Paweł Adamowicz
East News

Zabójca Pawła Adamowicza dostał status pokrzywdzonego. Trwa śledztwo ws. upublicznienia jego wizerunku

Paweł Adamowicz
East News

W niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do wstrząsających wydarzeń. To właśnie wtedy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie przez 27-letniego Stefana W. Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia, a w mediach pojawiły się zarówno szokujące nagrania z ataku na prezydenta, jak i wizerunek nożownika. Teraz trwa śledztwo w tej sprawie.

Zabójca Pawła Adamowicz ze statusem pokrzywdzonego

Jak informuje "Dziennik Bałtycki", prokuratura w Gdyni prowadzi obecnie postępowanie w sprawie zarówno upublicznienia zdjęcia Stefana W., jak i rozpowszechnienia nagrań z ataku na prezydenta. Obecnie śledczy chcą ustalić, kto opublikował zdjęcie zabójcy. Autorowi może grozić do 2 lata więzienia, ponieważ złamał ustawę o ochronie danych osobowych, a także naruszył tajemnicę śledztwa.

Z kolei drugi wątek, rozpowszechnienie nagrań z ataku na prezydenta, dotyczy dwóch policjantów z Gdyni. Według "Dziennika Bałtyckiego", jeden z policjantów nagrał telefonem materiał wideo z ataku na Pawła Adamowicza, który był odtwarzany na monitorze służbowym i przekazał go koledze z wydziału. Ten z kolei udostępnił go innym policjantom na aplikacji WhatsApp. Obaj policjanci są teraz zawieszeni w czynnościach służbowych i nie przyznają się do winy.

Zobacz także: "Urodziłam syna, który zabił człowieka. Proszę o wybaczenie" Poruszający wywiad z matką Stefana W.

 

Paweł Adamowicz zostawił żonę i dwie córki

Paweł Adamowicz żona Magda
East News

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku

Paweł Adamowicz flaga Gdańsk
ONS.pl

 

Więcej na temat Paweł Adamowicz
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09