Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach

Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach

W piątek 23. października ma się odbyć konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, na której dowiemy się o nowych obostrzeniach, które zostaną wprowadzone w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa. Według nieoficjalnych informacji, premier ma ogłosić całkowity zamknięcie stacjonarnej gastronomii, a do tego pojawił się pomysł wprowadzenia nowej strefy - czarnej. Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Zdaniem ekspertów, ponad 1,6 mln Polaków miało już koronawirusa! Do końca grudnia nawet 30 tys. zachorowań dziennie

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref"? Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach

Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy gwałtowny wzrost zachorowań, a dobowa liczba potwierdzonych przypadków ostatnio przekroczyła 12 tys. Rząd podejmując się walki w groźnym wirusem, wprowadza obostrzenia, a w piątek 23. października, dowiemy się o kolejnych. 

Jak jednak już udało się nieoficjalnie ustalić portalowi wp.pl, jednym z obostrzeń ma być całkowite zamknięcie stacjonarnej gastronomii - dania będą mogły być serwowane tylko na wynos.

Od poniedziałku zamknięta będzie ich działalność stacjonarna. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos - informuje nieoficjalnie Mariusz Gierszewski z wp.pl.

To jednak nie wszystko. Według medialnych doniesień, już nawet tzw. "czerwone strefy" nie wystarczają do walki z pandemią. Jak podaje radio ZET, eksperci już od dawna alarmują, aby wprowadzić lokalne lockdowny, czyli "czarne strefy", a rząd zaczyna się nad nimi zastanawiać. Dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, który przygotowuje model rozwoju sytuacji oraz wpływ obostrzeń na poprawę sytuacji zasugerował, że w takich strefach należałoby wprowadzić lokalny lockdown, zamknąć szkoły oraz ustanowić ograniczenie w prawie do przemieszczania się. 

Trzeba dobrze przemyśleć te czarne strefy. One nie muszą obejmować wszystkich szkół (…) być może tylko starsze roczniki. Nawet jeśli nie zostaną wprowadzone nowe restrykcje administracyjne, to społeczeństwo i tak mocno zareaguje, będzie się pilnowało. Trend wzrostu epidemii zostanie przyblokowany - powiedział dr Franciszek Rakowski w programie "Money. To się liczy".

Czy w takim razie już dziś dowiemy się o powiatach, które zostaną objęte czarną strefą? Jak nieoficjalnie ustalił portal wp.pl, na najbliższej konferencji może zostać również ogłoszony zakaz opuszczania domów dla seniorów. Z kolei młodzież do 16 roku życia będzie mogła przebywać poza domem tylko z osobą dorosłą.

Już dziś, 23. października dowiemy się o nowych obostrzeniach, które zostaną przekazane na konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. 

Mateusz Morawiecki zdejmuje maseczkę ochronną
East News

Według nieoficjalnych informacji, stacjonarna gastronomia może zostać zamknięta, a dania będzie można zamawiać tylko na wynos. 

koronawirus
East News

Czy w Polsce zostaną wprowadzone czarne strefy? Jeden ze specjalistów zasugerował, że w takich strefach należałoby wprowadzić lokalny lockdown, zamknąć szkoły oraz ustanowić ograniczenie w prawie do przemieszczania się. 
 

Warszawa - pustki na ulicach przez koronawirusa
East News

 

Koronawirus w Warszawie, dezynfekcja na Placu Zamkowym
East News
Newsy
Warszawa w czerwonej strefie? "Granica została przekroczona"! Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone? 
Warszawa w czerwonej strefie? "Granica została przekroczona"! Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone? 

Warszawa już wkrótce trafi do strefy czerwonej? Najnowsze dane dotyczące wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem w stolicy wskazują, że na najbliższej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia ogłosi, że stolica dołączy do miast objętych czerwoną strefą! Co to oznacza dla mieszkańców Warszawy? Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone?  Strefa czerwona w Warszawie? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z portalem Onet.pl przyznał, że w najbliższy czwartek (15 października) zostaną zaktualizowane strefy w Polsce. Czy wtedy też dowiemy się, że w Warszawie zostanie wprowadzona strefa czerwona? Według doniesień portalu wszystko na to wskazuje! W ostatnich dwóch tygodniach w stolicy wykryto 2 832 przypadki zakażeń koronawirusa, a to oznacza, że granica miedzy strefą żółtą a czerwoną została już przekroczona - według obliczeń Onetu granica między strefami wynosi 2 149! Nie ma więc wątpliwości, że wspomniana granica między strefą żółtą a czerwoną została przekroczona i to z dużą nawiązką. To m.in. wynik tego, że tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano w stolicy 350 nowych zachorowań na COVID-19 - czytamy na onet.pl. Czy władze przygotowują się do wprowadzenia czerwonej strefy w Warszawie? Na razie nie mamy informacji ze strony organów państwowych, by Warszawa miała stać się strefą czerwoną. Liczymy, że jeżeli taka decyzja zapadnie, dowiemy się o tym wcześniej, a nie w czwartek z konferencji prasowej w telewizji i że rząd skonsultuje to z nami - w rozmowie z portalem skomentowała rzecznicza stołecznego Ratusza, Karolina Gałecka.  Czy już w czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia ogłosi, że Warszawa zostaje objęta strefą czerwoną? Jeżeli tak to mieszkańców stolicy czekają kolejne obostrzenia. W strefach czerwonych od 10 października obowiązuje m.in....

Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: będzie zakaz przemieszczania się dla seniorów i młodzieży poniżej 16. roku życia?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń 
Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń 

Rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które mają zatrzymać rosnącą falę zakażeń koronawirusem . Jak nieoficjalnie informuje serwis wp.pl mają dotyczyć one najstarszej i najmłodszej grypy społecznej. By skuteczniej walczyć z epidemią koronawirusa, rząd wprowadzi zakaz opuszczania domów przez seniorów – informuje wp.pl Co więcej ma wrócić również zakaz zgromadzeń i tym razem będą zabronione spotkania powyżej 5 osób. Jakich jeszcze obostrzeń możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Zobacz także:  Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach Nowe obostrzenia dotyczące seniorów i dzieci w związku z drugą falą koronawirusa Druga fala koronawirusa i ogromny wzrost zakażeń sprawia, że rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Już dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić nowe zasady. Według nieoficjalnych informacji najpoważniejsze obostrzenia będą dotyczyły seniorów, których ma dotyczyć zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem zakupów czy wizyt u lekarza. Nowe obostrzenia mają dotyczyć również dzieci i młodzieży do 16. roku życia. W godzinach 9-15 miałby ich dotyczyć zakaz wychodzenia z domu, wyjątkiem będzie sytuacja jeśli będą z osobą dorosłą. Wrócić ma też zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Nowe obostrzenia mają zostać wprowadzone czasowo, a jeśli sytuacja z ilością zakażeń się unormuje będą zniesione.  Nowe obostrzenia to dobra decyzja? Zobacz także:  Już dziś poznamy nowe obostrzenia! Które szkoły przejdą na nauczanie zdalne?   Według nieoficjalnych ustaleń znów ma obowiązywać zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.   

PILNE
Newsy
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 

Mateusz Morawiecki i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili kolejne obostrzenia. W związku z ogromnym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem władze  podjęły kolejne kroki, ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Ostatnio w całym kraju wprowadzono żółtą strefę (czerwone strefy dalej obowiązują) w której m.in. wszyscy mają nakaz noszenia maseczek. Teraz premier i minister zdrowia zapowiedzieli kolejne obostrzenia! Kolejne obostrzenia w Polsce Dziś, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 8099 osób- niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z rekordową liczbą zakażonych rządzący poinformowali o nowych obostrzeniach, jakie zostaną wkrótce wprowadzone. Czy nas czeka w najbliższym czasie? Premier i minister zdrowia rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Co powiedzieli podczas konferencji prasowej? Premier apelował do Polaków, żeby ograniczyli wychodzenie ze swoich domów i- jeżeli mogą- żeby pracowali zdalnie.   - W strefie żółtej działaność gastronomiczna będzie funkcjonować w godzinach 6- 21.00, później tylko na wynos. - wesela, imprezy okolicznościowe do 20 osób- bez zabawy tanecznej (od 19 października) - zgromadzenie publiczne do 25 osób. - transport publiczny 50% miejsc siedzących. - w strefie żółtej w szkołach wyższych i ponadpodstawowych nauczanie hybrydowe - zamknięte baseny i siłownie. W strefie czerwonej (od 17 października): - Zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznoścowych (od 19.10) - ograniczenie w placówkach handlowych do 5 osób na jedną kasę - działalność gastronomii w godzinach 6-21:00- potem tylko na wynos, zajęty może być co drugi stolik. - zgromadzenia publiczne...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner