bogdani-kriolipoza
Adobe Stock
Newsy

Chłodne pożegnanie z „boczkami” (i nie tylko)!

Chłodne pożegnanie z „boczkami” (i nie tylko)!

„Boczki”, drugi podbródek czy poduszeczki tłuszczu pod pachami, nad kolanami i w innych miejscach to coś, czego na ogół nie da się zlikwidować dietą ani ćwiczeniami. Pomóc może szybkie, bezpieczne i komfortowe wymrażanie tkanki tłuszczowej urządzeniem Clatuu Alpha

Jak pozbyć się tłuszczyku?

Tkanka tłuszczowa nie zawsze odkłada się równomiernie. Zdarza się, że deformuje sylwetkę nawet szczupłych osób, gromadząc się np. na podbródku, pod pachami, na linii biustu, nad kolanami, na dolnej partii bioder i górnej partii ud, na brzuchu, bokach, pośladkach czy ramionach. Ogniskowe złogi tkanki tłuszczowej bywają bardzo uparte: dieta i ćwiczenia nie pomagają. Można się ich pozbyć dzięki liposukcji, jednak dostępna jest także zdecydowanie mniej inwazyjna, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa metoda, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej ani rekonwalescencji, a zapewnia równie spektakularne efekty: kriolopoliza wykonana urządzeniem Clatuu Alpha.  

bogdani-kriolipoza
Adobe Stock

Kriolipoliza – na czym polega i kto może z niej skorzystać? 

Krolipoliza to zabieg, który polega na trwałym likwidowaniu komórek tłuszczowych przy pomocy zimna, a dokładniej dzięki naturalnym procesom, które pod jego wpływem zostają zainicjowane w organizmie. Poddane niskiej temperaturze komórki tłuszczowe rozpadają się, a następnie w naturalny sposób są usuwane z organizmu.  

– Istotą kriolipolizy jest fakt, że tkanka tłuszczowa reaguje na niższą temperaturę dużo szybciej niż tkanki, które ją otaczają, a to oznacza, że dostarczając w sposób precyzyjny i celowany niską temperaturę do tkanki tłuszczowej, działamy wyłącznie na nią, natomiast pozostałe struktury, nerwy i naczynia są zupełnie bezpieczne – tłumaczy dr n. med. Magdalena Dobosz z Kliniki Medycznej Dobosz.

Uwaga: kriolipoliza nie jest zabiegiem odchudzającym. Służy modelowaniu sylwetki osób o prawidłowej masie ciała (lub z niewielką nadwagą) – kształtowaniu jej w taki sposób, by nie szpeciły jej zlokalizowane tylko w niektórych miejscach złogi tłuszczu.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu Clatuu Alpha? 

Kriolipolizę można wykonać przy pomocy różnych urządzeń. Jednym z najnowocześniejszych jest aparat Clatuu Alpha. Dlaczego warto go polecić? 

- Clatuu Alpha jest unikatową technologią z tego względu, że specjalnie zaprojektowane aplikatory pozwalają nam w równomierny sposób dostarczyć zimną temperaturę do tkanki tłuszczowej – mówi dr Dobosz. – Technologia ta również bardzo skraca czas chłodzenia: dużo szybciej niż w konwencjonalnych metodach osiągamy niską temperaturę, która umożliwia nam rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Skraca to czas zabiegu oraz zwiększa jego efektywność.  

Aplikatory, o których wspomina dr Dobosz, zaprojektowano w taki sposób, by perfekcyjnie przylegały do każdej z krzywizn ciała, co pozwala szybko, bezpiecznie i komfortowo zredukować tkankę tłuszczową zgromadzoną nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Warto podkreślić, że zastosowana w Clatuu Alpha unikalna technologia chłodzenia Surround 360° Cooling, polegająca na równomiernym chłodzeniu całego obszaru zabiegu, zwiększa jego efektywność o ponad 18% w stosunku do konwencjonalnych metod chłodzenia dwustronnego, stosowanych w urządzeniach starszej generacji. 

bogdani-kriolipoza
Mat.prasowe

Clatuu Alpha ma także głowice o zwiększonej sile ssącej oraz inteligentny aplikator, który automatycznie dobiera właściwe parametry zabiegu do wybranej nakładki, tak, by niepożądana tkanka tłuszczowa była usuwana z maksymalną efektywnością. Poziom chłodzenia oraz zasysania można dostosować do potrzeb konkretnego pacjenta. 

Jak wygląda kriolipoliza z Clatuu Alpha? 

Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad, który lekarz przeprowadza z pacjentem m.in. po to, by sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań (należą do nich ciąża i okres karmienia piersią, przepuklina, niedawno wykonane zabiegi chirurgiczne w rejonie, który miałby być objęty kriolipolizą, defibrylator lub rozrusznik serca, krioglobulinemia, napadowa hemoglobinuria z zimna, choroba Raynaud’a, zaburzenia neuropatyczne oraz nadwrażliwość na zimno).

