Piotr Kijanka - nowe nagrania z monitoringu

 

Policja udostępniła nowe nagrania z monitoringu w sprawie zaginionego Piotra Kijanki. Mają one pomóc w znalezieniu 34-letniego mężczyzny i odświeżyć pamięć potencjalnym świadkom. Być może widzieli Kijankę na trasie, którą pokonywał z krakowskiej restauracji, gdzie odbywały się urodziny żony, w kierunku Bulwarów Wiślanych, gdzie ślad po nim się urywa (dokładnie przy Moście Kotlarskim). 

 

Te materiały mogą niektórym odświeżyć pamięć. One pokazują jak wygląda w kapturze na głowie i bez niego. Kolejny raz jak był ubrany. Możemy też pokazać jaką trasą podążał – skomentował Sebastian Gleń z biura prasowego małopolskiej policji.

 

Nagrania można zobaczyć m.in. tutaj. 

 

Jak bardzo pomogą one w rozwiązaniu sprawy? Tego nie wiadomo, ponieważ policja rozważa wiele możliwości w sprawie zaginionego Kijanki. Co chwila pojawiają się nowe hipotezy. Najbardziej prawdopodobna jest ta, że ciało mężczyzny znajduje się w rzece, choć policja i śledczy nie znaleźli żadnych śladów:

 

Jest to duża rzeka, która ma mocny nurt. Z nurtem przemieszczają się przedmioty, które mogły zakryć ciało. Muł też mógł zakryć ciało. Są inne hipotezy. Na przykład to, że chciał zerwać kontakt z rodziną. Ewentualnie w trakcie przemieszczania się najkrótszą drogą, czyli bulwarem Kurlandzkim w kierunku Dąbia, zrezygnował z pójścia do domu i zamierzał udać się do miasta - mówił policjant ze specjalnej grupy przeznaczonej do poszukiwań w Radiu Kraków

 

Wcześniej informowano, że jedną z wersji może być to, że Kijanka zginął przez przypadek - a śledztwo mogłoby być prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Tej wersji jednak nie potwierdza prokuratura, powołując się na dobro postępowania.

 

Rysopis Piotra Kijanki: 

Zaginął 34-letni PIOTR KIJANKA

zam. Kraków, Dąbie

Zaginiony 6 stycznia br. około godz. 23:30 wyszedł z jednej z restauracji na Placu Nowym w Krakowie i do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionego: 
Wzrost: ok. 170 cm
Waga: ok. 78 kg
Budowa ciała: szczupła
Oczy: ciemne
Włosy: proste, krótkie, brunet
Znaki szczególne: broda, blizna na prawym łokciu

W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w: koszulkę koloru różowego, brązowe spodnie, ciemnozieloną kurtkę (długą do pasa), jasnobrązowe buty sportowe marki „Timberland”.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z II Komisariatem Policji w Krakowie:
Tel. 12 61-57-222, 12 61-52-573 lub 997.

Za okazaną pomoc dziękujemy - czytamy na Facebooku małopolskiej policji. 

 

Zobacz: Nowy trop w poszukiwaniach zaginionego Piotra Kijanki. Rzecznik policji: "Jest to dziwna sprawa"

 

Screeny z nagrań z monitoringu! 

Nagrania z monitoringu zaginionego Piotra Kijanki

 

Nagrania z monitoringu zaginionego Piotra Kijanki

Nagrania z monitoringu zaginionego Piotra Kijanki

 

Zaginął Piotr Kijanka.

Więcej na temat Piotr Kijanka