btl_emily_ratajkowski
East News

Figura idealna? W tym roku się uda! Odkryj sposoby, dzięki którym schudniesz i utrzymasz zgrabną sylwetkę przez lata!

btl_emily_ratajkowski
East News

Możemy się założyć, że znamy przynajmniej jedno z twoich postanowień noworocznych. Czyżbyś pragnęła schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę? Zgadliśmy:)? No cóż, nie jesteś jedyna. Kobiety zawsze marzą o idealnej figurze, a w okresie nowego roku są szczególnie zdeterminowane, by ten cel osiągnąć. Niestety, dobrze wiemy, jak to jest z naszymi obietnicami. Pamiętamy o nich w styczniu, czasem jeszcze w lutym, a potem wracamy do starych nawyków i … nieidealnej wagi. Jednak teraz może być inaczej!

Jak schudnąć? Zacznij ćwiczyć!

btl_halle_berry
East News

Rok 2020 to kolejne 12 miesięcy, podczas których możesz naprawdę dużo zmienić. Najważniejsze jest jednak, by się odpowiednio przygotować i nie wywracać swojego życia do góry nogami na hura. Jeśli teraz nie uprawiasz w ogóle sportu, nie ma sensu, żebyś chodziła 5 razy w tygodniu na bardzo wyczerpujące treningi. Po pierwsze, możesz łatwo nabawić się kontuzji, ponieważ twoje ciało nie jest przyzwyczajone do takiego wysiłku. Po drugie, mózg również zacznie się buntować, ponieważ w zbyt krótkim czasie chcesz zmienić swoją rutynę. A umysł lubi utarte schematy, są dla niego po prostu bezpieczne. Zacznij powoli, tak żeby przechytrzyć swój organizm:). Ćwicz 2-3 razy w tygodniu (np. basen, jogę, zumbę, rowerek stacjonarny), a jak wejdzie ci to w krew, możesz zwiększyć ilość i intensywność treningów.

Najlepsza, odchudzająca dieta? Jedz rozsądnie! 

btl_reese_whiterspoon
East News

Podobnie jest z dietą. Powoli eliminuj "śmieciowe jedzenie" i wprowadzaj więcej zdrowego. Jeśli lubisz makaron czy pieczywo, nie musisz z niego całkowicie zrezygnować, tylko zmniejsz porcję. Np. zamiast 3 kanapek jedz 2, a zamiast dużego talerza pasty, wybierz mały. Do tego zawsze nakładaj sobie dużo warzyw! Dzięki temu wypełnisz żołądek i będziesz najedzona, ale również poczujesz się lekko. Pamiętaj o najważniejszej zasadzie. To nie poszczególne produkty tuczą, tylko nadmiar kalorii! Możesz jeść pizzę, lody, czy czekoladę, o ile robisz to w rozsądnych ilościach. Nie utyjesz od 1 batonika w tygodniu, ale jeśli zjesz już ich 10, to owszem. Dlatego oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne (znajdziesz wiele kalkulatorów w internecie) i trzymaj się swojego dziennego limitu.

Zabieg wyszczuplający BTL EMSCULPT® 

W walce o zgrabną sylwetkę pomocne są również zabiegi medycyny estetycznej. Obecnie są dostępne dla każdej kobiety i korzystają z nich nie tylko gwiazdy. Nawet się nie spodziewasz, ile koleżanek z twojej pracy zawdzięcza zgrabne kształty wyszczuplającym zabiegom:). 

Obecnie największym hitem jest EMCSULPT od BTL-to urządzenie pokochały miliony kobiet i mężczyzn! Nie tylko rzeźbi sześciopak na brzuchu, brazylijskie pośladki, ale i pięknie modeluje ramionami oraz łydki. A wszystko bez użycia skalpela! Ta maszyna jako pierwsza na świecie buduje mięśnie i spala tkankę tłuszczową. A robi to w sposób całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Jak Emsculpt® rzeźbi sylwetkę? Urządzenie wykorzystuje energię elektromagnetyczną HIFEM do wywoływania tak zwanych skurczów supramaksymalnych. Innymi słowy, „ćwiczy” mięśnie ze znacznie większą częstotliwością niż jest to możliwe podczas normalnego treningu. Jak intensywnie pracuje? W przypadku modelowania pośladków czy brzucha Emsculpt® wykonuje pracę podobną do … 20 tysięcy przysiadów lub brzuszków!!! I to w czasie jednej sesji, podczas którego leżysz i odpoczywasz, a maszyna robi całą robotę za ciebie:). Tak samo jest przy treningu ramion i łydek. Redukcja tłuszczu jest po prostu efektem ubocznym zabiegu. Mięśnie potrzebują ekstremalnej ilości energii, aby wywołać skurcze. To z kolei prowadzi do ponadmaksymalnej lipolizy oraz nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych (FFA) w komórkach tłuszczowych. Wynikiem nadmiernego przepływu wolnych kwasów tłuszczowych jest apoptoza, czyli zaprogramowana śmieć komórek tłuszczowych. Co dzieje się z martwymi komórkami tłuszczowymi? Zostają one w naturalny sposób wydalone przez organizm.