Co się dzieje potem?

  • Objęty zabiegiem obszar ciała jest oczyszczany i przykrywany płatem żelowym, do którego przykładany jest odpowiednio dopasowany aplikator.
  • Urządzenie zasysa fałd skórno-tłuszczowy i chłodzi go do wyznaczonej temperatury (max. 9 stopni poniżej zera), która dzięki specjalnym czujnikom jest utrzymywana przez cały czas aplikacji.
  • Czas jednokrotnego przyłożenia aplikatora to około 40 minut, natomiast cały zabieg trwa mniej więcej godzinę. Nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia, choć może pojawić się dyskomfort związany z uczuciem zasysania i chłodem.
  • Po zakończeniu aplikacji w miejscu przyłożenia aplikatora na skórze pojawia się rumień. U połowy pacjentów powstaje także charakterystyczne stwardnienie tkanki, nazywane potocznie efektem kostki masła, które zanika w ciągu 5 minut samoistnie lub pod wpływem masażu.
  • W dniu zabiegu pacjent powinien prowadzić oszczędny tryb życia, jednak już nazajutrz może wrócić do swoich zwykłych zajęć, włącznie z treningami.
  • Okolica poddana kriolipolizie może być tkliwa kilka dni po zabiegu. Mogą także pojawić się na skórze niewielkie zasinienia i niedoczulica, jednak nie ma się czym przejmować: to szybko mija.  

Efekty zabiegu z Clatuu Alpha

Kriolipoliza nie wysysa tłuszczu, lecz zapoczątkowuje procesy, które prowadzą do śmierci komórek tłuszczowych i usunięcia z ich organizmu drogą naturalną, a to oznacza, że efekt nie jest natychmiastowy.   Pierwsze zmiany widać po około 2 miesiącach (zależnie od indywidualnych zdolności metabolicznych organizmu), a na pełen efekt trzeba poczekać o miesiąc dłużej. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo jest spektakularny.

– Szacujemy, że po jednym zabiegu ubywa w objętym nim obszarze około 25% komórek tłuszczowych. Jeśli jest taka potrzeba, kolejny zabieg można przeprowadzić po 3 miesiącach – tłumaczy dr Dobosz. –  Efekt jest trwały, ponieważ raz uszkodzone i wyeliminowane z organizmu komórki tłuszczowe nie mają potencjału do odradzania się.

Jak widać, idealna sylwetka jest na wyciągnięcie ręki każdej z nas!

Materiał powstał z udziałem marki BOGDANI Dermatologia wyłącznego dystrybutora Clatuu Alpha w Polsce.

Brzuch i miarka krawiecka
Flickr/Helga Weber/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Fleszstyle
Odchudzanie przez zamrażanie tłuszczu
Kriolipoliza to zabieg wyszczuplający, który polega na oziębianiu tkanki podskórnej i usunięciu komórek tłuszczowych. Kriolipolizę stosuje się w celu wyszczuplenia ciała, szczególnie gdy mamy do czynienia z uporczywym, zalegającym tłuszczem.

Kriolipoliza to zabieg wyszczuplający, który polega na oziębianiu tkanki podskórnej i usunięciu komórek tłuszczowych. Kriolipolizę stosuje się w celu wyszczuplenia ciała, szczególnie gdy mamy do czynienia z uporczywym, zalegającym tłuszczem.   Amerykańscy lekarze opublikowali w 2009 roku wyniki swoich badań, wedle których komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na temperaturę niż otaczające je tkanki. W temperaturze 0 stopni ulegały całkowitemu zniszczeniu. Mechanizm ten ma zastosowanie w zabiegu kriolipolizy. Polega on na przechwytywaniu komórek z tkanki podskórnej (na zasadzie odsysania poprzez wytwarzanie próżni), po czym ich oziębianiu. Komórki tłuszczowe są stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu. Jak wygląda zabieg kriolipolizy? Podczas zabiegu usuwane są tylko i wyłącznie komórki tłuszczowe – skóra, mięśnie, naczynia krwionośne czy nerwy pozostają bez szwanku. Całość procedury jest nieinwazyjna i niechirurgiczna – od razu po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęki i siniaki, zwłaszcza przy wrażliwej skórze, jednak ustępują w ciągu 2-3 dni.   Pierwsze efekty widoczne są nie bezpośrednio po zabiegu, ale po 3-4 dniach. Procedurę w tym samym miejscu można powtórzyć po 6 tygodniach. Pamiętajmy, że kriolipoliza powinna odbywać się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Ceny kriolipolizy na jedną część ciała rozpoczynają się od 80 zł. Poleca się łączenie metody z zabiegiem elektroporacji, czyli rodzajem mezoterapii wykonywanym bez użycia igieł. Przeciwwskazania do kriolipolizy Z wykonaniem kriolipolizy muszą wstrzymać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Oprócz tego przeciwwskazaniami są wszelkie dolegliwości skóry jak pokrzywka, stany zapalne i...

