Żyjemy w fantastycznych czasach: żeby mieć skórę bez skazy, nie musimy już poddawać się inwazyjnym zabiegom, które wymagają długiej rekonwalescencji. Triumfy święcą teraz o wiele prostsze i bezpieczniejsze zabiegi małoinwazyjne, które przynoszą znakomite efekty bez ryzyka zmiany rysów twarzy i konieczności wprowadzania do organizmu obcych substancji. Jednym z nich jest na przykład mikronakłuwanie przy pomocy urządzenia SkinPen firmy Crown Aesthetics, któremu może się poddać osoba o każdym typie skóry.

Komu może pomóc mikronakłuwanie urządzeniem SkinPen?

SkinPen, to pierwsze urządzenie medyczne do mikroigłowego nakłuwania skóry, które zatwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA. Jego skuteczność i bezpieczeństwo zostało potwierdzone badaniami klinicznymi, a sam produkt uzyskał ponad 90 certyfikatów autoryzujących sprawność zastosowanej technologii. Mikronakłuwanie przy pomocy SkinPen to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących naturalnego i prostego sposobu, dzięki któremu można znacząco poprawić wygląd skóry. Chcesz się pozbyć blizn po zabiegach chirurgicznych albo blizn po trądziku? Masz zmarszczki? Przebarwienia? Rozstępy? Zabieg z użyciem tego nowoczesnego urządzenia pomoże ci w rozprawieniu się z każdym z tych problemów. Może też ogólnie poprawić stan skóry – odświeżyć ją i wyraźnie odmłodzić.

zabieg-skinpen-mentor
Mat.prasowe

Komfortowo i bezpiecznie

Mikronakłuwanie jako takie nie jest żadną nowinką ani tym bardziej eksperymentem: to jeden z najczęściej wykonywanych i najlepiej przebadanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Jego skuteczność bierze się stąd, że mikrourazy i kontrolowany stan zapalny w miejscu zabiegu mobilizują układ odpornościowy do lokalnego zwiększenia przepływu krwi i rozpoczęcia naprawy poprzez gojenie uszkodzeń a zarazem gruntowną samoodnowę skóry.

W przypadku zabiegu wykonanego urządzeniem SkinPen nowością jest więc nie tyle samo mikronakłuwanie, co jakość i precyzja urządzenia, którym się go dokonuje, a także pełne bezpieczeństwo zabiegu z jego użyciem. Rezultat? Przebudowa blizny lub innej skazy z jednoczesnym zachowaniem ogólnej struktury skóry. Blizny i przebarwienia stają się mniej widoczne, zmarszczki płytsze, skóra lepiej napięta i elastyczna. Efekt jest tak dobry, że 90% uczestników badania klinicznego stwierdziło, że bez wahania poleciłoby tę procedurę rodzinie i przyjaciołom.

SkinPen to pierwsze urządzenie medyczne do mikronakłuwania skóry zatwierdzone przez FDA – Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Jego skuteczność i bezpieczeństwo zostało potwierdzone badaniami klicznicznymi. SkinPen ma także ponad 90 certyfikatów, w tym HealthCare Canada, znak CE, certyfikat ISO, które autoryzują sprawność zastosowanej w nim technologii. Urządzenie pozwala precyzyjnie określić głębokość nakłuć i optymalnie dobrać ją do potrzeb konkretnego pacjenta. To ważne, ponieważ inne nakłucia są potrzebne wówczas, gdy walczymy z przebarwieniami, a inne wtedy, gdy chodzi o blizny.

zabieg-skinpen-mentor
Mat.prasowe

Warto podkreślić także fakt, że w przypadku zabiegu z zastosowaniem SkinPen nie ma zagrożenia tzw. zakażeniami krzyżowymi, tzn. tym, że podczas zabiegu dojdzie do przeniesienia bakterii lub wirusów z pacjenta na pacjenta. To dlatego, że opatentowana technologia urządzenia SkinPen pozwoliła całkowicie wyeliminować takie ryzyko: zawierający 14 znakomitej jakości igieł kartridż jest sterylny, jednorazowy i ma system, który zabezpiecza go przed ponownym użyciem. Znaczenie ma także fakt, że rękojeść została zbudowana w sposób, który uniemożliwia przedostanie się krwi, płynów i zanieczyszczeń do wnętrza urządzenia.

Krótko i bez bólu

Zabieg trwa około pół godziny, związany z nim dyskomfort nie jest duży (w razie potrzeby możliwe jest podanie miejscowego środka znieczulającego), nie trzeba też wyłączać się z codziennej aktywności – właściwie natychmiast możesz wrócić do swoich zwykłych zajęć.

Tuż po zabiegu skóra jest lekko różowa, czasem nawet czerwona – wygląda to tak, jakbyś zbyt długo była na słońcu. Może być także sucha, napięta, tkliwa i piekąca, jednak po kilku-kilkunastu godzinach to mija, natomiast efekt – gładsza, ładniejsza, młodsza cera – zostaje na długo.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani na 100%, zaufajcie słowom dr Jakuba Miszczyka z Kliniki dr Szczyt, który twierdzi, że SkinPen to PRZYSZŁOŚĆ MIKRONAKŁUWANIA!

Zabieg z zastosowaniem SkinPen możecie wykonać m.in. w Klinice dr Szczyt w Warszawie. 

Materiał powstał z udziałem marki SKINPEN