Kobieta w jesiennym parku
Adobe Stock

Jesienny selfcare - jak zadbać o swoje samopoczucie i wygląd?

Kobieta w jesiennym parku
Adobe Stock

Korzystając z nadmiaru czasu w domu, możesz urządzić małe spa i z czułością traktować swoje ciało. Możesz uregulować też rytm dnia, wysypiać się i jeść o stałych porach. Ale watro też wykorzystać ten czas na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, o których myślałaś, ale nie znajdowałaś na nie przestrzeni, bo nie mogłaś sobie pozwolić na przykład na kilkudniowy okres rekonwalescencji w domu. Teraz właśnie jest najlepsza okazja, żeby się im poddać. Zadbaj o siebie i już dziś przygotuj się na wielkie wyjście, które przecież nastąpi. Oby jak najprędzej. Nie skupiaj uwagi na tym, czego dziś nie możesz zrobić, ale pomyśl o tym, co zrobisz, gdy już będziesz mogła. I postaraj się, by wtedy pokazać się światu w swojej najlepszej wersji. 

Odmładzanie i ujędrnianie skóry za pomocą zabiegu Fotona 4D

Terapia laserowa jest jedną z najczęściej wybieranych metod odmładzania skóry, a endolifting Fotona 4D, jest wyjątkowy, bo łączy w sobie aż cztery synergiczne techniki. Warto podkreślić, że urządzenia z rodziny Fotona to najpotężniejsza kombinacja laserów Nd:YAG i Er:YAG!
Zabieg Fotona 4D jest nieinwazyjny i bezbolesny, specjaliści medycyny estetycznej polecają go jako świetną alternatywę dla wypełniaczy. Laser umożliwia pełną odbudowę kolagenu, a już po pierwszym zabiegu zauważamy spektakularne efekty, takie jak:

 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
 • ujędrnienie skóry,
 • redukcja zmarszczek,
 • zmniejszenie widoczności porów skórnych,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • wyrównanie struktury skóry.

Naturalnymi efektami ubocznymi, występującymi zaraz po wykonaniu zabiegu mogą być jedynie zaczerwienienie, pieczenie i złuszczanie naskórka. W zależności od stopnia wrażliwości skóry oraz zastosowanych parametrów, ustępują one w czasie nie dłuższym niż po upływie 7- 10 dni.
Zaleca się pacjentom powtórzenie całej procedury po upływie 1-2 lat od pierwszego zabiegu po to, aby wzmocnić uzyskany efekt. 

Fotona Dynamis SP
mat. prasowe

Urządzenia z rodziny Fotona to najpotężniejsza kombinacja laserów Nd:YAG i Er:YAG.

Melasma 4D, czyli nowy laserowy zabieg Fotona StarWalker na przebarwienia

Z przebarwieniami skóry zmaga się niemal co trzecia kobieta po 35. roku życia. Z wiekiem ten problem narasta i po pięćdziesiątce skarży się na nie już 90% z nas. Plamy barwnikowe pojawiają się głównie na dłoniach, twarzy i dekolcie. Może być kilka przyczyn powstawania przebarwień, od skłonności genetycznych, poprzez gospodarkę hormonalną, aż do działania czynników zewnętrznych. 
Melasma 4D, to czteroetapowy zabieg, w którym stosuje kilka rodzajów energii laserowej. Do walki z przebarwieniami przystępuje laser Fotona StarWalker. Jak działa?

 • Emituje on ultra-krótkie impulsy, których sekwencja kumuluje wysoką moc wewnątrz nadaktywnych komórek barwnikowych i rozbija pojedyncze skupiska pigmentu. 
 • Wypustki wypełnione melanosomami zostają odcięte od komórki barwnikowej. Energia lasera rozkłada też barwnik na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy.

Pełna terapia składa się z 4-8 zabiegów, wykonywanych co dwa tygodnie. Pacjenci o ciemnej karnacji, widzą zadowalające wyniki już po 3 zabiegach. Jaśniejsze fototypy mają widoczne efekty po 4-5 powtórzeniach. Dla utrzymania jednolitego kolorytu skóry bez przebarwień, zaleca się wykonywanie jednego zabiegu przypominającego raz w roku.

Zabieg Fotona StarWalker
mat. prasowe

Laser Fotona StarWalker, ultrawydajny system laserowy PICO-NANO-KTP.

Fotona Hair Restaration w terapii łysienia  

Jeśli twoje włosy nadmiernie wypadają i są widocznie przerzedzone i nie pomagają im suplementy, kosmetyki i leki, skorzystaj z terapii laserem erbowo-yagowym w trybie SMOOTH. Zabieg Fotona Hair Restaration jest bezbolesny i przywraca nawet 75% gęstości włosów!
Laser Er: YAG okazał się skuteczny w bezoperacyjnej stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania potwierdzają, że długość fali 2940 nm budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu. Jak to robi?

 • Zabieg laserowy polega na równomiernym podgrzewaniu głębszych warstw skóry do 65 stopni Celsjusza. Nie narusza przy tym ciągłości naskórka. 
 • Pod wpływem szoku termicznego zwiększa się dopływ krwi do „uśpionych” mieszków włosowych. Gwałtowna reakcja poprawia dotlenienie i odżywienie brodawek włosowych, a mieszki włosowe zyskują energię do wytwarzania pełnowartościowych włosów. 
 • Super-długie impulsy w trybie SMOOTH pobudzają uwolnienie czynników wzrostu (TGFB3 i EGF). To także ma ogromne znaczenie dla wytworzenia włosów dobrej jakości.
 • Laserowy zabieg Er: YAG przyspiesza też regenerację naskórka, co pobudza osłabione przez androgeny mieszki włosowe.

Zaleca się zastosowanie czterech zabiegów co 2-3 tygodnie. U niektórych osób zaleca się wykonanie 1-2 dodatkowych powtórzeń co kolejne 2-4 tygodnie. Następnie wskazane są jednorazowe zabiegi przypominające co 6-12 miesięcy.

LinScan – najefektywniejszy bezbolesny laser do epilacji!

Jest wiele metod usuwania niechcianego owłosienia, jednak większość z nich jest bolesna lub nie przynosi trwałych efektów. Zabieg laserem diodowym LinScan jest, komfortowy, bezbolesny i skuteczny. A to dzięki nowemu podejściu do laserowego usuwania włosów. 

 • Podczas zabiegu wiązka światła jest w ciągłym ruchu, co gwarantuje skuteczność i bezbolesność. 
 • W laserze LinScan zastosowano innowacyjną metodę pracy, niedostępną w innych laserach. W przypadku metody MCT przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest precyzyjna i szybka (np. epilacja nóg trwa tylko 15-30 min.), a rezultaty są w pełni powtarzalne. 
 • Wysoką skuteczność gwarantuje technologia linearnego skanowania i automatyczny dobór parametrów zabiegu do typu skóry i rodzaju włosów.

Żeby osiągnąć trwałe efekty, zaleca się wykonanie serii zabiegowej składającej się od 5 do 7 zabiegów. Można je wykonywać w odstępach od 4 do 6 tygodni. Jesień więc, to dobry czas żeby zacząć i być gotową na przyszłe lato. 

BTL LinScan
mat. prasowe

LinScan, najefektowniejszy laser do epilacji.

Już dziś pomyśl o sobie i wykorzystaj czas pracy zdalnej, bez spotkań towarzyskich i wielkich wyjść na to, by szczególnie o siebie zadbać. 

Materiał powstał z udziałem marki BTL

Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48