Pinterest
Styl życia
Jak się pozbyć boczków i wysmuklić uda? Tak łatwo jeszcze nigdy nie było! 
Jak się pozbyć boczków i wysmuklić uda? Tak łatwo jeszcze nigdy nie było! 

Wyrzeźbione ciało wymaga kompleksowego działania. Jeśli chcesz powitać sezon bikini z wymarzoną sylwetką bez „bryczesów”,  boczków i oponki na brzuchu musisz działać na trzech płaszczyznach. Kluczowe są: odpowiedni sposób odżywiania, aktywność fizyczna i oczywiście specjalistyczne zabiegi . Takie połączenie gwarantuje niezwykłe rezultaty.  Sposoby na idealną sylwetkę Zimne fale Anna Kamińska , kosmetolog (www.sharley.pl) wyjaśnia, że Onda to innowacyjna technologia redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej i cellulitu z wykorzystaniem tzw. zimnych fal Coolwaves, które selektywnie docierają do wybranego obszaru bez naruszania tkanek wokół. Efekty w postaci zmniejszenia obwodu ciała widoczne są już po pierwszym zabiegu! Onda stymuluje też produkcję kolagenu w skórze, wyrównując jej strukturę i poprawiając jędrność. Nutrikosmetyki Zbilansowana dieta to podstawa odchudzania. Ale swoje naturalne możliwości w tym zakresie możesz dodatkowo „podkręcić”, stosując nutrikosmetyki. Naturalny Detoks wyszczuplający D-LAB (na bazie morszczynu, karczocha i kurkumy) usuwa cukry i tłuszcze, zmniejsza zapotrzebowanie na kalorie (cena: 107 zł, www.dlabpolska.com), a Slim Beauty Shake marki Innerbeauty zastąpi posiłek, nie tylko pomagając zrzucić kilogramy, ale i poprawiając jakość i wygląd skóry (cena: 129 zł, Douglas). Bielizna modelująca Anna Beck , założycielka marki Just Beck (www.sklep.justbeck.com.pl) tłumaczy, że dzięki opatentowanej formule gorsety Just Beck pomagają wymodelować wymarzoną sylwetkę. Podnoszą efektywność treningów, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i stabilizują kręgosłup podczas ćwiczeń. Nadają figurze kobiecy kształt klepsydry. Gorsety są też polecane młodym mamom, które chcą jak...

dziewczyna leży na łóżku i robi selfie
Pixabay/ aletuzzi/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową
Powiększanie biustu tłuszczem to zabieg alternatywny dla silikonowych implantów. Lipofilling jest metodą powiększania biustu. Specyfiką zabiegu jest mniejsza ingerencja w ciało kobiety.

Powiększanie biustu tłuszczem to zabieg alternatywny dla silikonowych implantów. Lipofilling jest metodą powiększania biustu. Specyfiką zabiegu jest mniejsza ingerencja w ciało kobiety. Przygotowanie do lipofillingu Kwalifikacja do zabiegu powiększania biustu tłuszczem polega na wykonaniu podstawowych badań (np. morfologia krwi , badanie moczu, badanie krzepliwości krwi, jonogram) oraz przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Standardowy lipofilling wykonywany jest w ciągu jednego dnia. Następnego dnia po zabiegu kobieta może wrócić do domu. Dwa etapy lipofillingu – liposukcja i iniekcja tłuszczu Lipofilling polega na uzupełnieniu piersi własnym tłuszczem . Zabieg składa się z dwóch etapów i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i miejscowym znieczuleniu stosowanym przy liposukcji. Pierwszym krokiem jest liposukcja wybranego obszaru ciała . Najczęściej tłuszcz pobierany jest z okolic ud, lędźwi lub brzucha. Liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i jest zabiegiem małoinwazyjnym.   Drugi etap to selekcja komórek tłuszczowych i iniekcja tkanki tłuszczowej . Pobrany materiał powinien zostać odpowiednio przygotowany zanim będzie wszczepiony w nowe miejsce. Konieczne jest oczyszczenie go i usunięcie frakcji płynnej. Komórki tłuszczowe należy poddać selekcji i wybrać tylko te, które są nieuszkodzone . Zapewni to lepszy efekt estetyczny i zdrowotny. Następnie za pomocą cieniutkich kaniul lekarz wstrzykuje pojedyncze komórki tłuszczowe i modeluje piersi graftem tłuszczowym. Tłuszcz wszczepiany jest do mięśnia piersiowego, pomiędzy skórę a gruczoł i wokół piersi. Jednorazowa liczba komórek tłuszczu jest ograniczona . Jeżeli poziom ten zostanie przekroczony, tkanka może się nierównomiernie rozmieścić, obumrzeć i zwapnieć. Jeden zabieg może powiększyć...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik