Nocna awantura w Sejmie
East News
Newsy

Awantura w sejmie po wystąpieniu Kaczyńskiego! Dawno nie padły tak mocne słowa! Kuligowska: "Straszny dzień dla..."

Awantura w sejmie po wystąpieniu Kaczyńskiego! Dawno nie padły tak mocne słowa! Kuligowska: "Straszny dzień dla..."

Jarosław Kaczyński w bardzo ostrych słowach zaatakował opozycję. Podczas nocnej debaty w Sejmie doszło do wielkiej awantury pomiędzy politykami. Od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość próbuje zmienić ustawę o Sądzie Najwyższym, czemu sprzeciwiają się partie opozycyjne. Emocje wokół ustawy sprawiły, że Polacy wyszli na ulice, aby protestować przeciwko zmianom w SN. Wczoraj prezydent Andrzej Duda w oficjalnym wystąpieniu przyznał, że nie podpisze ustawy, jeżeli rząd nie weźmie pod uwagi jego poprawek:

Zgłosiłem dzisiaj do marszałka Sejmu ustawę zmieniającą ustawę o KRS. Składa się z dwóch przepisów, gdzie jest jasno powiedziane, że Sejm będzie wybierał nowych członków większością 3/5 - zapowiedział Duda.

Zobacz: Kaczyński: "Chcemy, by kobiety rodziły, nawet jeśli dziecko jest mocno zdeformowane". Olejnik: "To jest jakiś koszmar"

Te transparenty to prawdziwe MEMY ulicy. Zobaczcie najciekawsze slogany i banery na protestach!

Nocne awantury w Sejmie

Już kilka godzin po wystąpieniu Andrzeja Dudy w Sejmie rozpoczęły się dalsze prace nad zmianami ustawy o Sądzie Najwyższym. Partie opozycyjne sprzeciwiają się projektowi PiS i zarzucają politykom partii rządzącej, że chcą upolitycznić sądy. Borys Budka z PO w swoim wystąpieniu przypomniał, że nawet brat Jarosława Kaczyńskiego, Lech Kaczyński, nigdy nie zdecydował się na zmiany w SN. 

Macie swój Sejm, Senat, prezydenta, chcecie mieć Sąd Najwyższy. Ale nie po to, by Polakom było lepiej, tylko po to, by swoich kolesi uniewinniać, a ewentualnie unieważnić wybory, które nas czekają- mówił Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy.

Na słowa polityka z opozycji ostro zareagował sam Jarosław Kaczyński, który w emocjonalnym wystąpieniu nazwał polityków PO mordercami.

Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami!- krzyczał z mównicy Jarosław Kaczyński. 

Wystąpienie prezesa PIS nagrywała telefonem posłanka Kinga Gajewska. Nagle, urządzenie zostało jej wyrwane z ręki:

Wszystkim nam zależy, by Sejm pracował normalnie, by wolna demokracja istniała w naszym kraju, ale to, z czym mieliśmy tutaj do czynienia przed chwilą, to czynna napaść pana posła Tarczyńskiego na jedną z naszych posłanek, Kingę Gajewską. Pierwszy raz w Sejmie doszło do napaści fizycznej na posła, to są obrazy, których nie chcemy widzieć w polskim parlamencie, to są obrazy rodem ze wschodu - powiedział poseł PO, Cezary Tomczyk podczas debaty nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym.

Ostre słowa Jarosława Kaczyńskiego wywołały wielkie emocje. Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, zgłosiła wniosek o przerwę.

To, co się zdarzyło w tej sali łamie wszelkie możliwe zasady. W trzy minuty chcecie skasować demokrację. Wychodzi prezes Kaczyński w nieznanym w polskim Sejmie nieregulaminowym trybie, schodząc z mównicy obraża kobietę i mówi do niej "won", do posła Rzeczpospolitej. Nas wybrał suweren, tak jak i was - oświadczyła.

Wystąpienie polityka PiS skomentowały m.in. Karolina Korwin-Piotrowska i Marta Kuligowska.

