ONS
Newsy

Zarobki Andrzeja Dudy przed i po wyborach. Zyska czy straci?

Ile zarabia prezydent RP?

Znamy już zwycięzcę wyborów prezydenckich 2015. Został nim Andrzej Duda, który pokonał swojego przeciwnika w drugiej turze wyborów, uzyskując poparcie 51,55% wyborców. Bycie prezydentem Polski to nie tylko prestiż i przywileje, ale także wynagrodzenie. Andrzejowi Dudzie będzie przysługiwać pensja. Składa się na nią kwota podstawowa 12 365,22 zł brutto oraz dodatek funkcyjny w wysokości 5 299,38 zł, a także dodatek za wysługę lat, czyli łącznie 20 137,64 zł brutto miesięcznie. Zobacz: Korwin Piotrowska o wynikach wyborów: Duda powinien wysłać butelkę drogiego szampana Wojewódzkiemu

Andrzej Duda, decydując się na start w wyborach prezydenckich musiał ujawnić swój majątek jako europoseł. Z jego oświadczenie z 2014 roku wynika, że stanowisko prezydenta PR przyniesie mu wielki prestiż, ale także finansowe straty. Andrzej Duda będzie musiał zrzec się mandatu europosła. Zarobki w parlamencie europejskim są wyższe niż wynagrodzenie prezydenta Polski. Europoseł zarabia miesięcznie około 8 000 euro, czyli dwa razy mniej niż należy się prezydentowi RP.

Zobacz na Polki.pl: Wellman chce zostać prezydentem

 

 

Newsy
Wiemy, gdzie zamieszka prezedent Andrzej Duda i jego rodzina!
Zmiany w życiu nowego prezydenta

Andrzej Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich i już 6 sierpnia zostanie zaprzysiężony na urząd głowy państwa. Do tego czasu Andrzej Duda będzie musiał zdecydować, gdzie zamieszka jako nowy prezydent. Bronisław Komorowski przez całą swoją prezydenturę mieszkał z żoną Anną w Belwederze. Jego decyzja wywołała sporo emocji, bo część społeczeństwa uważała, że miejsce urzędującego prezydenta jest w Pałacu na Krakowskim Przedmieściu. Czy Andrzej Duda również zdecyduje się na Belweder? Decyzję o tym, gdzie zamieszka po wygranych wyborach, Duda podjął już wcześniej. “Początkowo będzie to pałacyk na Foksal. A po 6 sierpnia Pałac Prezydencki”, mówił Duda przed II turą wyborów. Razem z Dudą do Pałacu Prezydenckiego wprowadzi się jego żona, Agata. “Żona pracuje w Krakowie. No tak to jest oczywiste, że trzeba by podjąć obowiązki pierwszej damy ze wszystkimi tego konsekwencjami, więc to by się rzecz jasna wiązało z przeprowadzką do Warszawy”, mówił kilka miesięcy temu Andrzej Duda. Agata Duda jako Pierwsza Dama będzie musiała zrezygnować z pracy. Myślicie, że będzie bardziej aktywną Pierwszą Damą niż Anna Komorowska?

Prezydent Andrzej Duda i Zuzia z Przeciszowa
twitter.com/AndrzejDuda
Newsy
Na jej chrzciny przyjechał prezydent, była premier, a błogosławił ją kardynał! Czemu mała Zuzia jest tak wyjątkowa?
Ten uśmiech po prostu przesłodki!

  Zuzanna Maria Nelec z Przeciszowa w Małopolsce to wyjątkowa dziewczynka. Chrztu udzielił jej osobiście sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II - kardynał Stanisław Dziwisz. A gośćmi tej uroczystości byli m.in. prezydent Andrzej Duda i była premier Beata Szydło! Co tak wyjątkowego jest w małej Zuzi, że jej narodziny wywołały aż takie poruszenie?     Prezydent Duda na chrzcinach! Zuzia jest szesnastym dzieckiem Grażyny i Sławomira Nelców z Przeciszowa. A z prezydentem Dudą znają się już od jakiegoś czasu. Podczas Dożynek Prezydenckich w 2016 roku Andrzej Duda zaprosił wielodzietną rodzinę do swojego pałacu. Odwiedzili go wspólnie w ubiegłym roku - z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Teraz, gdy państwu Nelcom narodziła się 16. pociecha prezydent nie mógł sobie odmówić wzięcia udziału w takiej uroczystości. Dziecko ochrzcił osobiście kardynał Stanisław Dziwisz. Jak mówił w czasie mszy obecność prezydenta jest "gestem, który można odczytać jako znak troski o rodzinę".  Chwalił też bardzo program Rodzina 500 plus, który w założeniu miał służyć pomocy rodzinom i zwiększeniu dzietności. Po narodzinach Zuzi, zgodnie z przepisami, państwu Nelcom należy się 7.5 tysiąca z programu 500 plus miesięcznie. Trzeba jednak pamiętać, że wychowują aż szesnaścioro dzieci. Kardynał nazwał program Rodzina 500 plus "prawdziwym błogosławieństwem" i ,,najlepszą inwestycją" - bo jest to inwestycja w człowieka. Zgadzacie się? Program Rodzina 500 plus naprawdę wspiera rodziny?   Zobacz też:  "Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna" Pracownik kancelarii prezydenta o Agacie Dudzie   Zobaczcie wpis prezydenta: Zuzia Nelec. 16 dziecko we wspaniałej rodzinie Państwa Nelców z Przeciszowa w Małopolsce. 😁👏 pic.twitter.com/9RhXpEh0Yx — Andrzej Duda (@AndrzejDuda) 17 marca 2018   Andrzej...

Agata Duda
East News
Newsy
W końcu! Agata Duda dostanie pensję za bycie Pierwszą Damą! Ile?
Ta kwota zwala z nóg!

Agata Duda będzie prawdopodobnie juz wkrótce dostawać pensję! Projekt ustawy autorstwa PiS ma wpłynąć do Sejmu 19 lipca - informuje "Fakt". Do tej pory, żony prezydentów Polski nie dostawały ani grosza za pełnienie swoich funkcji. Co więcej, nie mogły nawet liczyć na odprowadzenie składek do ZUS. Jako pierwsza poruszała tę sprawę w swoich wypowiedziach Jolanta Kwaśniewska. Obecnie wiadomo już, że sprawa być może zostanie załatwiona już w najbliższym czasie.   Pensja Pierwszej Damy - ile będzie wynosić? Na jakie wynagrodzenie będzie mogła liczyć Agata Duda, po uchwaleniu ustawy? Niemałe! Według informacji tabloidu, będzie to maksymalnie 13 540 zł miesięcznie. Na tę kwotę ma się składać pensja w wysokości 12 275 zł oraz dodatek stażowy - 1 265 zł.   Polecamy: Ile wynosi składka emerytalna i kiedy jest opłacana?   Agata Duda nie była zadowolona, że w związku z objęciem przez jej męża urzędu prezydenta, będzie musiała zrezygnować ze swojej posady nauczycielki języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Te zarobki być może wynagrodzą Pierwszej Damie te niedogodności. To jednak nie wszystko! Według projektu ustawy, małżonki lub małżonkowie prezydentów mają mieć zapewnione dożywotnie wynagrodzenie, na które mogą liczyć również poprzedniczki Agaty Dudy, czyli Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa. Mogą one liczyć na 10 000 tysięcy złotych miesięcznie - 9 207 zł wynagrodzenia oraz 949 zł dodatku stażowego.   Zobacz też: Prezydent po angielsku, Pierwsza Dama po niemiecku. Para prezydencka zaprasza na Światowe Dni Młodzieży WIDEO.   Agata Duda będzie dostawać pensję. Na wypłatę mogą liczyć również poprzednie Pierwsze Damy, w tym Jolanata Kwaśniewska.

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner