bogdani-kriolipoza
Adobe Stock

Chłodne pożegnanie z „boczkami” (i nie tylko)!

bogdani-kriolipoza
Adobe Stock

„Boczki”, drugi podbródek czy poduszeczki tłuszczu pod pachami, nad kolanami i w innych miejscach to coś, czego na ogół nie da się zlikwidować dietą ani ćwiczeniami. Pomóc może szybkie, bezpieczne i komfortowe wymrażanie tkanki tłuszczowej urządzeniem Clatuu Alpha

Jak pozbyć się tłuszczyku?

Tkanka tłuszczowa nie zawsze odkłada się równomiernie. Zdarza się, że deformuje sylwetkę nawet szczupłych osób, gromadząc się np. na podbródku, pod pachami, na linii biustu, nad kolanami, na dolnej partii bioder i górnej partii ud, na brzuchu, bokach, pośladkach czy ramionach. Ogniskowe złogi tkanki tłuszczowej bywają bardzo uparte: dieta i ćwiczenia nie pomagają. Można się ich pozbyć dzięki liposukcji, jednak dostępna jest także zdecydowanie mniej inwazyjna, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa metoda, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej ani rekonwalescencji, a zapewnia równie spektakularne efekty: kriolopoliza wykonana urządzeniem Clatuu Alpha.  

bogdani-kriolipoza
Adobe Stock

Kriolipoliza – na czym polega i kto może z niej skorzystać? 

Krolipoliza to zabieg, który polega na trwałym likwidowaniu komórek tłuszczowych przy pomocy zimna, a dokładniej dzięki naturalnym procesom, które pod jego wpływem zostają zainicjowane w organizmie. Poddane niskiej temperaturze komórki tłuszczowe rozpadają się, a następnie w naturalny sposób są usuwane z organizmu.  

– Istotą kriolipolizy jest fakt, że tkanka tłuszczowa reaguje na niższą temperaturę dużo szybciej niż tkanki, które ją otaczają, a to oznacza, że dostarczając w sposób precyzyjny i celowany niską temperaturę do tkanki tłuszczowej, działamy wyłącznie na nią, natomiast pozostałe struktury, nerwy i naczynia są zupełnie bezpieczne – tłumaczy dr n. med. Magdalena Dobosz z Kliniki Medycznej Dobosz.

Uwaga: kriolipoliza nie jest zabiegiem odchudzającym. Służy modelowaniu sylwetki osób o prawidłowej masie ciała (lub z niewielką nadwagą) – kształtowaniu jej w taki sposób, by nie szpeciły jej zlokalizowane tylko w niektórych miejscach złogi tłuszczu.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu Clatuu Alpha? 

Kriolipolizę można wykonać przy pomocy różnych urządzeń. Jednym z najnowocześniejszych jest aparat Clatuu Alpha. Dlaczego warto go polecić? 

- Clatuu Alpha jest unikatową technologią z tego względu, że specjalnie zaprojektowane aplikatory pozwalają nam w równomierny sposób dostarczyć zimną temperaturę do tkanki tłuszczowej – mówi dr Dobosz. – Technologia ta również bardzo skraca czas chłodzenia: dużo szybciej niż w konwencjonalnych metodach osiągamy niską temperaturę, która umożliwia nam rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Skraca to czas zabiegu oraz zwiększa jego efektywność.  

Aplikatory, o których wspomina dr Dobosz, zaprojektowano w taki sposób, by perfekcyjnie przylegały do każdej z krzywizn ciała, co pozwala szybko, bezpiecznie i komfortowo zredukować tkankę tłuszczową zgromadzoną nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Warto podkreślić, że zastosowana w Clatuu Alpha unikalna technologia chłodzenia Surround 360° Cooling, polegająca na równomiernym chłodzeniu całego obszaru zabiegu, zwiększa jego efektywność o ponad 18% w stosunku do konwencjonalnych metod chłodzenia dwustronnego, stosowanych w urządzeniach starszej generacji. 

bogdani-kriolipoza
Mat.prasowe

Clatuu Alpha ma także głowice o zwiększonej sile ssącej oraz inteligentny aplikator, który automatycznie dobiera właściwe parametry zabiegu do wybranej nakładki, tak, by niepożądana tkanka tłuszczowa była usuwana z maksymalną efektywnością. Poziom chłodzenia oraz zasysania można dostosować do potrzeb konkretnego pacjenta. 

Jak wygląda kriolipoliza z Clatuu Alpha? 

Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad, który lekarz przeprowadza z pacjentem m.in. po to, by sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań (należą do nich ciąża i okres karmienia piersią, przepuklina, niedawno wykonane zabiegi chirurgiczne w rejonie, który miałby być objęty kriolipolizą, defibrylator lub rozrusznik serca, krioglobulinemia, napadowa hemoglobinuria z zimna, choroba Raynaud’a, zaburzenia neuropatyczne oraz nadwrażliwość na zimno).

Co się dzieje potem?

  • Objęty zabiegiem obszar ciała jest oczyszczany i przykrywany płatem żelowym, do którego przykładany jest odpowiednio dopasowany aplikator.
  • Urządzenie zasysa fałd skórno-tłuszczowy i chłodzi go do wyznaczonej temperatury (max. 9 stopni poniżej zera), która dzięki specjalnym czujnikom jest utrzymywana przez cały czas aplikacji.
  • Czas jednokrotnego przyłożenia aplikatora to około 40 minut, natomiast cały zabieg trwa mniej więcej godzinę. Nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia, choć może pojawić się dyskomfort związany z uczuciem zasysania i chłodem.
  • Po zakończeniu aplikacji w miejscu przyłożenia aplikatora na skórze pojawia się rumień. U połowy pacjentów powstaje także charakterystyczne stwardnienie tkanki, nazywane potocznie efektem kostki masła, które zanika w ciągu 5 minut samoistnie lub pod wpływem masażu.
  • W dniu zabiegu pacjent powinien prowadzić oszczędny tryb życia, jednak już nazajutrz może wrócić do swoich zwykłych zajęć, włącznie z treningami.
  • Okolica poddana kriolipolizie może być tkliwa kilka dni po zabiegu. Mogą także pojawić się na skórze niewielkie zasinienia i niedoczulica, jednak nie ma się czym przejmować: to szybko mija.  

Efekty zabiegu z Clatuu Alpha

Kriolipoliza nie wysysa tłuszczu, lecz zapoczątkowuje procesy, które prowadzą do śmierci komórek tłuszczowych i usunięcia z ich organizmu drogą naturalną, a to oznacza, że efekt nie jest natychmiastowy.   Pierwsze zmiany widać po około 2 miesiącach (zależnie od indywidualnych zdolności metabolicznych organizmu), a na pełen efekt trzeba poczekać o miesiąc dłużej. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo jest spektakularny.

– Szacujemy, że po jednym zabiegu ubywa w objętym nim obszarze około 25% komórek tłuszczowych. Jeśli jest taka potrzeba, kolejny zabieg można przeprowadzić po 3 miesiącach – tłumaczy dr Dobosz. –  Efekt jest trwały, ponieważ raz uszkodzone i wyeliminowane z organizmu komórki tłuszczowe nie mają potencjału do odradzania się.

Jak widać, idealna sylwetka jest na wyciągnięcie ręki każdej z nas!

Materiał powstał z udziałem marki BOGDANI Dermatologia wyłącznego dystrybutora Clatuu Alpha w Polsce.

Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54