Twarz dobrej zmiany 
Smutne i straszne
- napisała Karolina Korwin-Piotrowska pokazując zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

Straszny dzień dla polskiego parlamentu, przejdzie do historii. Niechlubnej historii parlamentaryzmu naszego kraju- skomentowała Marta Kuligowska. 

Zobacz także: Żyje pod kloszem partii, jada w samotności... Jaki prywatnie jest Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński nazwał polityków opozycji mordercami.

Jarosław Kaczyński w emocjonalnym wystąpieniu nazwał opozycję mordercami
East News

W Sejmie doszło do przepychanek pomiędzy politykami.

Nocna awantura w Sejmie
East News

Nocną awanturę skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska...

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje ostre wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego
Instagram

...i Marta Kuligowska.

Marta Kuligowska komentuje ostre wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego
Instagram

 

Usmiechnięty Jarosław Kaczyński
East News
Newsy
Jak wyglądają wakacje prezesa Jarosława Kaczyńskiego? To ZDJĘCIE z jego wyjazdu jest hitem sieci!
Jak wyglądają wakacje prezesa Jarosława Kaczyńskiego? To ZDJĘCIE z jego wyjazdu jest hitem sieci!

Jarosław Kaczyński ma urlop! Prezes PiS po raz kolejny wyjechał na wspólne wakacje z wicemarszałkiem Joachimem Brudzińskim. Tym razem politycy postanowili podbić Beskid Sądecki, a ich wspólne zdjęcia stały się hitem internetu! Fotografie pokazał Joachim Brudziński na swoim profilu na Twitterze.    Zobacz:  Jarosław Kaczyński skończył 68 lat. TYLKO U NAS opowiada o śmierci matki, brata i o tym, jak żyje na co dzień   Jarosław Kaczyński na wakacjach   Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński już trzeci raz razem spędzają wakacje. Dwa lata temu politycy wybrali się na ryby nad Zalew Szczeciński, a w minionym roku również byli w Beskidzie Sądeckim. Tym razem z kolei weszli na szczyt Koziarza (943 m). Wicemarszałek opublikował pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia na swoim profilu na Twitterze.    - Mieliśmy "partiotyczne" peleryny i #hartducha i pewność, że pomimo deszczu Koziarz będzie nasz - napisał polityk.   Zdjęcie polityków błyskawicznie stało się hitem internetu. Powód? Nietypowe stroje Jarosława Kaczyńskiego i Joachima Brudzińskiego! Politycy mieli na sobie "patriotyczne peleryny przeciwdeszczowe" z wzorem polskiej flagi i godłem.    - Na szczycie Koziarza z Jarosławem Kaczyński i Ojcem Zdzisławem Tokarczykiem. Obstawiamy zakłady czy @gazetapl_news  @NewsweekPolska napiszą, w #tymkraj w górach szaleje #narodowy #faszyzm - napisał Brudziński.  Podobają się wam peleryny polityków? ;)   Zobacz:  Jarosław Kaczyński jedną z najbardziej wpływowych osób w Europie?! Prezes PiS-u zajął 4. miejsce w prestiżowym rankingu   Przeczytaj też:  Awantura w sejmie po wystąpieniu Kaczyńskiego! Dawno nie padły tak mocne słowa! Kuligowska: "Straszny dzień dla..."   Joachim Brudziński pochwalił się zdjęciami z wakacji na Twitterze   Ta...

Jarosław Kaczyński
East News
Newsy
O tym filmiku jest dziś głośno nie tylko w Sejmie! Nagrali jak Prezes Kaczyński przesyła buziaka! Wiadomo też komu
O tym filmiku jest dziś głośno nie tylko w Sejmie! Nagrali jak Prezes Kaczyński przesyła buziaka! Wiadomo też komu

