Kogel-mogel

 

Filmy "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" znają i kochają chyba wszyscy! Perypetie Kasi Solskiej bawią nas już od 30 lat, a teksty z obu filmów stały się kultowe i weszły do codziennego użytku. Teraz najwyższa pora, żebyście wybrali swojego ulubionego bohatera! Czy będzie to Kasia Solska, a może słodki Piotruś? A może wolicie Barbarę Wolańską lub docenta Mariana Wolańskiego? Możecie też zagłosować na Wolańską, babcię Piotrusia, Zenona Solskiego, Solską, matkę Kasi czy Pawła Zawadę, Kasi męża.

Zobacz: "Dla przyjemności nikt nie pije, tylko jak mus" - najlepsze cytaty z filmu "Kogel-mogel"

 

Kasi Solskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Dziewczyna uciekła z rodzinnego domu, gdzie rodzice szykowali jej ślub z mężczyzną, którego nie kochała. Wyjechała na wymarzone studia do Warszawy i podjęła także pracę w domu Wolańskich. Została opiekunką Piotrusia. Pewnego dnia przypadkiem spotkała swojego przyszłego męża, Pawła Zawadę, który pochodził z sąsiedniej wsi i znał historię Kasi. 

 

Zobacz: Kto zagra syna Kasi w "Kogel-mogel 3"? Wiemy! Zobaczcie PIERWSZE zdjęcie z planu!

 

 

Rodzina Wolańskich jest zapracowana, więc opiekę nad synkiem Piotrusiem powierzają opiekunkom lub babci. W końcu jednak babcia Wolańska uznała, że na własną rekę znajdzie opiekę dla chłopca. Tak trafiła na Kasię, którą Piotruś od razu pokochał.

 

Zobacz: Dziś na Polsacie "Kogel Mogel"! Sprawdź jak uważnie oglądałeś film i rozwiąż nasz arcytrudny QUIZ

 

 

Piotrusia z pewnością nie można opisać jako grzeczne dziecko. Piotruś histeryzuje, gryzie, bije, kopie i moczy się nocami. Dopiero w obecności Kasi zamienia się w prawdziwego aniołka.

 

Zobacz: "Kogel Mogel" w telewizji! Co się stało z Piotrusiem? Jakie wpadki w filmie znaleźli widzowie? Sprawdź!

 

 

Solscy to typowi przedstawiciele polskiej wsi lat 80. W ich domu dominuje patriarchat, kobiety nie mają za dużo do powiedzenia. Ojciec Kasi uznaje, że czas najwyższy wydać córkę za mąż i chętnie zrobiłby to wbrew jej woli. Lubi wypić, chętnie się awanturuje i jest pierwszy do bicia pasem. Matka Kasi czasem staje w obronie córki, ale jednocześnie boi się męża i jest mu posłuszna. 

 

Zobacz: Rozpoznaj bohatera filmu "Kogel Mogel" po... 2 HASŁACH! Dasz radę? QUIZ!

 

Kasia Solska
Kasia Solska
...
Zenon Solski
Zenon Solski
...
Wolańska
Wolańska
...
Solska
Solska
...
Barbara Wolańska
Barbara Wolańska
...
Paweł Zawada
Paweł Zawada
...
Piotruś
Kogel-mogel
...
Docent Marian Wolański
Docent Marian Wolański
...
Więcej na temat film Kogel Mogel
Wyniki plebiscytu:
Kasia Solska...
Zenon Solski...
Wolańska...
Solska...
Barbara Wolańska...
Paweł Zawada...
Piotruś...
Docent Marian Wolański...