Kim jest Piotr Kijanka? Kraków szuka zaginionego mężczyzny

Trwają poszukiwania Piotra Kijanki, 34-letniego mężczyzny z Krakowa, który zaginął w sobotę w Trzech Króli po wyjściu z restauracji, gdzie odbywały się urodziny jego ciężarnej żony. Kijanka nie wrócił do domu do tej pory. Policja podaje nowe szczegóły w śledztwie! 

 

Zobacz: Kraków szuka 34-letniego Piotra, który zaginął po urodzinach ciężarnej żony! "Powoli tracę już nadzieję"

 

Co ustalono do tej pory? W sprawie pojawili się świadkowie, którzy przekazali policji, że widzieli Piotra w okolicy mostu Kotlarskiego. To tam wznowiono akcję poszukiwawczą. Warto zaznaczyć, że mężczyzna nie wybrał najkrótszej drogi z restauracji do domu - w ten sposób nie zbliżyłby się do Wisły. Nie wiadomo więc dlaczego wybrał drogę przy rzece. Kilkakrotnie został tam zarejestrowany przez monitoring. Do tego miejsca doprowadziły również psy tropiące z Niemiec. Za pomocą łodzi i sonaru policja oraz straż przeczesywała dno Wisły. Do tej pory ciała nie znaleziono. Poszukiwania będą więc trwały dalej:

 

Badamy wszelkie możliwe hipotezy. Nie mamy informacji, by zaginiony miał z kimś zatarg, by ktoś chciał zrealizować wobec niego jakieś zamiary przestępcze – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji

 

Głos w sprawie zabrała również żona pana Piotra, Agnieszka: 

 

- W mojej ocenie to jakiś bardzo nieszczęśliwy wypadek. Może ktoś go gdzieś napadł, może ktoś go gdzieś wrzucił albo sam był tak poturbowany, że gdzieś wpadł, do jakieś studzienki, gdziekolwiek. Ja na to liczę, że jest gdzieś jeszcze i że gdzieś ta iskierka życia się tli. Czeka na nas, aż go w końcu znajdziemy - mówiła pani Agnieszka. 

 

Oto dane i rysopis Piotra Kijanki: 

Zaginął 34-letni PIOTR KIJANKA

zam. Kraków, Dąbie

Zaginiony 6 stycznia br. około godz. 23:30 wyszedł z jednej z restauracji na Placu Nowym w Krakowie i do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionego: 
Wzrost: ok. 170 cm
Waga: ok. 78 kg
Budowa ciała: szczupła
Oczy: ciemne
Włosy: proste, krótkie, brunet
Znaki szczególne: broda, blizna na prawym łokciu

W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w: koszulkę koloru różowego, brązowe spodnie, ciemnozieloną kurtkę (długą do pasa), jasnobrązowe buty sportowe marki „Timberland”.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z II Komisariatem Policji w Krakowie:
Tel. 12 61-57-222, 12 61-52-573 lub 997.

Za okazaną pomoc dziękujemy - czytamy na Facebooku małopolskiej policji. 
 

Zobacz: Nadal trwają poszukiwania zaginionego Piotra Kijanki. Do akcji przyłączyły się nawet wróżki. Są postępy?

 

Zaginął Piotr Kijanka.

Więcej na temat Kraków Piotr Kijanka