Kobieta w jesiennym parku
Adobe Stock
Newsy

Jesienny selfcare - jak zadbać o swoje samopoczucie i wygląd?

Krótkie dni i jesienne słoty zwykle nie nastrajają optymistycznie i nie zachęcają do aktywności. A teraz dodatkowo pandemia ograniczyła nasze kontakty towarzyskie i zawodowe. Nie ma gdzie wyjść, nie ma z kim się spotkać? Spójrz na ten czas inaczej: to właśnie najlepszy moment, by skupić uwagę na sobie.

Korzystając z nadmiaru czasu w domu, możesz urządzić małe spa i z czułością traktować swoje ciało. Możesz uregulować też rytm dnia, wysypiać się i jeść o stałych porach. Ale watro też wykorzystać ten czas na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, o których myślałaś, ale nie znajdowałaś na nie przestrzeni, bo nie mogłaś sobie pozwolić na przykład na kilkudniowy okres rekonwalescencji w domu. Teraz właśnie jest najlepsza okazja, żeby się im poddać. Zadbaj o siebie i już dziś przygotuj się na wielkie wyjście, które przecież nastąpi. Oby jak najprędzej. Nie skupiaj uwagi na tym, czego dziś nie możesz zrobić, ale pomyśl o tym, co zrobisz, gdy już będziesz mogła. I postaraj się, by wtedy pokazać się światu w swojej najlepszej wersji. 

Odmładzanie i ujędrnianie skóry za pomocą zabiegu Fotona 4D

Terapia laserowa jest jedną z najczęściej wybieranych metod odmładzania skóry, a endolifting Fotona 4D, jest wyjątkowy, bo łączy w sobie aż cztery synergiczne techniki. Warto podkreślić, że urządzenia z rodziny Fotona to najpotężniejsza kombinacja laserów Nd:YAG i Er:YAG!
Zabieg Fotona 4D jest nieinwazyjny i bezbolesny, specjaliści medycyny estetycznej polecają go jako świetną alternatywę dla wypełniaczy. Laser umożliwia pełną odbudowę kolagenu, a już po pierwszym zabiegu zauważamy spektakularne efekty, takie jak:

 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
 • ujędrnienie skóry,
 • redukcja zmarszczek,
 • zmniejszenie widoczności porów skórnych,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • wyrównanie struktury skóry.

Naturalnymi efektami ubocznymi, występującymi zaraz po wykonaniu zabiegu mogą być jedynie zaczerwienienie, pieczenie i złuszczanie naskórka. W zależności od stopnia wrażliwości skóry oraz zastosowanych parametrów, ustępują one w czasie nie dłuższym niż po upływie 7- 10 dni.
Zaleca się pacjentom powtórzenie całej procedury po upływie 1-2 lat od pierwszego zabiegu po to, aby wzmocnić uzyskany efekt. 

Fotona Dynamis SP
mat. prasowe

Urządzenia z rodziny Fotona to najpotężniejsza kombinacja laserów Nd:YAG i Er:YAG.

Melasma 4D, czyli nowy laserowy zabieg Fotona StarWalker na przebarwienia

Z przebarwieniami skóry zmaga się niemal co trzecia kobieta po 35. roku życia. Z wiekiem ten problem narasta i po pięćdziesiątce skarży się na nie już 90% z nas. Plamy barwnikowe pojawiają się głównie na dłoniach, twarzy i dekolcie. Może być kilka przyczyn powstawania przebarwień, od skłonności genetycznych, poprzez gospodarkę hormonalną, aż do działania czynników zewnętrznych. 
Melasma 4D, to czteroetapowy zabieg, w którym stosuje kilka rodzajów energii laserowej. Do walki z przebarwieniami przystępuje laser Fotona StarWalker. Jak działa?

 • Emituje on ultra-krótkie impulsy, których sekwencja kumuluje wysoką moc wewnątrz nadaktywnych komórek barwnikowych i rozbija pojedyncze skupiska pigmentu. 
 • Wypustki wypełnione melanosomami zostają odcięte od komórki barwnikowej. Energia lasera rozkłada też barwnik na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy.

Pełna terapia składa się z 4-8 zabiegów, wykonywanych co dwa tygodnie. Pacjenci o ciemnej karnacji, widzą zadowalające wyniki już po 3 zabiegach. Jaśniejsze fototypy mają widoczne efekty po 4-5 powtórzeniach. Dla utrzymania jednolitego kolorytu skóry bez przebarwień, zaleca się wykonywanie jednego zabiegu przypominającego raz w roku.

Zabieg Fotona StarWalker
mat. prasowe

Laser Fotona StarWalker, ultrawydajny system laserowy PICO-NANO-KTP.

