Nocna awantura w Sejmie
East News

Awantura w sejmie po wystąpieniu Kaczyńskiego! Dawno nie padły tak mocne słowa! Kuligowska: "Straszny dzień dla..."

Nocna awantura w Sejmie
East News

Jarosław Kaczyński w bardzo ostrych słowach zaatakował opozycję. Podczas nocnej debaty w Sejmie doszło do wielkiej awantury pomiędzy politykami. Od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość próbuje zmienić ustawę o Sądzie Najwyższym, czemu sprzeciwiają się partie opozycyjne. Emocje wokół ustawy sprawiły, że Polacy wyszli na ulice, aby protestować przeciwko zmianom w SN. Wczoraj prezydent Andrzej Duda w oficjalnym wystąpieniu przyznał, że nie podpisze ustawy, jeżeli rząd nie weźmie pod uwagi jego poprawek:

Zgłosiłem dzisiaj do marszałka Sejmu ustawę zmieniającą ustawę o KRS. Składa się z dwóch przepisów, gdzie jest jasno powiedziane, że Sejm będzie wybierał nowych członków większością 3/5 - zapowiedział Duda.

Zobacz: Kaczyński: "Chcemy, by kobiety rodziły, nawet jeśli dziecko jest mocno zdeformowane". Olejnik: "To jest jakiś koszmar"

Nocne awantury w Sejmie

Już kilka godzin po wystąpieniu Andrzeja Dudy w Sejmie rozpoczęły się dalsze prace nad zmianami ustawy o Sądzie Najwyższym. Partie opozycyjne sprzeciwiają się projektowi PiS i zarzucają politykom partii rządzącej, że chcą upolitycznić sądy. Borys Budka z PO w swoim wystąpieniu przypomniał, że nawet brat Jarosława Kaczyńskiego, Lech Kaczyński, nigdy nie zdecydował się na zmiany w SN. 

Macie swój Sejm, Senat, prezydenta, chcecie mieć Sąd Najwyższy. Ale nie po to, by Polakom było lepiej, tylko po to, by swoich kolesi uniewinniać, a ewentualnie unieważnić wybory, które nas czekają- mówił Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy.

Na słowa polityka z opozycji ostro zareagował sam Jarosław Kaczyński, który w emocjonalnym wystąpieniu nazwał polityków PO mordercami.

Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami!- krzyczał z mównicy Jarosław Kaczyński. 

Wystąpienie prezesa PIS nagrywała telefonem posłanka Kinga Gajewska. Nagle, urządzenie zostało jej wyrwane z ręki:

Wszystkim nam zależy, by Sejm pracował normalnie, by wolna demokracja istniała w naszym kraju, ale to, z czym mieliśmy tutaj do czynienia przed chwilą, to czynna napaść pana posła Tarczyńskiego na jedną z naszych posłanek, Kingę Gajewską. Pierwszy raz w Sejmie doszło do napaści fizycznej na posła, to są obrazy, których nie chcemy widzieć w polskim parlamencie, to są obrazy rodem ze wschodu - powiedział poseł PO, Cezary Tomczyk podczas debaty nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym.

Ostre słowa Jarosława Kaczyńskiego wywołały wielkie emocje. Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, zgłosiła wniosek o przerwę.

To, co się zdarzyło w tej sali łamie wszelkie możliwe zasady. W trzy minuty chcecie skasować demokrację. Wychodzi prezes Kaczyński w nieznanym w polskim Sejmie nieregulaminowym trybie, schodząc z mównicy obraża kobietę i mówi do niej "won", do posła Rzeczpospolitej. Nas wybrał suweren, tak jak i was - oświadczyła.

Wystąpienie polityka PiS skomentowały m.in. Karolina Korwin-Piotrowska i Marta Kuligowska.

Twarz dobrej zmiany 
Smutne i straszne
- napisała Karolina Korwin-Piotrowska pokazując zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

Straszny dzień dla polskiego parlamentu, przejdzie do historii. Niechlubnej historii parlamentaryzmu naszego kraju- skomentowała Marta Kuligowska. 

Zobacz także: Żyje pod kloszem partii, jada w samotności... Jaki prywatnie jest Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński nazwał polityków opozycji mordercami.

Jarosław Kaczyński w emocjonalnym wystąpieniu nazwał opozycję mordercami
East News

W Sejmie doszło do przepychanek pomiędzy politykami.

Nocna awantura w Sejmie
East News

Nocną awanturę skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska...

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje ostre wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego
Instagram

...i Marta Kuligowska.

Marta Kuligowska komentuje ostre wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego
Instagram

 

Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33