ONS
Newsy

Bliscy i przyjaciele żegnają Jana Kulczyka. Wzruszające słowa podczas mszy żałobnej

Nie sposób było nie uronić łzy...

Dziś żegnamy Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka, biznesmena, filantropa, który zmarł tydzień temu w wyniku komplikacji po zabiegu chirurgicznym.

Na pogrzeb przyszło wiele osób. Znani politycy, artyści, rodzina i przyjaciele.

Znajomi i rodzina podczas mszy żegnali Jana Kulczyka wzruszającymi słowami.

Jasiu co to za beznadziejny pomysł odchodzić z tego świata w Twoim wieku? - pytał odprawiający mszę ojciec Ryszard, przyjaciel rodziny Kulczyków. Ty nie umarłeś. Odszedłeś dyskretnie, jak dojrzały kłos zboża po żniwach. Jesteś tym kłosem - teraz w rękach Boga. Żyjący, niezniszczalny, nieśmiertelny - mówił kapłan w homilii.


Lech Wałęsa:​

Panie Janie, jak wielkim jest pan człowiekiem, jak wiele pan dobra zrobił ty najlepiej Pan Bóg wie. Pan z nikim nie rywalizował. Pan po prostu chciał, by panu nie przeszkadzano. Panie Janie, spoczywaj w pokoju.


Waldemar Dąbrowski, były minister kultury, wzruszył się podczas wygłaszania pożegnalnej mowy:

Piękny ślad zostawiłeś Jasiu na tej ziemi. Dla mnie największym darem była twoja przyjaźń. Śpij kochany, Bóg z Tobą.


Prof. Waldemar Frąckowiak z Kulczyk Investments:

Kochał życie, kochał ludzi, żył z ludźmi i dla ludzi. Dodawał skrzydeł do wzlotu, innym ujmował strach przed biedą. Wierzył, że bez przyjaźni nie ma życia. Smakował życie we wszystkich wymiarach. I chociaż odszedł, żyje. Janku, żegnamy Cię i dziękujemy Ci za to, że moglibyśmy być Twoimi przyjaciołmi.


Dominice Kulczyk, córce biznesmena, łamał się głos podczas wystapienia:

Tatko, gdzie jesteś? Bo płaczemy - pytała retorycznie i w poruszający sposób opowiadała, kim był dla niej ojciec. Miłość jest potężniejsza niż śmierć - zakończyła przemowę tymi słowami.

Zobacz: Wzruszające słowa córki, która żegna zmarłego ojca.

Po mszy odbedzie się ceremonia pogrzebowa na jeżyckim cmentarzu w Poznaniu. Uczestniczyć w niej bedą tylko rodzina i najbliżsi - ma charakter prywatny. Jan Kulczyk zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu - tym samym, w którym spoczywa jego, zmarły w 2013 roku, Henryk Kulczyk.

Zobacz także:

Politycy, biznesmeni, bliscy żegnają Jana Kulczyka.

Pięć tysięcy osób na pogrzebie Jana Kulczyka.

Pogrzeb Jana Kulczyka


Jan Kulczyk, Dominika Kulczyk


Jan Kulczyk, Sebastian Kulczyk

Dominika Kulczyk pożegnała swojego ojca
ONS
Newsy
Dominika Kulczyk pożegnała swojego tatę: „Tatko, gdzie jesteś? Jesteś tu? Bo płaczemy…”
Wzruszająca mowa córki Jana Kulczyka

Na pogrzeb Jana Kulczyka przybyły prawdziwe tłumy. Byli  politycy, gwiazdy oraz osób ze świata wielkiego biznesu . W uroczystościach wzięło udział nie mniej niż 5 tysięcy osób. Podczas mszy nie zabrakło wspomnień o Janie Kulczyku oraz wzruszających pożegnań. Odczytano kondolencje od prezydenta Bronisława Komorowskiego, przemawiał m.in. minister Waldemar Dąbrowski. Zobacz: Politycy, biznesmeni, przyjaciele i rodzina żegnają Jana Kulczyka . Córka Jana Kulczyka żegnała ojca wzruszającymi słowami. Tak Dominika Kulczyk wspominała swojego tatę : Tatko, gdzie jesteś? Jak zawsze nas zaskoczyłeś. Jesteś tu? Bo płaczemy. Nie płaczcie. Nie ma mnie tu, nie płaczcie. Tu mnie nie ma. Zszedłem ze sceny niepokonany. Bo przecież największą klęską jest nie wyciągać wniosków ze zwycięstw. A geniusz nie polega na tym, że wie się więcej, tylko że wie się wcześniej (...) Nie płaczcie nad moją trumną. Nie płaczcie. Nie ma mnie tu. Ale jestem w waszych kochających mnie sercach, w waszych tęskniących oczach. W każdym niezapomnianym wspomnieniu. W słońcu, które grzeje waszą twarz, w dobrej pogodzie którą przywoziłem. W  bezkresnej wodzie oceanów, w ciepłym wietrze, nad chmurami. W najpiękniejszych miejscach na ziemi, w każdym pięknym budynku, w filharmonii, w muzeum, w każdej świątyni świata i w tej w której modliłem się przez wiele lat (...) Nie płaczcie nad moją trumną. Nie płaczcie, tu mnie nie ma. I wierzcie mi, bo trzeba wierzyć, wierzyć, wierzyć bez końca. I kochać bezwarunkowo, bo miłość jest potężniejsza niż śmierć Twoja, nasza .   Po zakończonej mszy odbędzie się ceremonia pogrzebowa, która będzie miała charakter prywatny i nie zostaną na nią wpuszczone media. Zobacz także: Dominika Kulczyk, ukochana córka Jana Kulczyka.    

Joanna Przetakiewicz na pogrzebie Jana Kulczyka
ONS
Newsy
Joanna Przetakiewicz na pogrzebie Jana Kulczyka z synami ZDJĘCIA
To dla niej bardzo trudny dzień

Wczoraj w Poznaniu odbył się pogrzeb Jana Kulczyka . Na uroczystości pojawiło się ponad 5 tysięcy osób, a wśród nich najbliżsi zmarłego oraz rodzina. Podczas mszy żałobnej bardzo wzruszające przemówienie wygłosiła Dominika Kulczyk , córka przedsiębiorcy. Zobacz: Dominika Kulczyk pożegnała swojego tatę: „Tatko, gdzie jesteś? Jesteś tu? Bo płaczemy…” Na pogrzebie nie mogło zabraknąć Joanny Przetakiewicz . Dyrektor domu mody La Mania była związana z przedsiębiorcą przez kilka lat. Przetakiewicz jako jedna z pierwszych skomentowała odejście Jana Kulczyka : Jestem w wielkim szoku. To była najcudowniejsza osoba, jaką znałam, i mój najlepszy przyjaciel - powiedziała. W skupieniu i modlitwie towarzyszyła zmarłemu Janowi Kulczykowi w ostatniej ziemskiej drodze. Wspierali ją synowie. Zobacz: Tłumy żegnają Jana Kulczyka. Kto pojawił się na pogrzebie biznesmena? ZDJĘCIA                                  

Jan Kulczyk
ONS
Newsy
Dziś pogrzeb Jana Kulczyka. Ponad tysiąc osób będzie żegnać biznesmena
Znamy szczegóły

W Poznaniu, odbędzie się dziś pogrzeb Jana Kulczyka . Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11:30 w kościele św. Józefa w Poznaniu, a od rana do 13.30 wierni nie będą mogli wejść do świątyni. Biznesem spocznie na Cmentarzu Jeżyckim. Całe wzgórze św. Wojciecha zostanie wtedy zamknięte dla ruchu. Zobacz: Pogrzeb Jana Kulczyka tylko dla najbliższych. Kościół będzie zamknięty „Super Express” donosi o nowych szczegółach dotyczących pogrzebu Jana Kulczyka. Okazuje się, że w seremonii weżmie udział minimum 1000 osób - Kulczyk miał przecież mnóstwo znajomych na całym świecie. W organizację zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, a wszytsko koordynuje Grażyna Kulczyk , była żona biznesmena. Kilka dni temu pojechała do Wiednia, aby przywieźć ciało przedsiębiorcy do Polski. Mszę odprawi ojciec Ryszard, przyjaciel rodziny. Rodzina zmarłego biznesmena prosi o uszanowanie prywatności podczas pogrzebu. Zobacz: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?                  

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner