Zespół Sabaton, koncert
East News

Mieli być gwiazdą koncertu "Tak zaczynała się wojna" w Gdańsku! Informacje o "poważnym wypadku" muzyków

Zespół Sabaton, koncert
East News

Dramatyczne informacje przed niedzielnym koncertem "Tak zaczynała się wojna" w Gdańsku. Jedna z gwiazd tej imprezy - doskonale znana w Polsce szwedzka grupa Sabaton miała groźny wypadek samochodowy. Muzycy nie będa w stanie wystąpić na specjalnym koncercie poświęconym rocznicy wybuchu II wojny światowej!

Zobacz także: Agata Duda na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej postawiła na klasykę, jak wypadła?

Zespół Sabaton miał wypadek samochodowy, szczegóły

Zespół Sabaton poinformował o wypadku na swoim profilu na Facebooku. Jak się okazuje, do "poważnego incydentu drogowego" doszło dwa dni temu, w Tunezji. Członkowie grupy wracali ze zdjęć do teledysku kręconego na Saharze. 

Jesteśmy wszyscy połamani, cieżko potłuczeni, pokrwawieni i pozszywani, ale szczęśliwi, że żyjemy. Mamy nadzieję, że z czasem w pełni dojedziemy do siebie - informują muzycy.

Jednocześnie piszą, że nie będą w stanie wystąpić na razie w Polsce.

Po konsultacjach z lekarzami i ich ocenie naszych ran nie możemy dać zaplanowanego na dziś koncertu, z uwagi na ryzyko powstania kolejnych obrażeń.

Jak zapowiadają, do koncertowania wrócą w październiku, na kiedy to zaplanowane jest ich trasa po Ameryce. 

Wrócimy do Gdańska tak szybko, jak to tylko będzie możliwe - zapowiadają. 

Fanom zaprezentowali zdjęcia, które zrobili na saharze:

Koncert "Tak zaczynała się wojna" został zorganizowany w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas imprezy, pokazywanej od godz. 20.05 w niedzielę przez TVP2 wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, czy Grzegorz Hyży.

Sabaton to popularna grupa grająca heavy metal, która w swojej twórczości nawiązuje głównie do wojny. W swych piosenkach śpiewają m.in. o bohaterstwie polskich żołnierzy, dzięki czemu mają w naszym kraju dużą grupę fanów. 

Zespół wielokrotnie koncertował w Polsce:

Zespół Sabaton, koncert
East News
 

Więcej na temat wypadek
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47