Poszukiwania Kacperka z Nowogrodźca
East News

Z rzeki wyłowiono ciało dziecka! To prawdopodobnie poszukiwany 3,5-letni Kacperek z Nowogrodźca

Poszukiwania Kacperka z Nowogrodźca
East News

Niestety, sprawdziły się czarne scenariusze! Z rzeki Kwisa na Dolnym Śląsku wyłowiono ciało dziecka, najprawdopodobniej jest to poszukiwany 3,5-letni Kacperek z Nowogrodźca - poinformowała w sobotę Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Chłopiec był poszukiwany przez policję, straż i wojska obrony terytorialnej od niemal dwóch tygodni.

Mogę potwierdzić, że zostało odnalezione ciało dziecka. Najprawdopodobniej jest to Kacperek. Na miejscu jest prokurator, będą przeprowadzane czynności celem identyfikacji ciała - powiedział portalowi gazeta.pl Przemysław Ratajczyk z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu.

Poszukiwania dziecka trwały od 27 kwietnia. Kacperek w momencie zaginięcia był pod opieką ojca, na działce. Akcja poszukiwawcza od początku koncentrowała się m.in. na przepływającej w pobliżu rzece Kwisie. Do akcji skierowano m.in. płetwonurków.

Jak informuje radio RMF FM, ciało chłopca zostało znalezione w rzece kilkaset metrów od miejsca, gdzie ostatni raz widziano Kacperka - pomiędzy wiaduktem kolejowym i drogowym niedaleko działek. 

Ojciec malucha już usłyszał zarzut narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W chwili zaginięcia dziecka mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 

Więcej na temat Policja
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43