Fotona Hair Restaration w terapii łysienia  

Jeśli twoje włosy nadmiernie wypadają i są widocznie przerzedzone i nie pomagają im suplementy, kosmetyki i leki, skorzystaj z terapii laserem erbowo-yagowym w trybie SMOOTH. Zabieg Fotona Hair Restaration jest bezbolesny i przywraca nawet 75% gęstości włosów!
Laser Er: YAG okazał się skuteczny w bezoperacyjnej stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania potwierdzają, że długość fali 2940 nm budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu. Jak to robi?

 • Zabieg laserowy polega na równomiernym podgrzewaniu głębszych warstw skóry do 65 stopni Celsjusza. Nie narusza przy tym ciągłości naskórka. 
 • Pod wpływem szoku termicznego zwiększa się dopływ krwi do „uśpionych” mieszków włosowych. Gwałtowna reakcja poprawia dotlenienie i odżywienie brodawek włosowych, a mieszki włosowe zyskują energię do wytwarzania pełnowartościowych włosów. 
 • Super-długie impulsy w trybie SMOOTH pobudzają uwolnienie czynników wzrostu (TGFB3 i EGF). To także ma ogromne znaczenie dla wytworzenia włosów dobrej jakości.
 • Laserowy zabieg Er: YAG przyspiesza też regenerację naskórka, co pobudza osłabione przez androgeny mieszki włosowe.

Zaleca się zastosowanie czterech zabiegów co 2-3 tygodnie. U niektórych osób zaleca się wykonanie 1-2 dodatkowych powtórzeń co kolejne 2-4 tygodnie. Następnie wskazane są jednorazowe zabiegi przypominające co 6-12 miesięcy.

LinScan – najefektywniejszy bezbolesny laser do epilacji!

Jest wiele metod usuwania niechcianego owłosienia, jednak większość z nich jest bolesna lub nie przynosi trwałych efektów. Zabieg laserem diodowym LinScan jest, komfortowy, bezbolesny i skuteczny. A to dzięki nowemu podejściu do laserowego usuwania włosów. 

 • Podczas zabiegu wiązka światła jest w ciągłym ruchu, co gwarantuje skuteczność i bezbolesność. 
 • W laserze LinScan zastosowano innowacyjną metodę pracy, niedostępną w innych laserach. W przypadku metody MCT przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest precyzyjna i szybka (np. epilacja nóg trwa tylko 15-30 min.), a rezultaty są w pełni powtarzalne. 
 • Wysoką skuteczność gwarantuje technologia linearnego skanowania i automatyczny dobór parametrów zabiegu do typu skóry i rodzaju włosów.

Żeby osiągnąć trwałe efekty, zaleca się wykonanie serii zabiegowej składającej się od 5 do 7 zabiegów. Można je wykonywać w odstępach od 4 do 6 tygodni. Jesień więc, to dobry czas żeby zacząć i być gotową na przyszłe lato. 

BTL LinScan
mat. prasowe

LinScan, najefektowniejszy laser do epilacji.

Już dziś pomyśl o sobie i wykorzystaj czas pracy zdalnej, bez spotkań towarzyskich i wielkich wyjść na to, by szczególnie o siebie zadbać. 

Materiał powstał z udziałem marki BTL

eva-longoria
East News
Newsy
Do tych poprawek urody przyznały się Eva Longoria, Kendall Jenner i inne gwiazdy!
Do tych poprawek urody przyznały się Eva Longoria, Kendall Jenner i inne gwiazdy!

Mimo że gwiazdy nie lubią o tym mówić, regularnie korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Laser to bez dwóch zdań ich najlepszy przyjaciel. Pozbędzie się niechcianego owłosienia, zlikwiduje blizny po trądziku, ale pozwoli też zapomnieć o nieudanym małżeństwie i nieszczęśliwej miłości. Gwiazdy, które usunęły tatuaż W końcu gwiazdom często zdarza się zrobić tatuaż na znak wierności. Wiele z nich po rozstaniu decyduje się na przerobienie go (jak Johny Deep czy Kylie Jenner) lub całkowite pozbycie się. Tak zrobiła na przykład Angelina Jolie, która usunęła z ramienia imię pierwszego męża - Billy’ego Boba Thortona. Największą metamorfozę przeszła jednak Eva Longoria. Dla Tony’ego Parkera zrobiła sobie aż trzy tatuaże - największy na karku. Gdy okazało się, że koszykarz zdradza ją, postanowiła się z nim rozstać. Po rozwodzie z niewiernym mężem zdecydowała się usunąć wszystkie tatuaże z nim związane. Urodowe poprawki Kendall Jenner Laser niejedno ma imię i zadziała upiększająco także na skórę twarzy. Modelka Kendall Jenner znana jest nie tylko z bajecznej figury i udziału w największych pokazach mody. Fotoreporterzy wielokrotnie dopatrzyli się u niej podczas wstępów na czerwonym dywanie podskórnych wyprysków i blizn. Magazyny kolorowe uwielbiały jej to wytykać… Do czasu. Zadziałała nie tylko zmiana pielęgnacji, ale także, a może przede wszystkim, użycie lasera. Te wszystkie zabiegi łączy jedno - laser. Fotona StarWalker usuwa tatuaże i makijaż permanentny, odmładza skórę oraz niweluje przebarwienia. Fotona Dynamis leczy natomiast trądzik. Jak działa laser Fotona StarWalker? To najbardziej zaawansowany system laserowy na świecie. Nie dość, że uderza z nieosiągalną dotąd mocą fali fotoakustycznej, to jeszcze emituje wysoką moc w jak...

Naomi Campbell
East News
Newsy
Te gwiazdy mają problem z łysieniem i przebarwieniami na skórze! Wiedzieliście o tym?
Te gwiazdy mają problem z łysieniem i przebarwieniami na skórze! Wiedzieliście o tym?

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'd0XrEIcSAMbv3zI1zCE60sdRnM9k6bBNqTWvw._Zh_n._7', 'pldsissjpr', 'mtjennuceqrixmhulkreluhrxamh']); Na co dzień zachwycają, ale kiedy zgaśnie blask fleszy, a one zejdą z czerwonego dywanu i wreszcie zaszyją się w domowym zaciszu, czar pryska. Ich cera nie jest już tak nieskazitelnie gładka i jednolita. Włosom zdecydowanie brakuje blasku lub - co gorsza - w ogóle brakuje ich w kilku miejscach. Niektóre ukrywają liczne niedoskonałości latami, inne wreszcie decydują się o nich otwarcie opowiedzieć. Naomi Campbell i Shakira łysieją! Naomi Campbell na wybiegu nie ma sobie równych. Jeszcze za życia osiągnęła status legendy modelingu. I nie ma się co dziwić - świetnie wygląda w każdym, nawet najbardziej niedorzecznym stroju prosto od projektanta. Jednak lata życia w stresie, niezbyt urozmaicona dieta oraz nieustanne charakteryzacje wywołały urodowy problem. Przez wiele lat Naomi skrzętnie ukrywała fakt, że łysieje… Piękna Brytyjka ma imponującą kolekcją peruk, które uwielbia wymieniać. Podobny problem ma również Shakira . Przez lata bycia na scenie muzycznej zbudowała sobie dość wyrazisty wizerunek. Kłopoty finansowe, choroba strun głosowych, odwoływanie koncertów spotęgowały stres, który zaczął się objawiać w nietypowy sposób. Mimo że trudno w to uwierzyć, bo przecież burzy blond loków mogłaby jej pozazdrościć niejedna kobieta, wokalistka walczy z łysieniem plackowatym.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony...

dr Wiczyński
Mat. prasowe
Styl życia
Nowatorski zabieg 4D endolifting powiek wykonywany laserem FOTONA da spektakularne efekty liftingujące!
Doktor Marcin Wilczyński jest autorem zabiegu dającego spektakularne efekty - metody 4D endoliftingu powiek wykonywanego laserem FOTONA. Zabieg 4D endolifting powiek wykonywany laserem FOTONA powstał na bazie doświadczeń zbieranych w trakcie wykonywania zabiegów Fotona 4D i Fotona 6D oraz SmoothEye. Jego przeprowadzenie umożliwia bardzo zaawansowane technicznie urządzenie jakim jest laser Fotona Dynamis SP Pro.

Właśnie tego lasera Doktor Wilczyński używa do stworzenia innowacyjnej, dedykowanej skórze powiek metody. Skóra powiek jest niezwykle delikatna. Bardzo wrażliwa na obrzęk i zasinienia. Zabieg  4D endolifting powiek  wykonywany laserem FOTONA to metoda, w której udało się opracować taki przebieg zabiegu i parametry pracy lasera, dzięki którym cała procedura, w odróżnieniu od innych oferowanych do tej pory na rynku, odbywa się prawie całkowicie bez dolegliwości bólowych i co najważniejsze bez koniecznej rekonwalescencji. To prawdziwy przełom. Nowatorski Zabieg 4D endolifting powiek   wykonywany laserem FOTONA to połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej. Są to kolejne użycia lasera Er:Yag – Endolifting następnie lasera Nd:Yag – FraC3, Piano, oraz ponownie lasera Er:Yag – Superfacial. Uzupełniające się długości fal Er:Yag oraz Nd:Yag umożliwiają działanie lasera w głębokich, pośrednich oraz powierzchownych strukturach skóry. Zabieg 4D Endolifting powiek wykonywany laserem FOTONA przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu pacjent jest przytomny, a sam zabieg trwa 15 – 30 min i jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu skóra wokół oczu może być zaczerwieniona, może wystąpić także łzawienie. Dzięki unikatowej technologii wykonania zabiegu, może być wykonywany także latem, po zabiegu zaleca się jedynie noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, ale jeśli dbamy o nasze oczy i skórę wokół nich, okulary z filtrem powinniśmy mieć zawsze przy sobie.

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik