ONS

Jeszcze niedawno wydawało się, że Anna Mucha nieprędko zostanie mamą. Teraz, kiedy okazało się, że jest w ciąży, Ania musi na siebie podwójnie uważać. Aktorka ma poważną wadę wzroku (-9 dioptrii). Przy takim schorzeniu ciąża może pogorszyć ten stan. Jak donosi magazyn "Takie jest Życie" zajście w ciąże przy tak dużej wadzie wzroku może wywołać komplikacje.

- Zajście w ciążę przy tak dużej wadzie wzroku wywołuje różne reakcje. Niektórzy twierdzą, że powinno się zrezygnować ze starań o dziecko, inni, że nie powinna to być przeszkoda. Dlatego Ania chciała się poradzić specjalisty, dowiedzieć się, czy są jakieś przeciwwskazania i jak ma o siebie zadbać - mówi informator pisma "Takie jest życie".

Z tego powodu Ania musi bardziej dbać o siebie i być pod specjalnym nadzorem.

- Taką ciążę od razu uważa się za ciążę wysokiego ryzyka - mówi gazecie  dr Marta Pankiewicz.- Wskazane jest, aby regularnie się ważyć. Nadmierny przyrost wagi (więcej niż 2,5 kg tygodniowo) i obrzęki to sztandarowe przykłady zatrucia ciążowego, które może być zagrożeniem dla tego typu ciąży.

Według znajomych Ani, aktorka bardzo o siebie dba. Stara się nosić obuwie na płaskim obcasie, jeść zdrowe, rzeczy i się oszczędzać.

Miejmy nadzieję, że Anna donosi ciążę bez większych problemów. Trzymamy kciuki!

 

Zobacz także: jak wygląda prawidłowy śluz w ciąży

pijavka

Więcej na temat Anna Mucha