Autokar Borussii Dortmund
East News

Wybuch bomby przy autobusie Borussii Dortmund! Prokuratura ma list od sprawcy AKTUALIZACJA

Autokar Borussii Dortmund
East News

Szokujące informacje z Dortmundu! Przy autobusie zmierzającego na mecz Ligi Mistrzów zespołu Borussii wybuchły trzy ładunki. Ranny został jeden z zawodników klubu. Prokuratura ma list, w którym sprawcy przyznają się do zamachu. 

Wybuch bomby przy autobusie Borussii

Do wybuchu doszło we wtorek wieczorem niedaleko hotelu, skąd ekipa niemieckiego klubu wyjeżdżała na ćwierćfinałowy mecz z AS Monaco. Około 10 km od stadionu Borussii.

W czasie wyjazdu naszego autokaru miał miejsce wypadek, jedna osoba została ranna. Więcej informacji niebawem - informował najpierw oficjalny profil klubu.

Niedługo potem pojawił się kolejny wpis:

Przy hotelu miał miejsce wybuch bomby przy autokarze drużyny. Nie ma zagrożenia na stadionie!

Według przekazów, wybuch był mocny. Wyleciały szyby w autokarze. Policja dość szybko przyznała, że eksplodowały trzy ładunki!

 

Tak wygląda uszkodzone okno autokaru:

Uszkodzony autobus Borussii Dortmund
East News

 

Ranny piłkarz Borussii

Najmocniej ucierpiał Marc Bartra, którego poraniły odłamki szkła z okna pojazdu.  Piłkarz, który jest też reprezentantem Hiszpanii, został zabrany do szpitala, gdzie wieczorem przeszedł operację. Jego stan lekarze określają jako dobry.

Marc Bartra
East News

 

Co z Łukaszem Piszczkiem?

Autokarem jechał reprezentant Polski Łukasz Piszczek. Szybko poinformował najpierw rodzinę, a potem media, że czuje się dobrze. Piłkarz rozmawiał m.in. z dziennikarzem "Przeglądu Sportowego" - jak twierdził, poza Bartrą nikt nie ucierpiał w eksplozji i wszystko jest pod kontrolą.

Wtorkowy mecz został odwołany, jak ogłoszono - zostanie rozegrany w środę, o godz. 18.45.

Na stadionie byli m.in. polscy dziennikarze, którzy pisali o niesamowitej atmosferze po podaniu komunikatu o wybuchu. Jak pisał Michał Pol:


Organizatorzy meczu wezwali osoby na stadionie, by zostały na miejscu - tam będą bezpieczniejsze niż poza nim.  Służby postawiono w stan najwyższego pogotowia:

Wybuch bomby przy autokarze Borussii Dortmund
East News

 

List od sprawcy

Niemiecka policja i prokuratura prowadzą śledztwo w sprawie eksplozji. Jak podano, znaleziono list, w którym sprawcy przyznają się do ataku.

List, który znaleziono na miejscu wczorajszego ataku w Dortmundzie, zawiera przyznanie się do winy - poinformował niemiecki prokurator cytowany przez gazeta.pl.

Więcej szczegółów na temat listu nie podano. Nieznane sa też motywy zamachu, ani narodowość sprawcy, bądź sprawców.

 

Więcej na temat Łukasz Piszczek
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43