Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro nie ma dnia bez groźnego wypadku, jakiemu ulegają występujący tam sportowcy. Szerokim echem odbiła się fatalna kontuzja, jakiej uległ francuski gimnastyk Samir Ait Said. Tym razem pech dopadł polskiego jeźdźca Pawła Spisaka dosiadającego konia Banderas. Podczas próby terenowej WKKW zanotowali groźny upadek w trakcie pokonywania jednej z przeszkód. Igrzyska skończyły się także dla jednej z australijskich kandydatek do złotego medalu Melissy Hoskins.

Reklama

Upadek Pawła Spisaka i konia Banderasa

Po pierwszej konkurencji WKKW Paweł Spisak zajmował 51. pozycję. Wiadomo już jednak, że igrzysk nie ukończy. Wszystko przez upadek, do jakiego doszło na trasie próby terenowej. Koń Banderas zahaczył nogami o belkę i zrzucił z siebie jeźdźca upadając potem na niego. Wyglądało to groźnie, ale zarówno jeździec jak i jego koń zaraz się podnieśli, choć Banderas wyraźnie kulał. Polak postanowił wycofać się z rywalizacji. Potem za pośrednictwem mediów społecznościowych uspokoił zmartwionych kibiców obawiających się o zdrowie polskich reprezentantów, że są tylko trochę poobijani, a Banderas jest pod czujną opieką weterynarza. Uff.

Zobacz, jak wyglądał upadek Pawła Spisaka i konia Banderasa.

Awful fall at the sky jump from #pol Panel Spisak #eventing #Rio2016 pic.twitter.com/mwIaqmiwnO
— Viviana H. (@VivianaHdC) August 8, 2016

Wypadek Australijki Melissy Hoskins

Nie miała szczęścia również reprezentantka Australii Melissa Hoskins, która na igrzyskach Rio 2016 była jedną z głównych kandydatek do medali. Zamiast na podium wylądowała w szpitalu po bardzo groźnie wyglądającym upadku na torze kolarskim podczas jednego z treningów.

W kraksie uczestniczyły cztery kolarki, ale tylko Melissa Hoskins długo nie podnosiła się z toru. Musieli interweniować ratownicy - na szczęście nie wywrócili noszy z zawodniczką Australii - a kolarka została natychmiast odwieziona do szpitala. Australijka ma wielkiego pecha. Nie wystąpiła w tegorocznych mistrzostwach świata z powodu zapalenia płuc, a teraz kolejny przypadek losowy wykluczył ją z największej sportowej imprezy na świecie. Życzymy zdrowia!

Musiały interweniować ekipy medyczne.

East News

Melissa Hoskins została odwieziona do szpitala.

East News

Widać było, że strasznie cierpi.

East News

Reklama

W kraksie ucierpiały też inne kolarki z drużyny Australii.

East News
Reklama
Reklama
Reklama