości”. Na jeden z ostatnich etapów konkursu wybrał się tuż po wizycie u dentysty. Pech chciał, że przestało działać znieczulenie i obolały Tomasz nie mógł domknąć ust. Efekt? Z trudem mówił. Mimo to komisja doceniła jego talent i zadebiutował na ekranie. Praca w telewizji tak bardzo go pochłonęła, że nie zdołał skończyć drugiego kierunku – prawa, choć do absolutorium brakowało mu tylko trzech egzaminów. Dziś mówi o sobie, że jest „niedokończonym prawnikiem”. Warsztatu dziennikarskiego uczył się m.in. na stypendium amerykańskiej agencji informacyjnej, pracował w „Wiadomościach” jako sprawozdawca parlamentarny.

W telewizji poznał Kingę Rusin, która zaczynała tam jako prezenterka w „Teleexpressie”. Ona uważała go za bufona, on ochrzcił ją w myślach „pączek z grzywką”. Ale po pierwszej randce w telewizyjnym bufecie świata poza sobą nie widzieli. Po raz pierwszy oficjalnie Kinga i Tomasz pojawili się razem na rozdaniu Wiktorów.
W 1994 roku Lisowi zaproponowano posadę korespondenta TVP w Waszyngtonie. Trzy dni przed wyjazdem do USA poślubił Kingę i zabrał ją ze sobą za ocean. Świadkami na ślubie byli Hanna i jej ówczesny mąż, Robert Smoktunowicz. Hanna była koleżanką Kingi ze studiów, z tego samego roku italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. To ona ściągnęła Rusin do TVP, gdzie pracowały w redakcji „Teleexpressu”.
Newsy
Kinga chce zapomnieć
Od miesiąca żyjemy ślubem Hanny Smoktunowicz i Tomasza Lisa. A po cichu zadajemy sobie pytanie, co o tym sądzi trzecia bohaterka tego melodramatu. Co myśli o szczęściu młodej pary dawna żona i przyjaciółka?

Historia tej trójki może stanowić kanwę scenariusza filmowego. Na pewno nie komedii romantycznej. Raczej melodramatu z wątkami sensacyjnymi. Jest miłość, nienawiść, ślub (nawet dwa). Kinga Rusin (36) i Hanna Smoktunowicz (37), kiedyś przyjaciółki, dzisiaj nie chcą się spotykać. Pomiędzy nimi Tomasz Lis, który wyznał miłość obydwu: 13 lat temu Kindze, miesiąc temu Hannie. Love story z wieloma zakrętami, która długo była jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic. Tomasz oraz Hanna skończyli z sekretami i całemu światu opowiedzieli o swoim szczęściu. Znajomi całej trójki też mówią o nich dużo i chętnie. Ale od razu zastrzegają: – Tylko bez nazwisk. Nie chcemy stawać między Kingą a Tomkiem. I tylko Rusin milczy. Nie chce rozmawiać o Tomaszu Lisie. Dlaczego? – Rozstaliśmy się z Tomaszem Lisem ponad dwa lata temu. Nie widzę powodu, żeby do tego wracać – mówi „Party” Kinga Rusin. A jej znajomi mówią, że w Kindze coś pękło, gdy przeczytała wypowiedź Lisa, że w ich małżeństwie była obcość i milczenie. Bo ona pamięta inne uczucia... Papużki nierozłączki Kinga i Hanna (jeszcze wtedy Kedaj) poznały się na Uniwersytecie Warszawskim. Wybrały ten sam kierunek – italianistykę. Kinga była zakochana we włoskim. – Hanna pomagała jej, bo sama świetnie znała ten język – mówi znajomy dziennikarek. Koleżeńska pomoc szybko przerodziła się w przyjaźń. Zaczęły uchodzić za papużki nierozłączki. – Miały podobne zdanie na wiele tematów. Świetnie się rozumiały. O rok starsza Hanna trochę opiekowała się młodszą koleżanką – dodaje znajomy obydwu. W grudniu 1989 roku Hanna wyszła za mąż za znanego adwokata Roberta Smoktunowicza. Kinga była częstym gościem w ich domu. – Zdarzało się, że pomieszkiwała u nich i nocowała. Byli bardzo...

Hanna Lis, Edward Miszczak
ONS
Newsy
Hanna Lis przejdzie do TVN? Jest komentarz Edwarda Miszczaka!
Hanna Lis przejdzie do TVN? Jest komentarz Edwarda Miszczaka!

Hanna Lis będzie pracować w TVN? Pozycja dziennikarki w Telewizji Polskiej jest zagrożona. W podobnej sytuacji jest jej mąż - Tomasz Lis. Pojawiają się plotki, że Hanna Lis poszukuje pracy w stacjach komercyjnych. Czyżby Hanna Lis miała stać się nową twarzą TVN-u? Sprawę skomentował Edward Miszczak! Hanna Lis dostanie pracę w TVN? Jak potoczą się dalsze losy najbardziej znanego małżeństwa dziennikarzy w Polsce? Wiadomo, że Tomasz Lis będzie pracował w Telewizji Polskiej jeszcze do końca stycznia 2016 roku. Nie wiadomo jednak, jakie są dalsze plany zawodowe jednego z najpopularniejszych dziennikarzy. W równie trudnej sytuacji jest jego żona Hanna, obecnie prowadząca w TVP2 m.in. "Panoramę". Po zapowiedzi powyborczych czystek w telewizji publicznej, pozycja Hanny Lis wydaje się być zagrożona. Pojawiły się plotki, że żona Tomasza Lisa udała się do stacji TVN, by poszukać nowej pracy. Okazuje się jednak, że te pogłoski są mocno przesadzone. Odniósł się do nich sam dyrektor programowy TVN Edward Miszczak: Pani Hanna Lis pracuje w TVP. Nie mam z tym nic wspólnego, nic nie wiem na ten temat. Nie wypowiadamy się w tej sprawie - zapewnił w rozmowie z "Super Expressem". Hanna i Tomasz Lisowie to nie jedyni dziennikarze, których sytuacja zawodowa jest niejasna po wyborach. Mówi się, że pracę w Telewizji Polskiej straci Piotr Kraśko, który przestanie być szefem i prowadzącym "Wiadomości". Jego miejsce tymczasowo ma zająć Krzysztof Ziemiec, a następnie dziennikarka jednej z komercyjnych stacji. Nazwisko jeszcze nie zostało podane do wiadomości opinii publicznej. Spokojna natomiast może być Beata Tadla, o której mówiło się, że jej dni w TVP są już policzone. Rzecznik prasowa stacji potwierdziła, że dziennikarka zachowa posadę. Hanna Lis i Kinga Rusin w jednej stacji? Gdyby sytuacja się zmieniła, a TVN zdecydował się jednak na...

Hanna Lis w białym golfie, Tomasz Lis w ciemnej marynarce
East News
Newsy
W jakim stanie jest Tomasz Lis? Głos zabrała żona dziennikarza!
Hanna Lis w jednym z wpisów na portalu społecznościowym zdradziła, jaki jest stan zdrowia jej męża! Co się dzieje z Tomaszem Lisem, który ostatnio trafił do szpitala?

Hanna Lis w jednym z wpisów na portalu społecznościowym zdradziła, jaki jest stan zdrowia jej męża! Co się dzieje z Tomaszem Lisem, który ostatnio trafił do szpitala? W minioną środę chyba wszystkie polskie media obiegła niepokojąca informacja dotycząca  dziennikarza. "Super Express" informował wówczas, że Tomasz Lis przebywa na oddziale intensywnej terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Od tamtej chwili wszyscy czekali na informacje, jak się czuje Tomasz Lis. Teraz krótkie oświadczenie w sprawie męża opublikowała Hanna Lis! Zobaczcie, co napisała! Jaki jest stan zdrowia Tomasza Lisa? Jeszcze wczoraj "Super Express" informował, że stan zdrowia Tomasza Lisa jest bardzo poważny. Teraz medialne doniesienia skomentowała Hanna Lis, z którą dziennikarz rozstał się blisko dwa lata temu. Hanna Lis w swoim wpisie na Twitterze zapewniła, że doniesienia o ciężkim stanie Tomasza Lisa są po prostu nieprawdziwe! Jak się czuje dziennikarz? Hej Kochani. Tomek ma się dobrze i dziękuje za Wasze wyrazy wsparcia i sympatii. Wszystko jest pod kontrolą, a informacje o rzekomym „stanie ciężkim” są całkowicie nieprawdziwe. Ściskamy- napisała Hanna Lis.  Tomaszowi Lisowi życzymy więc dużo zdrowia i trzymamy kciuki, żeby dziennikarz jak najszybciej mógł wyjść ze szpitala w Olsztynie. Przypominamy,  że Tomasz Lis trafił pod opiekę specjalistów  we wtorek wieczorem.  Potwierdzam, że Tomasz Lis jest w szpitalu i przechodzi badania na oddziale intensywnej terapii. Nie udzielamy dodatkowych informacji w tej sprawie -  w rozmowie z "SE" potwierdził jeden z lekarzy.  Zobacz także:  Tomasz Lis bardzo ceni chłopaka córki Igi! Zobacz, jak wspiera Taco Hemingwaya! Hanna Lis zdradziła, jaki...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner