ONS

Zarobki Andrzeja Dudy przed i po wyborach. Zyska czy straci?

ONS

Znamy już zwycięzcę wyborów prezydenckich 2015. Został nim Andrzej Duda, który pokonał swojego przeciwnika w drugiej turze wyborów, uzyskując poparcie 51,55% wyborców. Bycie prezydentem Polski to nie tylko prestiż i przywileje, ale także wynagrodzenie. Andrzejowi Dudzie będzie przysługiwać pensja. Składa się na nią kwota podstawowa 12 365,22 zł brutto oraz dodatek funkcyjny w wysokości 5 299,38 zł, a także dodatek za wysługę lat, czyli łącznie 20 137,64 zł brutto miesięcznie. Zobacz: Korwin Piotrowska o wynikach wyborów: Duda powinien wysłać butelkę drogiego szampana Wojewódzkiemu

Andrzej Duda, decydując się na start w wyborach prezydenckich musiał ujawnić swój majątek jako europoseł. Z jego oświadczenie z 2014 roku wynika, że stanowisko prezydenta PR przyniesie mu wielki prestiż, ale także finansowe straty. Andrzej Duda będzie musiał zrzec się mandatu europosła. Zarobki w parlamencie europejskim są wyższe niż wynagrodzenie prezydenta Polski. Europoseł zarabia miesięcznie około 8 000 euro, czyli dwa razy mniej niż należy się prezydentowi RP.

Zobacz na Polki.pl: Wellman chce zostać prezydentem

 

 

Więcej na temat Andrzej Duda
Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33