btl_wyszczuplanie
Mat.prasowe

Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje za ciebie urządzenie BTL EMSCULPT. W tym czasie leżysz w łóżku i swobodnie się relaksujesz. Co czujesz? Wyraźne skurcze oraz wibracje. W trakcie zabiegu możesz nawet czytać książkę lub gazetę. Po skończonej sesji nie musisz w żadnym stopniu ograniczać swojej aktywności, ponieważ BTL EMSCULPT jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym. Po 30-minutowej sesji możesz wrócić do normalnej aktywności.

btl
Mat.prasowe

Jak często należy wykonywać zabieg? Optymalna terapia składa się z 4 zabiegów, które wykonujesz dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty widać od razu, jednak najlepiej ocenić je po 2-4 tygodniach od ostatniego zabiegu.

Zabieg wyszczuplający BTL VANQUISH™ ME

Naszym kolejnym ulubieńcem jest zabieg BTL VANQUISH™ ME. Przy użyciu technologii LAHF, umożliwia selektywną redukcję tkanki tłuszczowej. Co to oznacza? Możemy wyszczuplić to miejsce, na którym najbardziej nam zależy. Zapomnij o masywnych udach czy oponce! Ten rewolucyjny sposób umożliwia likwidację nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na otaczające ją tkanki. Jak to działa? Podczas gdy skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, skoncentrowane wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości precyzyjnie oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową, utrzymując ją w wyższej temperaturze niż otaczające tkanki. Co ważne, zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a od razu po jego zakończeniu, możesz wrócić do normalnej aktywności. 

Vanquish BTL
materiały prasowe

Zabieg na cellulit BTL UNISON®

Drugim uwielbianym przez kobiety zabiegiem jest BTL UNISON®, czyli prawdziwy pogromca cellulitu i wiotkiej skóry. Dlaczego ten zabieg jest tak skuteczny, że wystarczy wykonać cztery zabiegi, podczas gdy inne technologie wymagają nawet 20 powtórzeń? Ponieważ jest połączeniem dwóch najskuteczniejszych technologii, wykorzystywanych do tej pory oddzielnie do wysmuklania i modelowania sylwetki, redukcji cellulitu i ujędrniania. BTL UNISON® to urządzenie, które łączy siłę monopolarnej radiofrekwencji z ukierunkowaną falą akustyczną. Obie technologie mają potwierdzoną skuteczność w zabiegach na ciało, ale wcześniej nikt nie wykorzystał ich w jednym zabiegu. Okazało się, że w duecie szybko eliminują aż 5 głównych przyczyn niedoskonałości skóry. Badania kliniczne potwierdzają, że BTL UNISON® redukuje cellulit, zmniejsza obwody i wysmukla ciało, poprawia krążenie, ujędrnia skórę i przyśpiesza metabolizm. Nas zachwyca fakt, że serie zabiegowe są krótkie (pełna terapia mieści się w miesiącu) i całkowicie bezinwazyjne. Urządzenie ma certyfikację amerykańskiej agencji FDA, co także potwierdza jego skuteczność.

BTL Unison
Mat. prasowe

Jakich efektów można się spodziewać na podstawie wyników badań klinicznych urządzenia*?
• 93% kobiet poddanych badaniom klinicznym osiągnęło znaczną redukcję cellulitu
• Nierówności skórne, nazywane powszechnie pomarańczową skórką, zmniejszyły się, a skóra wygładziła
• Zmniejszenie obwodów bioder średnio o 2.31 cm i 2.13 na każdym udzie
• Mimo braku specjalnej diety i ćwiczeń, u osób biorących udział w badaniu, doszło do redukcji obwodów, ujędrnienia i wysmuklenia
• Badanie USG wykazało wygładzenie i pogrubienie skóry właściwej oraz zmniejszenie warstwy tłuszczu podskórnego

BTL Unison
Mat. prasowe

Jak wygląda sam zabieg? Głowicę urządzenia przykłada się do skóry i wykonuje okrężne ruchy. Końcówka aplikatora będzie cały czas w kontakcie z ciałem - rozgrzewa je i mobilizuje do ujędrniania i wysmuklania. Będziesz odczuwać ciepło i drgania – przypomina to masaż ciepłymi kamieniami. Czas trwania zabiegu to ok. 20 minut. Nie przejmuj się tym, że twoja skóra po zabiegu będzie przez chwilę zaczerwieniona. To oznacza, że tkanki osiągnęły właściwą temperaturę, a w twoim ciele rozpoczął się intensywny proces wysmuklania i ujędrniania. Rumień utrzyma się tylko przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Dla najlepsze efektu wykonaj serię 4 zabiegów, najlepiej w tygodniowych odstępach, dopuszczalnie także co 3-10 dni.

W 2020 osiągniesz wszystko o czym marzysz!

*Fritz K, Salavastru C, Gyurova M. Clinical evaluation of simultaneously applied monopolar radiofrequency and targeted pressure energy as a new method for noninvasive treatment of cellulite in postpubertal women. J Cosmet Dermatol. 2018

Materiał powstał z udziałem firmy BTL

Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51