  Trzeba przyznać, że ten krótki filmik zrobił dziś zawrotną karierę! Nic dziwnego, widać na nim bardzo wyraźnie jak prezes PiS Jarosław Kaczyński przesyła buziaka w kierunku ław poselskich Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej, dokładnie wiadomo do kogo skierowany jest ten gest - to ważna posłanka klubu!   Prezes PiS przesyła buziaka Jarosław Kaczyński uczestniczył w środę w dyskusji nad expose nowego premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu, którego prezes sam wcześniej namaścił na tę funkcję, najpierw opowiedział o swoich planach, a potem musiał wysłuchać dyskusji nad swoim wystąpieniem. I nie zawsze było miło. Opozycja wyciągała bowiem Morawieckiemu to, co robił - albo czego zaniechał - jako niedawny pierwszy wicepremier. Posłowie PiS zaś starali się ze wszystkich sił bronić kolegi przed atakami. Często krzycząc ze swoich ław. Było więc gorąco.   Zobacz też: HIT DNIA! Prezes PiS zaczytany w Parlamencie w "Atlasie kotów" niemieckiego wydawnictwa. A dziś w sejmie ważne ustawy...    Wszystkiemu przysłuchiwał się Jarosław Kaczyński. I to on stał się sensacją już po zakończeniu obrad. W sieci pojawił się bowiem filmik, na którym widać jak przesyła komuś buziaki! Zamieściła go na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która od razu pod nim wyjaśniła do kogo był kierowany ten niezwykły gest prezesa! W odpowiedzi na różne dywagacje Prezes # PiS J. # Kaczyński przesłał buziaka prof. # Pawłowicz 😀😀😀   W odpowiedzi na różne dywagacje Prezes #PiS J. #Kaczyński przesłał buziaka prof. #Pawłowicz 😀😀😀 pic.twitter.com/bwCDdoq0fm — Beata Mazurek (@beatamk) 14 grudnia 2017   Zdziwieni? Prof. Krystyna Pawłowicz uchodzi za jedną z najaktywniejszych i posłanek o niespożytej wręcz energii, nad którą czasem trudno zapanować... Efektem tego...

Jarosław Kaczyński i Jolanta Szczypińska
East News
Newsy
Jarosław Kaczyński do końca był przy Jolancie Szczypińskiej
"Widział tę chorobę, widział to cierpienie"

  Wiadomość o śmierci  Jolanty Szczypińskiej była ciężkim ciosem dla Jarosława Kaczyńskiego. 61-letnia posłanka PiS była osobą pogodną i bardzo lubianą, nie tylko przez kolegów swojej partii. Dlatego jej odejście poruszyło całą polską scenę polityczną. Posłanka i prezez PiS znali się od ponad 30 lat. Szczypińska nie miała rodziny i swoją pracę traktowała jak drugi dom, jednak od dłuższego czasu ciężko chorowała. W ciężkich chwilach mogła liczyć na pomoc Kaczyńskiego. Zobacz:  Jolanta Szczypińska nie żyje, posłanka PiS miała 61 lat   Przyjaciele pomogli Jolancie Szczypińskiej W ostatnich tygodniach duże wsparcie dla chorej posłanki płynęło od jej przyjaciół. Najbliższą z nich była Elżbieta Witek, szefowa pabinetu politycznego premiera Morawieckiego, która w rozmowie z se.pl wyznała: Była bardzo schorowana, potwornie cierpiąca i samotna. Nie miała rodziny, ale to nie znaczy, że była sama… Byłam przy niej przez ostatnie trzy miesiące, cały czas. Także w godzinie śmierci. Był przy niej także prezes Jarosław Kaczyński, który regularnie Jolę odwiedzał - zdradziła w rozmowie z se.pl Jolanta Szczypińska była w szpitalu od 16 września, od tego czasu jej stan się pogarszał. Kiedy trafiła na oddział intensywnej terapii mogły odwiedzać ją tylko dwie osoby - Witek i Kaczyński. To oni opiekowali się posłanką do samego końca. Elżbieta Witek zdradziła jeszcze, że wiele osób dzwoniło do Szczypińskiej, chcąc podtrzymać ją na duchu: Dopóki była w stanie, odbierała telefony z licznymi wyrazami wsparcia. Ale później odwiedzaliśmy ją tylko ja i Jarosław Kaczyński. Bardzo go to dotknęło… podobnie jak mnie. Zwłaszcza, że był przy Joli – widział tę chorobę, widział to cierpienie. Mówił o tym, że bardzo cierpiała przez całe życie, doznała wielu krzywd, nie miała łatwo, a mimo to pomagała...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik